Női kosár NB I: a Sopron a nagyszünet után elintézte a Győrt

2020.10.07. 20:38
Jelena Brooks 12 pontig jutott (Fotó: Tumbász Hédi)
A női kosárlabda NB I második fordulójában a bajnoki címvédő Sopron 33 pontos győzelmet aratott a megyei rivális Győr felett.

A találkozót a hazaiak kezdték jobban, hamar 9–0-ra elhúztak, ám a vendégek 11–2-ről egyenlíteni tudtak a negyed közepére. A hajrában a Sopron újabb 11–0-s rohammal ismét meglépett, és 12 pontos előnnyel, 26–14-re megnyerte az első tíz percet.

A másodikban viszont feljavult az ETO, annak ellenére, hogy a harmad közepére a hazaiak már 19 pontra növelték előnyüket. A végére nagyot hajrázva Brianna Kiesel vezetésével hatékonyan faragta a különbséget a Győr, 43–32 állt az eredményjelzőn a nagyszünetben.

A folytatásban egy ideig maradt a felek között a 10-12 pontos különbség, ám a negyedet a Sopron 6–1-es etappal zárta, amivel gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés. A győriek számára az utolsó periódus elején kiderült, nincs visszaút, hiszen a hazaiak 17–0-s rohammal kezdték a záró játékrészt, amelyben a vendégek mindössze négy egységgel gazdagodtak.

A BEAC a 23 pontig jutó Iesha Small és a 20 egységet vállaló Latinka Dusanics vezérletével 108 pontot dobott a ZTE otthonában, és 34 pontos győzelmet aratott. Az Euroliga-selejtezőben is szereplő DVTK hatalmas csatában két ponttal legyőzte a Ceglédet hazai pályán, míg a Csata a TFSE-MTK otthonában diadalmaskodott három ponttal. A Szekszárd magabiztosan, 27 ponttal legyőzte a Vasast a Pasaréti úton zárt kapuk mögött. A vendégek a 90–63-as sikeren túl annak is örülhetnek, hogy első hivatalos tétmérkőzését játszotta a leukémiából felgyógyult Gereben Lívia. A 21 éves bedobó hét és fél percet töltött a pályán, ez idő alatt dobott egy kétpontost, értékesített egy büntetőt, és szerzett két védekező lepattanót.

A pécsi rangadót a PEAC nyerte meg, de a találkozó nem úgy kezdődött, hogy hazai siker lesz a vége, mert a PINKK 12 ponttal vezetett az első játékrészben. A folytatásban viszont összekapták magukat Csirke Ferenc lányai, és már a nagyszünetre eltüntették a hátrányukat, majd a második félidőben maguk javára fordították a mérkőzést.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
2. FORDULÓ
Sopron Basket–Uni Győr MÉLY-ÚT 83–50
(26–14, 17–18, 16–11, 24–7)
Sopron, 400
néző.V:Praksch, Farkas G., Kovács N. SOPRON:Fegyverneky12/3,WILLIAMS15/3,Brooks12/3, Varga A.3,Határ6. Csere:Czukor3,KRAJISNIK16,Walker14/6,Varga S.2. Edző:Gáspár Dávid.
GYŐR:
KIESEL17,Dubei, Dombai6,TÖRÖK Á.10/6,Barnai6. Csere:Keita2,Révész B.1,Weninger1,Mansaré4,Lass3/3. Edző:Iványi Dalma
Az eredmény alakulása. 2. perc:7–0.7. p.:11–11.10. p.:26–14.15. p.:34–17.18. p.:40–23.22. p.:45–35.28. p.:55–42.30. p.:59–43.35. p.:73–43.38. p.:78–47
Kipontozódott:Barnai (40. p.)
Gáspár Dávid:
– Nagyon örülünk annak, hogy az előző mérkőzéshez képest előre tudtunk lépni koncentráció, odafigyelés és szervezettség terén, és annak is, hogy a második félidőben csak tizennyolc pontot engedélyeztünk a Győrnek. Folytatjuk a munkát, nagyon sok teendőnk van még. Új játékosok jöttek az elmúlt egy hétben, irányítónk is a héten érkezik meg. Sok munka vár ránk, a következő mérkőzésre fókuszálunk, amely a Szekszárd elleni lesz. Bízom benne, hogy a szurkolóink ugyanígy fognak minket támogatni, fontos meccs lesz.
Iványi Dalma:– Próbáltuk elérni, hogy minél tovább tartsuk a lépést a Sopronnal, és megtartsuk az agresszív védekezésünket is. A második félidőben ez nem sikerült, kicsit bosszant, hogy könnyen megadtuk magunkat. Szétestünk és hagytuk, hogy a Sopron uralja a találkozót. Az ilyen mérkőzéseken is hinnünk kell abban, hogy nem a támadásokból, hanem a védekezésből kell táplálkoznunk. Dolgozunk rajta, és remélem, ezen a téren is előre tudunk lépni.

PEAC-Pécs–PINKK-Pécsi 424 69–60 (17–29, 17–6, 20–12, 15–13)
Pécs, 150
néző.V:Tóth C., Fodor A., Drenyovszki PEAC:Sánta5/3,WENTZEL14/6,STRAUTMANE13/9,Andusics10, Kiss V.10. Csere:Szücs R.6/3,SAROK5/3,KAPOSI6,Habling. Edző.Csirke Ferenc
PINKK:VORPAHL15/6,VÁRI13/3,Szücs L.7/6,Kovács K.2,Demeter N.9. Csere:Horváth Zs., Jáhni5/3,Zubac2,Tenyér2,Zsilinszki5/3. Edző:Vanja Miljkovic
Az eredmény alakulása. 1. perc:0–0.4. p.:5–10.7. p.:10–19.13. p.:21–31.16. p.:26–31.19. p.:33–33.22. p.:34–35.27. p.:44–37.31. p.:57–47.34. p.:62–50.38. p.:66–56
Csirke Ferenc:
– Természetesen bőven akadtak pozitívumok a mérkőzés során. Ennek ellenére egyszerűen nem értem, miképpen lehetett így kezdeni a találkozót védekezésben.
Vanja Miljkovic:– A korábbi mérkőzésekhez képest egyértelműen voltak biztató jelek. Jó lecke volt ez nekünk, megmutatta a hibáinkat, tudjuk, merre kell haladnunk az elkövetkezőkben.

ZTE Női Kosárlabda Klub–ELTE BEAC Újbuda 74–108 (16–36, 22–23, 12–24, 24–25)
Zalaegerszeg, 350
néző.V:Nagy V., Boros T., Oláh
ZTE:DZOMBETA17/3,Úr2,MÁNYOKY J.21/15,SZABÓ P.18,Tuchscherer6. Csere:Horváth Fruzsina2,Kulcsár6, Chroméj2,Dömötör, Szabó K., Horváth Fanni. Edző:Ambrus Péter
BEAC:CZANK9,SMALL23,BOROS J.18/6,Mérész12,Smith4. Csere:DUSANICS20,Szabó D.2,Koch13/9,Juhász2,Laufer5,Zsámár. Edző:Balogh Judit
Az eredmény alakulása. 3. perc:0–8.5. p.:10–13.8. p.:12–27.14. p.:26–44.17. p.:30–50.25. p.:42–72.28. p.:48–77.33. p.:57–87.36. p.:70–95
Ambrus Péter:– Az első tíz perc nagyon rosszul sikerült. Húszpontos hátrányból hullámvölgyekkel és hullámhegyekkel folytattuk, de igazán nem tudtunk felzárkózni. Ennek elsősorban a rotáció az oka és a lepattanóknál is voltak problémáink.
Balogh Judit:– Mindig gyűlöltem, amikor vesztesként gratuláltak. A ZTE még más csapatoknak is okoz majd nehéz perceket. Ez volt az első zalaegerszegi győzelmem, a sikeres találkozóról nyilatkozást meg még tanulom.

TFSE-MTK–Ludovika-FCSM Csata 69–72 (18–19, 14–16, 16–15, 21–22)
Budapest,
Acsády Ignác u., 180néző.V:Mészáros B., Varga-Záray, Major
TFSE:CH. JENKINS18/12,BERNÁTH21/9,Dúl5/3,Németh A.3,A. JENKINS18/3. Csere:Kovács V.4,Kováts G., Boros B. Edző:Magyar Bianka.
CSATA:BÖRÖNDY V.15,LELIK19/9,MÁNYOKY R.13/6,HAYES12,Zempare7. Csere:Hegedűs J.6,Toman. Edző:Tursics Krisztián
Kipontozódott:Németh A. (36. p.), Mányoky R. (40. p.), Kovács V. (40. p.)
Magyar Bianka:– A mérkőzés jó propagandája volt a sportágnak. Kulturált kosárlabdát játszottunk, azonban nem úgy jöttek ki a dolgok, ahogy elterveztük. Csapatként kell túllépnünk ezen, a következő napokban próbálunk építkezni.
Tursics Krisztián:– A budapesti kosárlabdázás szempontjából fontos mérkőzés volt, amelyet fővárosi rangadóként harangoztak be. Végletekig kiélezett, szoros mérkőzést játszottunk. Az első félidőben nem tudtuk megoldani, hogy a TF erősségét, a triplázást kizárjuk a játékból. Nagyszünet után fegyelmezetten védekeztünk, betartották a lányok az utasításokat. Külön örülök annak, hogy a lepattanózás terén is sikerült megnyernünk a találkozót, ez a szegmens az előző idényben nem volt az erősségünk.

Aluinvent DVTK–VBW CEKK Cegléd 71–69 (16–17, 19–11, 21–22, 15–19)
Miskolc, 400
néző.V:Tőzsér, Pozsonyi, Györfy R.
DVTK:
MEDGYESSY15/3,Aho3/3,Pusztai7,VITOLA13,Kiss A.8 Csere:MONTAI-VUKOV12/9, Kányási3,Mokango10,Tóth F., Frindt. Edző:Földi Attila
CEGLÉD:
ORTIZ15/9,Révész L.2,Szirony, McBride7,Kobolák. Csere:SZOTIRIU25/9,Bozóki8/3,Moore7,Kuttor, Böröndy D.5,Viszmeg. Edző:Konsztantinosz Keramidasz
Kipontozódott:Ortiz (33. p.), Böröndy D. (34. p.)
Földi Attila:
– Nehéz mérkőzésre számítottam, és így is alakult. Amennyiben türelmesebben kosarazunk, akkor a végén nem kellett volna izgulnunk. Mivel új csapatunk van, sok a holtpont a játékunkban. Az erőltetett menetben az a fontos, hogy megszereztük második győzelmünket.
Konsztantinosz Keramidasz:– Idő kell ahhoz, hogy csapattá alakítsuk a sok új játékost. A nehéz mérkőzésen becsülettel harcoltunk, küzdöttünk és ha hasonlóan folytatjuk, akkor sokkal jobban fogunk majd kosárlabdázni.

Vasas Akadémia–Atomerőmű KSC Szekszárd 63–90 (14–18, 20–19, 14–30, 15–23)
Pasaréti út,
zárt kapuk mögött. V:Győrffy P., Lengyel, Sörlei
VASAS:Papp K.4,Bach6,Tóth O.9/3,MADÁR E.6,FRASER25. Csere:Budácsik, Madár K.3/3,Szerencsés3,Szmailbegovics2,Mudra, Salamon3,Altmann2. Edző:Milos Pavlovics
SZEKSZÁRD:STUDER Á.7,Miklós3,Bálint9, SKORICS12,GOREE17. Csere:KRNJICS13,Zele8,Theodoreán, SZABÓ F.18/9,Vincze N., Gereben3,Holcz. Edző:Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 4. perc:10–2.8. p.:12–10.13. p.:22–20.17. p.:25–29.23. p.:38–48.28. p.:44–61.33. p.:50–76.37. p.:58–82.
Kipontozódott:Zele (37. p.)
Milos Pavlovics:
– Úgy nyitottuk a mérkőzést, ahogy szerettük volna, az első húsz percben tudtuk azt játszani, amit akartunk, ez jó visszacsatolás volt nekem. Tudtuk, hogy a szekszárdiak harcosabban fognak kijönni a második félidőre. Védekezni kezdtünk ahelyett, hogy támadtuk volna őket, ennek eredményeként sok labdát eladtunk és elveszítettük az önbizalmunkat. Nem hagyhatunk ki egy mérkőzésen tizenöt büntetőt, ha partiban szeretnénk maradni ilyen erősségű csapatokkal.
Djokics Zseljko:– Kilencből nulla triplával kezdtünk, majd Szabó Fanni hármasainak köszönhetően sikerült ellépnünk a Vasastól. Ritkán emelek ki játékost, de Studer Ágnes tizenegy gólpasszát mindenképp ki kell. Külön öröm, hogy Gereben Lívia első hivatalos mérkőzését játszotta a betegségét követően.