Női kosár NB I: a PEAC nagy csatában legyőzte a Vasast

2021.04.01. 19:30
Tijana Andusics 16 pontot szerzett a pécsi csapatban (Fotó: Árvai Károly – archív)
Csütörtökön megkezdődött az 5–8. helyért tartó mérkőzéssorozat a női kosárlabda NB I-ben: a fordulatos nyitányon a PEAC-Pécs hazai pályán 71–68-ra győzött a Vasas ellen, így lépéselőnybe került az egyik fél második sikeréig tartó párharcban.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
AZ 5–8. HELYÉRT
PEAC-PÉCS–VASAS AKADÉMIA 71–68 (21–9, 16–20, 14–23, 20–16)
Pécs,
zárt kapuk mögött. V: Farkas G., Kovács N., Nyilas
PÉCS: Sánta 10/6, DUDÁSOVÁ 13/6, Strautmane 9/9, ANDUSICS 16, KISS V. 13. Csere: Sarok 10/6, Popovics. Edző: Csirke Ferenc
VASAS: SZMAILBEGOVICS 13/9, Bach 10, Tóth O. 8, Salamon Zs. 1, FRASER 13. Csere: Madár E. 7/3, Szerencsés 7/3, Madár K. 7/3, Hizsnyik 2. Edző: Milos Pavlovics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–3. 6. p.: 10–7. 13. p.: 27–16. 17. p.: 32–26. 23. p.: 40–39. 26. p.: 45–45. 33. p.: 53–56. 37. p.: 61–63
Kipontozódott: Tóth O., (37. p.), Kiss V. (39. p.), Bach (40. p.)
Csirke Ferenc:
– Nagyon rossz helyzetben vagyunk, jól kezdtünk, de utána elfáradtunk. Nem tudom, négy-öt emberrel hogyan fogjuk végigbírni a sorozatot. Lehet, hogy nem a rutin, hanem a létszám dönt majd.
Milos Pavlovics: – Nem mi veszítettük el a mérkőzést. Az első negyed rossz játéka után rendeztük sorainkat, fordítani is tudtunk. Szombaton megpróbálunk egyenlíteni.
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a PEAC javára.