Női kosár NB I: a Vasas nyerte a PEAC-Pécs elleni párharcot

V. J.V. J.
2021.04.06. 20:03
Brianna Fraser volt a mérkőzés legjobbja (Fotó: Löffler Péter)
A PEAC-Pécs hazai pályán 72–64-re kikapott a Vasas Akadémiától a női kosárlabda NB I 5–8. helyért folytatott rájátszásának harmadik mérkőzésén, így a pasaréti csapat küzdhet majd a bajnokság ötödik pozíciójáért.

Az amerikai Brianna Fraser 27 ponttal vezette sikerre a PEAC-Pécs otthonában a Vasas Akadémiát, amely a TFSE-MTK–Ludovika-FCSM Csata párharc győztesével játszhat majd az ötödik helyért.

KOSÁRLABDA
NŐI NB I
AZ 5–8. HELYÉRT, 3. MÉRKŐZÉS

PEAC-PÉCS–VASAS AKADÉMIA 64–72 (20–17, 13–23, 14–19, 17–13)
Pécs, zárt kapuk mögött. V: Papp P., Tóth C., Nagy V.
PÉCS: Sánta 5, Dudásová 11/3, Strautmane 10/6, Andusics 13, KISS V. 17/3
Csere: Wentzel 7/3, Popovics 1
Edző: Csirke Ferenc
VASAS: Papp K. 5/3, Tóth O. 6, BACH 17/6, Budácsik 2, FRASER 27
Csere: Salamon, Madár E. 2, SZMAILBEGOVICS 13/6, Szerencsés, Madár K.
Edző: Milos Pavlovics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–3. 6. p.: 13–8. 13. p.: 22–24. 17. p.: 27–31. 23. p.: 34–44. 26. p.: 36–50. 33. p.: 51–61. 37. p.: 55–68
Kipontozódott: Strautmane (29. p.), Andusics (35. p.)
Csirke Ferenc: – Gratulálok a Vasasnak a párharc megnyeréséhez, de gratulálok saját csapatomnak is.
Milos Pavlovics: – Ilyen erős centerek ellen a palánk alatti játék létfontosságú. Ezt megoldottuk a mérkőzésen, és nagyon boldogok vagyunk, hogy remek csapatjátékunknak köszönhetően pályára léphetünk az ötödik helyért.