Női kosár NB I: a rangadót is simán nyerte a hibátlan Sopron

GYŐRI FERENCGYŐRI FERENC
2021.01.06. 21:31
A Szekszárd hozzáállása dicsérhető, ám a Sopron Basket nem hagyott kétséget afelől, hogy jóval előrébb jár riválisánál: a soproniak hazai pályán 79–56-ra legyőzték vendégüket a női kosárlabda NB I szerdai játéknapján.
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK MEG! (Fotók: Árvai Károly)

A Sopron Basket az ELTE BEAC Újbuda elleni győzelemmel nyitotta a 2021-es évet, aztán fontos bejelentéssel folytatta. Kedd este derült ki, hogy a klubnál második idényét taposó amerikai irányító, Briann January és honfitársa, a fantasztikus bedobó, Gabby Williams egyaránt a leghűségesebb város csapatát erősíti majd a következő évadban is.

Szerdán aztán magyar bajnoki rangadó várt mindkettejükre, az utóbbi évek legkeményebb kihívójával, az Atomerőmű KSC Szekszárddal csaptak össze a soproniak. A két fél legutóbb tavaly márciusban találkozott, a pécsi kupadöntőt Gáspár Dávid pazarul védekező együttese nyerte, és most is toronymagas favoritnak számított. A vendégek mestere, Djokics Zseljko nem számíthatott a sérült Gereben Líviára, de a leukémiából felgyógyult bedobó is ott volt a Novomatic Arénában, ragyogott és biztatta csapattársait, amit mindenki kitörő örömmel konstatálhatott. A tolnaiak segédedzője, Horváth Zsófia két éven át Gáspár mester segítőjeként dolgozott még Zalaegerszegen, nem csoda, hogy a kezdés előtt perceken át beszélgettek egymással.

Elszánt és vidám Szekszárd jött ki az öltözőből a kezdés előtt csaknem húsz perccel, a jó erőkből álló kékek kifejezetten felszabadultnak tűntek – ami abban az értelemben abszolút jogosnak tűnt, hogy nyomás nélkül játszhattak az NB I-ben és az Euroligában is veretlen zöld-sárgák ellen.

Alaposan be is indult a Szekszárd, kreatív támadásokkal rukkolt ki, miközben Djokics az oldalvonal mentén űzte-hajtotta játékosait. Studer Ágnes különösen eleven volt az első negyedben, csak szabálytalanságok árán (vagy úgy sem) tudták őt megállítani a soproni kosarasok. A hazaiak erejét mutatja viszont, hogy ez sem volt elég ahhoz, hogy a látogatók akár csak huzamosabb ideig vezessenek, megrázta magát és fokozatosan távolodott a tízfős rotációt alkalmazó Sopron. A 17. percben January kettő plusz egyes mutatványa után már 13 pont volt a differencia (36–23), aztán 15, 17 és így tovább...

A hosszú kihagyás utáni második fellépését letudó soproni center, Határ Bernadett egészen jól mozgott, noha még messze van a százszázalékos állapotától. A Szekszárd a szintén nem teljesen egészségesen beszálló Erica McCall két szép kosarának örülhetett a harmadik negyedben. A Sopron irányítása alatt tartotta a játékot, és a negyedik negyed derekán Jelena Brooks faulttal együtt bedobott hárompontosával kissé demoralizálni is tudta a vendégeket, 28 pontnyira növelve előnyét (73–45).

Itthon egyelőre megközelíteni sem tudja senki a Sopron Basketet, amely mind a 14 bajnokiját és négy nemzetközi mérkőzését megnyerte – a mérleg impozáns, a teljesítmény, ami mögötte áll, nem kevésbé.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
3. FORDULÓ

SOPRON BASKET–ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD
79–56 (21–18, 23–7, 16–13, 19–18)
Sopron, zárt kapuk mögött. V:
Cziffra, Papp P., Horváth Cs.
SOPRON: January 14/3, Varga S. 2, Williams 8/3, BROOKS 18/3, KRAJISNIK 12. Csere: Fegyverneky 11/3, Varga A. 6, Walker, Czukor, Határ 8. Edző: Gáspár Dávid
SZEKSZÁRD: STUDER Á. 15/3, Miklós, Skorics 3/3, Goree 8, Krnjics 4. Csere: Zele 5/3, Friskovec 5, Bálint 2, Theodoreán 2, Szabó F. 8/6, McCall 4. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 2. perc: 3–4. 5. p.: 11–11. 12. p.: 25–18. 15. p.: 29–21. 18. p.: 38–23. 22. p.: 46–28. 25. p.: 52–28. 28. p.: 55–36. 32. p.: 60–41. 35. p.: 73–45. 38. p.: 77–50
Kipontozódott: Zele (38. p.)
Gáspár Dávid: – Alaposan felkészültünk a mérkőzésre, ahogy azt mindig is tesszük. Tiszteljük ellenfelünket, amely mély kerettel és minőségi játékosokkal rendelkezik. Tudtuk, hogy nehéz lesz. Harcos játékot kértem a lányoktól, az ellenfél játékának olvasását, gyenge pontjai kihasználását. Elégedett vagyok a munkájukkal! Jó meccs volt, kontrolláltuk a találkozót, és a különbséggel is elégedettek lehetünk. Sok sikert kívánok a Szekszárdnak az Európa-kupa-buborékra! Remélhetőleg minden magyar csapat eredményesen képviseli majd hazánkat a januári tornákon.
Djokics Zseljko: —Támadásban jól kezdtünk, néhány alapelemet, amelyen mostanában dolgozunk, jól kiviteleztünk, de ha az utolsó pillanatokban nem figyelsz, akkor a másik csapat önbizalmát növeled. Ez történt a második negyed során. A nagyszünet után fura érzésem volt a csapatom játékát látva. Mintha egy edzőmeccsen lettünk volna... Ezen kicsit tudtunk változtatni, visszahozva a rangadó-érzést. Vannak problémáink, de remélem, az idő meghozza a minőséget a játékunkban. Sok sikert kívánok a Sopronnak az előtte álló Euroliga-feladatokra!