A Bűvész bombájával nyerte meg a Fehérvár a Kövesd elleni rangadót

BORBOLA BENCE (összefoglaló), HARMATH ÁKOS (percről percre)BORBOLA BENCE (összefoglaló), HARMATH ÁKOS (percről percre)
2020.02.08. 16:50
Hodzic (15) egyenlített, Houri (96) szerezte a győztes gólt (Fotó: Szabó Miklós)
A labdarúgó NB I 20. fordulójának rangadóján a második helyen álló Mol Fehérvár FC 2–1-re legyőzte a harmadik helyen álló Mezőkövesdet, így öt pontra növelte előnyét vele szemben.

A többiek már javában melegítettek, a cserék kört alkotva tartották a labdát a magasban, amikor Nikolics Nemanja megjelent a játékoskijáróban... Az öt év után hazatérő csatár felnézett a lelátóra, ahonnan két nagyobbik gyermeke kiabált neki fülig érő szájjal (Apa, apa!), majd bekapcsolódott a többi cserejátékossal a zsonglőrmutatványba. A közönség először a tizenhatodik percben kezdte a pályára követelni, majd időnként felerősödött a lelátón a jól ismert fehérvári csatakiáltás: „Niko, Niko!”

Az Amerikából hazatérő csatár a fordulás után egyre intenzívebben melegített, majd Joan Carrillo a 72. percben intett, eljött az ő ideje, a hazatérése után nyomban első mérkőzésen felelevenítheti, milyen érzés is tétmérkőzésen fehérvári mezben a pályán szaladgálni. Amint a játékos pályára lépett, és a cserét követően cipője a földet érte, nyomban jubilált is, hiszen mostani első, összességében 150. mérkőzésén lépett pályára fehérvári mezben, jövő héten pedig következhet a 200. NB I-es találkozó!

A hazaiak addigra már vezettek.

A GYORS GÓLVÁLTÁS

Hiába hozta szokásos jó formáját a mezőkövesdi csapat, az első negyedóra végén a vezetés megszerzése után szinte azonnal némileg balszerencsés gólt kaptak, majd a félidő vége felé az apró termetű, Bűvész becenévre hallgató Lyes Houri pókhálózta ki a jobb felső sarkot. Ahogy teltek a percek, úgy bizonyosodtunk meg egyre inkább róla, nem véletlen, hogy mindkét együttes a dobogón áll, a hazaiak és a vendégek is rendkívül kulturáltan futballoztak, látszott a koncepció, vaktában előrevágott labdát talán egyet sem láttunk a mérkőzésen.

HOURI BOMBAGÓLJA

Hogy Kovács István váratlan megoldásokra képes, hogy Pátkai Máté bármikor képes megállás nélkül fel s alá robotolni, azt eddig is tudtuk, de Marco Rossi helyében Cseri Tamásra is vetnénk egy pillantást a közeljövőben, a kövesdi irányító hónapok óta kirobbanó formában futballozik, szombaton a Sóstói Stadionban is megvolt a megfelelő futómennyiség, és a karaktere is alkalmas lehet arra, hogy akár a Bulgária elleni Eb-pótselejtezőn használni tudja a szövetségi kapitány, nem ijed meg senkitől, pimaszul cselez, és kivételesen jól lát a pályán.

Soha rosszabb kilencven percet, gondolhatták a lelátón üldögélő drukkerek, a két csapat folyamatos izgalmat teremtett a pályán, a magyar stadionokban megszokott üres járatok ezúttal elmaradtak. Nem játszott semmivel sem rosszabbul a mezőnyben a vendégegyüttes, és nem csak a kövesdieken múlott, hogy pont nélkül maradtak ezen az estén. Budu Zivzivadze hiába szerezte meg idénybeli hetedik gólját, Solymosi Péter játékvezető tévesen szabadrúgást ítélt kifelé.

A találkozó végére a támadóharmadban próbált frissíteni a kövesdi szakmai stáb, pályára küldte a technikás Nagy Dánielt és a jó rugótechnikájú Pekár Lászlót, előbbi lőtt is egy gólt, ám lesen álló társa, Dino Besirovic miatt érvénytelenítették. A fehérvári szurkolók ugyan még bíztak benne, hogy Nikolics helyzetbe kerül, és azt ki is használja, ám elfogytak a percek, amit ezúttal alighanem bántak a drukkerek, szívesen nézték volna még ezt a jó színvonalú találkozót. 2–1

A Fehérvár FC legyőzte közvetlen üldözőjét, ezzel megerősítette második helyét a tabellán, és továbbra is nyomást gyakorol az élen álló Ferencvárosra.