Egyre nagyobb gondban a Kaposvári Rákóczi

SOMOGYI ZSOLT (összefoglaló), VÉGH JÁNOS (percről percre)SOMOGYI ZSOLT (összefoglaló), VÉGH JÁNOS (percről percre)
2020.02.05. 17:45
Könyves Norbert duplázni tudott a Rákóczi Stadionban (Fotó: Lang Róbert/Somogyi Hírlap)
A Kaposvár 3–0-s vereséget szenvedett a Paks ellen a labdarúgó NB I 19. fordulójában. A találkozó elején több nagy gólszerzési lehetősége volt a Kaposvárnak, de egyiket sem sikerült gólra váltania, és ahogy ez ilyenkor lenni szokott, a Paks szerezte meg a vezetést, majd az egyre jobban kinyíló hazai védelmet még kétszer mattolták a vendégek.

LABDARÚGÓ NB I
19. FORDULÓ

Kaposvári Rákóczi–Paksi FC 03 (Könyves 17., 41., Sajbán 84.)
Kaposvár, Rákóczi Stadion, 690 néző. Vezette: Karakó

ONLIVE KÖZVETÍTÉS ITT!

Győzni kell! Mindkét oldalon ez volt a jelszó a mérkőzés előtt, hiszen Kaposváron és Pakson is úgy számoltak, hogy olyan ellenféllel találkoznak, amely ellen meg lehet szerezni a három pontot – és meg is kellene, hogy a bennmaradási remények tovább éljenek.

Elszántan törtek győzelemre a csapatok, az ötödik percig már a negyedik gólszerzési lehetőséget jegyezhettük fel. Hozzátesszük, ezt kevesen láthatták, a viharos szélben ugyanis sajnos nem meglepő, hogy alig volt valaki a nézőtéren. De vissza a mérkőzéshez: mint írtuk, nagyon aktívan kezdtek a csapatok, és a Rákóczi nem először követte el a hibát, hogy ígéretes helyzeteket dolgoz ki, csak éppen gólt nem szerez. A vendégek egy szót sem szólhattak volna, ha néhány perccel a kezdést követően rögtön kétgólos hátrányba kerülnek.

Ehelyett, ahogy lenni szokott, a paksi együttes szerzett vezetést.

A vendégcsapat ezúttal négy védővel, köztük a Békéscsabáról érkező Szélpál Norberttel kezdte a mérkőzést, a három belső középpályás előtt pedig három támadó kapott szerepet, ráadásul úgy, hogy a csapatkapitány, Böde Dániel rendszeresen visszalépett a középpályások, mi több, időnként a védők felé, hogy aktív szerepet vállaljon a labdakihozatalban. Talán váratlanul érte a Rákóczit, hogy a center esetenként a saját kapuja felé mozog, így a hazai védelem közepén megnyíló üres területet támadva szerzett vezetést a Paks. Könyves Norbert higgadtan fejezte be az akciót, és külön dicséretet érdemel, hogy a labdáért folytatott párharcban legyőzte Nagy Jánost. Ütköztek, a védő elesett, a csatár nem, onnan pedig már csak arra kellett figyelnie, hogy eltalálja a kaput.

Eltalálta. Nem sokkal később ismét Könyves Norbert lőhetett volna gólt, de akkor nem tudott gólt szerezni.

„Beszéljetek egymással a pályán!” – kiabált a hazai kispad elől Waltner Róbert, hiányolva a futballisták közötti párbeszédet. A Kaposvár persze nem adta fel, és nem sokkal a szünet előtt Csiki Norbert egyenlíthetett volna, ám hiába célozta meg nagy erővel a paksi kapu jobb felső sarkát, Rácz Gergő védeni tudott. Nagy mentés volt, és értékét növelte, hogy néhány másodperccel később már két góllal vezetett a vendégcsapat. Balogh Balázs higgadt passza után Szakály Dénes remek keresztlabdával hozta játékba Szabó Jánost, aki megtalálta a paksiak nyerőemberét: Könyves Norbert látványos gólt szerzett.

A második félidő már sokkal kevésbé volt mozgalmas, mint az első. A rutinos paksiak behúzódtak a kapujuk elé, sokszor hat ember állt vonalban a tizenhatosnál, lezárva valamennyi, kapu felé vezető útvonalat. A Rákóczi sokat birtokolta a labdát, de a szervezetten védekező ellenféllel szemben lövésig sem jutott, nemhogy helyzetig. Ahogy lassan telt-múlt az idő, úgy nyomult egyre feljebb a házigazda, ezzel együtt egyre nagyobb és nagyobb területek nyíltak a paksiak előtt kontratámadás vezetésére. Több alkalommal is megszerezhette volna a harmadik gólját is vendégcsapat, de ekkor már hiányzott a pontos befejezéshez szükséges frissesség. Érkezett azonban a kispadról Sajbán Máté, és megvillantott valamit a tehetségéből, amikor látványos mozdulattal a felső sarokba fejelt – egyszersmind Szabó János második gólpasszát adta az összecsapáson. Próbálkozott, küzdött, a vendéglátó, de a harmadik gól a legderűlátóbb kaposvári szurkolók reményeit is szertefoszlatta. A Kaposvár a mérkőzés elején több ígéretes gólhelyzetet dolgozott ki, mégis kikapott. A hatékonyság és a nagyobb rutin a Paks javára döntött. 0–3