Győzelmet aratott a Puskás Akadémia Kisvárdán

TŐSÉR NORBERT (összefoglaló), ORBÁN ISTVÁN (percről percre)TŐSÉR NORBERT (összefoglaló), ORBÁN ISTVÁN (percről percre)
2019.10.26. 16:50
Sokat harcolt mindkét csapat a győzelemért (Fotó: Szabó Miklós)
Bár a meccs nagy részében a Puskás mutatott több támadójátékot, sokáig nem tudta áttörni a Kisvárda védelmét az NB I 10. fordulójában, mígnem végül Henty eldöntötte a mérkőzést egy szemfüles találattal.

LABDARÚGÓ NB I
10. FORDULÓ

Kisvárda FC–Puskás Akadémia FC 0–1(Henty 79.)
Kisvárda, Várkerti Stadion, 2684néző.Vezette:Bogár

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Sok időt nem pazaroltak a játékosok az ismerkedésre, a másik csapat taktikai felállásának tanulmányozására a Kisvárda–Puskás Akadémia bajnokin. A hazaiak házigazdához illően (jó értelemben mondva) nekiestek a vendégeknek, de jobbára csak beívelésekkel próbálkoztak, ami Hegedüs Lajosnak nem okozott gondot – ha nagy helyzet nem is alakult ki, de valahogy ilyen hőfokon kellene kezdeni minden élvonalbeli mérkőzést. Mindeközben a felcsúti együttes csak az ellenfél térfelének közepéig jutott, majd húsz perc elteltével a lendület is alábbhagyott, így aztán az M3-as autópályán történt baleset miatt jelentős késéssel megérkező ötven vendégszurkoló nem maradt le semmiről.

Pedig a vendégek a visszavágás reményében utaztak majd négyszáz kilométert, áprilisban ugyanis a Pancho Arénában 4–0-s vereséget szenvedtek. Azon a tavaszi mérkőzésen is Dajka László irányította a kisvárdai együttest, miként – az MLSZ licencszabályzatának megfelelően – szombat este is. A korábbi 24-szeres válogatott középpályás egy héttel korábban némi kitérőt követően avanzsált ismét vezetőedzőként, habár a csapat „gyakorlati” edzője, Kocsis János, ilyenkor övé a terep. Nagy csodát a kispad árnyékából ő sem tudott tenni, az első félidő második felében ugyanis a Puskás Akadémia egyre bátrabban támadott, Gyurcsó Ádám bal szélről érkező beadásai után Josip Knezevic és David Vanecek is fejjel veszélyeztetett, az első játékrész legnagyobb helyzetének azonban Nagy Zsolt 22 méteres lövését lehetett nevezni, de Felipe könnyedén védett.

Nyilván a hazai szakmai stábnak sem tetszett a csapat visszafogott támadójátéka, s a szünetben a szélső Kovácsréti Márkot a center Tischler Patrik váltotta, egyértelműen a gólszerzés reményében. A támadó két héttel korábban, a ZTE FC elleni hazai bajnokin is a második félidőt futballozta végig, s csapata harmadik góljával vezetést is szerzett. Ezúttal azonban az elsőre is várni kellett, mint később kiderült, ez hiú ábrándnak bizonyult.

Sajnálatos módon a színvonal a hatvanadik percre nagyon visszaesett, sőt az addig sportszerű mérkőzésen elkezdték a játékosok egymást rugdosni, illetve amikor a játékvezető nem látott szabálytalanságot, akkor artikulátlan reklamálás következett, így három percen belül három sárga lap is előkerült. Az időközben a stadionra telepedő füstben és ködben az edzők által előszeretettel hangoztatott fordulópontra várt mindenki, hátha történik végre futballra emlékeztető vagy legalább említésre méltó esemény.

A vendégeknél beállt Ezekiel Henty, akinek technikai képzettségére és gyorsaságára lehetett számítani, és ezúttal sem történt másként. Persze tévedés ne essék, a nigériai légiós sem futballozott ellenállhatatlanul, csak éppen az imént említett két képessége elegendő, hogy kiemelkedjen a magyar mezőnyből. Góljával a Puskás Akadémia megnyerte a mérkőzést (0–1), s immár sorozatban hét bajnokin maradt veretlen, amivel beállította a klubrekordot az élvonalban: az előző idény végén hat, illetve ebben az idényben az első fordulóban maradt veretlen a felcsúti együttes.