A Fehérvár tartja a lépést az FTC-vel: Petrjak gólja döntött a Megyeri úton

BORBOLA BENCE (összefoglaló), KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN (percről percre)BORBOLA BENCE (összefoglaló), KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN (percről percre)
2020.02.01. 19:17
A Mol Fehérvár 1–0-s idegenbeli sikert ért el az Újpest otthonában a labdarúgó NB I 18. fordulójában. A lila-fehérek ezúttal jóval szervezettebben védekeztek, mint a DVSC ellen, de ezúttal sem úszták meg a vereséget.
Megszenvedett, de nyert Újpesten a Mol Fehérvár (Fotó: Dömötör Csaba) – GALÉRIÁNKAT A KÉPRE KATTINTVA TEKINTHETIK MEG!

LABDARÚGÓ NB I
18. FORDULÓ

Újpesti TE–Mol Fehérvár FC 0–1 (Petrjak 84.)
Budapest, Szusza Ferenc Stadion, 1125 néző. Vezette: Pintér Cs.

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Újdonságból volt bőven a Szusza Ferenc Stadionban. Noha a héten átigazolt új futballisták – a szlovák Jakub Sedlacek és a svéd harmadosztályból érkező guineai Corso Moussa Traoré – csupán a lelátón üldögéltek, új gyepszőnyeg, felturbózott kínálatú büfék, néhány fallal átalakított főépület, az eredményjelzőn eddig nem látott lobogó lila tűz, na, és vadonatúj kispadok fogadták a csapatokat és a szurkolókat.

A gyepszőnyeg ránézésre kifogástalan volt, a hónapokkal ezelőtt elvetett magok február elsejére zöldellő fűvé cseperedtek, és bár a kezdés előtt ránézésre golfozni is lehetett volna rajta, amint belelendültek a csapatok, egyre több helyen fordultak ki harminc-negyven centiméteres darabok belőle.

Húsz perc elteltével az üresjáratokban néhány futballista önkéntes kertésszé vált: cipőjükkel taposták, rugdosták vissza a kifordult darabokat, a mérkőzés végén elnézve a játéktér állapotát, néhány napsütötte hét nem ártott volna még a pázsitnak.

A kispadok előtt két 51 esztendős edző, Nebojsa Vignjevics és Joan Carrillo idegeskedett, a szerb és a spanyol mester ugyanabban az évben született, előbbi májusban, utóbbi szeptemberben. Mindketten jól tartják magukat, az első negyvenöt percben látottak alapján azonban nem lennénk meglepve, ha néhány ősz hajszállal gazdagodtak volna. Rengeteg hiba csúszott a játékba, a lilák annyiban álltak közelebb a gólszerzéshez, hogy volt három olyan akciójuk, amikor az utolsó passzokat, beadásokat rontották el.

A fordulás után a fehérváriaknak voltak olyan pillanataik, amikor tíz másodpercen belül kétszer is a lécet találták el. Előbb az apró termetű francia-marokkói Lyes Houri nyesett a lécre szabadrúgásból, majd Stopira fejelte a kipattanót ugyanoda. Banai Dávid ujjbegye is kellett ahhoz, hogy ne kerüljenek hátrányba az újpestiek, ennél a mozdulatnál alighanem a lelátón üldögélő Nikolics Nemanja is csettintett egyet.

A forgatókönyv a hirtelen fellángolást követően azonban visszaterelődött a megszokott kerékvágásba, a játékot hol az egyik, hol a másik csapat irányította, hol az újpestieknek, hol a fehérváriaknak volt néhány jobb perce. A vezetőedzők cserékkel próbáltak belenyúlni a mérkőzésbe, hátha valaki váratlant húz a pályán, de az utolsó húsz percben már mindenki arról beszélt a stadionban, hogy ezen az estén akkor sem látunk gólt a Szusza-stadionban, ha éjfélig rúgják a csapatok a labdát.

Nem lett igazuk: Joan Carrillo egyik húzása bejött, a csereként pályára küldött Ivan Petrjak a hajrában kilőtte a bal alsó sarkot, a vendégek alighanem tudatosan húzták szét az akciónál a hazaiak védekezését, hogy a bal szélen felfutó ukrán labdarúgó a támadás végén lövőhelyzetbe kerüljön (0–1). Az akció, a pontos mozdulat győzelmet ért, így a tabella első három helyezettje egyaránt nyert a hétvégén, a Ferencváros és a Mezőkövesd után a fehérváriak is begyűjtötték a három pontot.