Újpest–Zalaegerszeg: ziccerhegyek, hibahalmok

SOMOGYI ZSOLT  (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)SOMOGYI ZSOLT (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)
2019.10.26. 16:50
Gól nélküli döntetlenre végződött a rengeteg gólhelyzet ellenére is az Újpest–Zalaegerszeg találkozó a labdarúgó NB I 10. fordulójában.

Küzdelem volt, gól nem (Fotó: Koncz György)

LABDARÚGÓ NB I
10. FORDULÓ

Újpest FC–ZTE FC 0–0
Budapest, Illovszky Rudolf Stadion, 2619 néző. Vezette: Karakó

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

„Én csak jó meccset szeretnék látni...” – Sallói Dániel csibészesen mosolygott, amikor arról érdeklődtünk, kinek szurkol a mérkőzésen.

Az Egyesült Államokban szereplő Sporting Kansas játékosa ugyanis Újpesten mutatkozott be az NB I-ben, ugyanakkor édesapja, Sallói István manapság a ZTE sportigazgatója, így nem volt meglepő, hogy az ifjú csatár ügyesen kikerülte a válaszadást. Sportdiplomatának sem lenne utolsó.

Az biztos, hogy az ifjabbik Sallói azt nem mondhatta, hogy egyik fél sem próbálkozik: a 12. percben Obinna Nwobodo lőtt kapura – ez már az ötödik kísérlet volt! Előtte a vendégkapunál Stieber Zoltán és Radó András, a másik oldalon Simon Krisztián tüzelt kétszer. Ezt követte a légiós próbálkozása, s ha gól egyikből sem született, a legtöbb veszélyesnek volt mondható. Mindez azt jelentette, hogy a két csapat, egyformán elszántan, nagy lendülettel kezdte a mérkőzést. A vendégeknél Dobos Barna vezetőedzőnek több hiányzót is pótolnia kellett, míg a hazaiaknál ismét ott volt a kezdőcsapatban Zsótér Donát, neki kellett szerveznie a lila-fehér akciókat.

Érdekes párharc volt ez.

Zsótér Donát bizonyos tekintetben hasonló stílusú középpályás, mint Stieber Zoltán. Két alacsony, ballábas és kimondottan „pengés” megoldásokra képes játékosról van szó, így azt is figyelhettük, melyikük tudja hatékonyabban segíteni saját csapatát.

Húsz perc telt el, amikor Feczesin Róbert célozta meg a felső sarkot, de Demjén Patrik igazolta, miért ő az első számú kapus az U21-es válogatottban: látványos vetődés után szögletre tolta a labdát. A másik oldalon Radó András káprázatos csellel verte át Jonathan Herist, de addig gondolkodott, hogy beadja-e a labdát vagy lőjön, míg a legrosszabb megoldást választotta, s éles szögből a kapu mögé küldte a labdát, miközben középen Eduvie Ikoba a hosszú oldalon Babati Benjamin lőhetett volna gólt – sokkal, de sokkal több volt ebben az akcióban...

Nagyszerű csel, gyatra lövés – néhány másodpercen belül.

Kiegyenlített volt a mérkőzés, mindkét csapat tagjai sokat futottak, s a szünet előtt a legnagyobb helyzet az újonc előtt adódott. Stieber káprázatosan adott be (így kellett volna Radónak is), Ikoba az üres kapuval szemben érkezett, az egerszegi szurkolók már ünnepelték az első gólt – ám a légiós nem találta el a kaput.

Ez a beadás viszont pontosan megmutatta, hogy a 2016-os Eb-n Ausztria ellen csodálatos gólt szerző irányító kiemelkedik a magyar mezőnyből, több megmozdulását is élmény volt nézni.

A második félidő első lövésére szintén nem kellett sokat várni, egyetlen perc sem telt el az újrakezdést követően, amikor Zsótér próbálkozott, és mégis a ZTE percei következtek, a vendégcsapat irányította a játékot, amely főleg az újpesti tizenhatos előterében zajlott. Egy óra elteltével sebességet váltott az Újpest, teljesen átvette a játék irányítását, időnként teljesen kapuja elé szegezte az újoncot, jöttek a beadások, a lövési kísérletek – igaz, Heris kísérleténél a labda nem előre, hanem oldalra szállt, ahogy mondani szokás: jó lövés – bedobás...

Ilyenre (is) képes egy légiós.

Egyre közelebb került a ZTE kapujához a házigazda, így az utolsó percek kérdése az volt, megszerzi-e a győzelmet a fővárosi csapat, vagy marad a gól nélküli döntetlen. Maradt. 0–0

A statisztika szerint az Újpest 18, a ZTE 14 lövéssel próbálkozott, azaz 32 próbálkozás után született meg a gól nélküli végeredmény.