Meglepetés Kaposváron: hármat kapott a DVTK

VAJDA GYÖRGY (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)VAJDA GYÖRGY (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)
2020.06.14. 18:43
A Kaposvár meglepte a sokkal esélyesebb Diósgyőrt a labdarúgó NB I 29. fordulójában, és remek játékkal 3–0-ra legyőzte. Az ötödik helyen álló vendégeknek jószerivel helyzetük sem volt, így a hazai siker megérdemelt.
Régen örülhettek győzelemnek Kaposváron, most újra érezhették az édes ízét (Fotó: Koncz György) – GALÉRIÁNKAT A KÉPRE KATTINTVA TEKINTHETIK MEG!

LABDARÚGÓ NB I
29. FORDULÓ

Kaposvári Rákóczi–Diósgyőri VTK 3–0 (Bévárdi 8., Nagy R. 48. – 11-esből, Nagy J. 89.)
Kaposvár,
Rákóczi Stadion,850néző.Vezette:Berke

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

A Kaposvári Rákóczi és a Diósgyőri VTK is különösebb nyomás nélkül várhatta a vasárnapi bajnoki mérkőzést. A hazaiak már kiestek az élvonalból, a DVTK pedig már kiharcolta az NB I-es tagságot, sőt, úgy tűnik, az utóbbi évek legjobb eredményét érheti el az NB I-ben. Az első félidőben semmi különlegeset sem lehetett felfedezni a vendégek játékában, ami azt bizonyította volna, igenis szeretnének fellépni a dobogó harmadik helyére. Egyáltalán nem helyezték nyomás alá a jóval szerényebb játékerőt képviselő Rákóczit, s nem kényszerítették hibázásra a hazai labdarúgókat.

Ráfizettek.

Már az első percekben vezetést szerezhetett volna a Kaposvár, s aztán a 8. percben meg is történt a csoda, igaz, lesgyanús helyzet előzte meg a Debrecenből kölcsönkapott Bévárdi Zsombor gólját. A DVTK-t elkísérő szurkolók azt gondolták, ennyi belefér, s Márkvárt Dávidék összeszedik magukat, de nem így történt. A vendégek egyáltalán nem erőltették az egy egy elleni futballt, tanácstalanság, pontatlanság jellemezte a játékukat. A Rákóczi pedig úgy futballozott, ahogy szeret, s persze ahogy hagyta az ellenfél. A hazaiak fegyelmezetten, zártan védekeztek, s ha tehették, kontraakciókat vezettek. Gyorsan kiderült, a diósgyőrieknél hiányzik az öt meghatározó labdarúgó, akit padra ültetett Feczkó Tamás vezetőedző. A szünetben félretette pihentetéssel kapcsolatos terveit a vendégek szakvezetője, mert pályára küldte Kiss Tamást, Molnár Gábort, Szerhij Sesztakovot, Haris Tabakovicot és Florent Hasanit is, de szemernyivel sem lett hatékonyabb a DVTK játéka, sőt újabb gólt kapott (2–0).

AKaposvár az előny tudatába még biztonságosabban, fegyelmezettebben futballozott, a labda megtartásával, járatásával hozta egyre kellemetlenebb helyzetben az állandóan „úton lévő” diósgyőrieket. Hiába játszott Molnár Gábor és Rui Pedro együtt, a két játékos rendszerint a saját védővonal előtt kérte el a labdát, ahelyett, hogy a középpálya és a támadósor között helyezkedve rágyorsítással, váratlan húzásokkal veszélyeztetett volna. A mérkőzés tulajdonképpen úgy ért véget, hogy talán egy vagy két védenivalója volt Pogacsics Krisztiánnak, de valamire való helyzetet nem dolgozott ki a vendégcsapat.

A Diósgyőr hatalmas lehetőséget szalasztott el, mert három ponttal biztosabban ott lehetne a tabella dobogósainak közelében. Persze még lehet javítani, de a vasárnapi futballnál jóval több kell ahhoz, hogy az utóbbi évek legnagyobb sikerével büszkélkedhessenek a diósgyőriek.

A Kaposvár előtt pedig le a kalappal, a kiesett csapat már Felcsúton is jól játszott, vasárnap fegyelmezett futballal, nagy-nagy akarattal kiütötte a DVTK-t – és ezen a képen még az sem ront, hogy a hazaiak két gólja is lesgyanús szituációból született. 3–0