Gólzápor Zalaegerszegen: Bobál-dupla, fehérvári fordítás, végül döntetlen

TŐSÉR NORBERT (összefoglaló), ORBÁN ISTVÁN (percről percre)TŐSÉR NORBERT (összefoglaló), ORBÁN ISTVÁN (percről percre)
2019.11.02. 16:45
Bobál Gergely két gólja után is ünnepelhetett, a ZTE pontot szerzett a Fehérvár ellen (Fotó: Katona Tibor)
Bobál-duplával szerzett biztos vezetést a Zalaegerszeg a labdarúgó NB I 11. fordulójában a Mol Fehérvár FC ellen, ám a második félidőben két percen belül kiegyenlített a vendégcsapat Nego és Hodzic góljával, sőt, Futács révén megszerezte a vezetést is. Ám Lesjak kiegyenlített, így 1-1 pontot szerzett mindkét csapat.

LABDARÚGÓ NB I
11. FORDULÓ

Zalaegerszegi TE FC–Mol Fehérvár FC 3–3 (Bobál G. 5., 25., Lesjak 93., ill. Nego 51., Hodzic 53., Futács 83.)
Zalaegerszeg,ZTE Aréna,4038 néző. Vezette:Andó-Szabó

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Mondhatni, helyreállt a rend a ZTE FC védelmében, mert Bolla Bendegúz letöltötte kétmérkőzéses eltiltását, miként a korábban az ősszel kétszer is kiállított Devecseri Szilárd is rendelkezésre állt, csakhogy a szakmai stáb egyik védőt sem állította a kezdőcsapatba, pedig a bajnokság első szakaszában mindketten tagjai voltak a kezdő tizenegynek. Időközben az egyébként védekező középpályás Kocsis Gergő a védelem jobb oldalán, míg Bobál Dávid a közepén verekedte ki magának a lehetőséget. S olybá tetszik, egyelőre maradnak is.

Pedig a Fehérvár a mérkőzés első félidejében rendre a bal szélen vezette támadásait, Ivan Petrjak gyakran megkerülte Kocsis Gergőt, de valamennyi vendéghelyzet kimaradt. Ugyanakkor biztosan nem emiatt futballozott idegesen a vendégcsapat, amely magyar rekordnak számító három másodperc után sárga lapot kapott, pontosabban Armin Hodzic, aki a kezdő sípszó pillanatában már a kezdőkörben, az ellenfél térfelén lófrált.

A ZTE korai gólja csak fokozta a feszültséget, de fegyelmezési céllal már a hazaiaknál is adott öt sárga lapot a játékvezető a 6. és 18. perc között, s felmutathatta volna Loic Negónak is, aki sportszerűtlenül a földhöz vágta a labdát.

Visszatérve még a ZTE vezető góljához, a Fehérvár kapuját ebben az idényben idegenben először vették be, s az előző bajnokság végét is beleszámítva Kovácsik Ádám 389 perc után kapott gólt. Aztán a 25. percben kapott még egyet, ezúttal is Bobál Gergely volt eredményes (2–0).

Pedig a Fehérvár nem játszott visszafogottan, továbbra is a bal oldalon veszélyeztetett, a legnagyobb helyzeteket Tamás Krisztián és Nikola Mitrovics labdaeladását követően alakította ki, de Demjén Patrik ismét megmutatta, hogy a ZTE legjobbjai közé tartozik. A két gól mellett a kék-fehérek számos ellentámadást vezethettek, de gyermeteg módon a helyzeteket elrontották, miközben a Fehérvár támadásai rendre gólveszélyesnek bizonyultak.

Mint ahogy a második félidő elején két perc alatt ki is egyenlített (2–2). Csak mellékesen: Nego fejese előtt Petrjak éppen Kocsis Gergőt futotta meg a bal szélen. A döntetlen ellenére a feszültség csak fokozódott, de a játékvezető – nem tudni, miért – ekkor már nem tartotta fontosnak a sárga lapokat fegyelmezési eszközként, inkább teátrális mozdulatokkal a beszélgetést választotta a játékosokkal.

A Fehérvár gyorsabban futballozott a második félidőben, s az ellenfél kapuja előtti pontosabb átadásokkal korábban is megszerezhette volna a vezetést – mert a 83. percben meg is szerezte az alig tíz perccel korábban beálló Futács Márkó révén (2–3). Csakhogy a győzelem elmaradt, mert a fehérváriak talán elhitték, hogy az amúgy dicséretes fordítással elintézték a mérkőzést. A hosszabbítás végén Zoran Lesjak egyenlített, így a Fehérvár lehetett csalódottabb, mert hiába fordított kétgólos hátrányból, be kellett érnie egy ponttal. 3–3