A Fehérvár kihagyott ziccerei sokba kerültek – Bódi 11-ese pontot ért a Lokinak

ZOMBORI ANDRÁS (összefoglaló), KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN (percről percre)ZOMBORI ANDRÁS (összefoglaló), KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN (percről percre)
2020.02.05. 17:46
(Fotó: Földi Imre)
A DVSC hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Mol Fehérvárral a labdarúgó NB I 19. fordulójában. A második félidőben több ziccere is volt Armin Hodzicnak, ám mind kimaradt, a DVSC pedig a hajrában egyenlített.

LABDARÚGÓ NB I
19. FORDULÓ

Debreceni VSC–Mol Fehérvár FC 1–1 (Bódi 81. – 11-esből, ill. Hodzic 26.)
Debrecen, Nagyerdei Stadion, 1720 néző. Vezette: Bogár

ONLIVE KÖZVETÍTÉS ITT!

Elképesztő eredménysor: 2–0, 3–0, 2–0, 3–1, 3–0, 1–0, 3–2, 3–1, 2–1, 2–1, 2–1.

Bármennyire hihetetlen, 2004. március 7. és 2013. szeptember 15. között a DVSC pályaválasztóként sorozatban tizenegyszer nyert a Mol Fehérvár ellen, így nyugodtan kijelenthető, egyik kedvenc ellenfelének számított. Csakhogy...

A két csapat legutóbbi 14 bajnokiján a Loki mindössze egy pontot szerzett, az ezt megelőző öt bajnokiját egyaránt elveszítette pályaválasztóként riválisával szemben. A vendégek mestere, Joan Carrillo aligha bánta, hogy ismét idegenbeli találkozó várt a Fehérvárra: amióta átvette az irányítást, csapata mindhárom vendégségben játszott meccsét megnyerte (3–1 Diósgyőrben, 2–0 Kisvárdán, 1–0 Újpesten), ezzel szemben a Sóstói Stadionban még nem győzött, mi több, gólt sem szerzett a Vidi (2–0-s vereség a Pakstól, 0–0-s döntetlen a Honvéddal). A spanyol tréner egyébként belenyúlt az összeállításba, a hétvégi kezdő tizenegyet négy helyen is megváltoztatta: Juhász Roland, Georgi Milanov, Futács Márkó és Houri Lyes kimaradt, Vinícius, Ivan Petrjak, Armin Hodzic és Funso Bamgboye bekerült.

A Mol Fehérvár kezdett kapura veszélyesebb futballal, és bár a hatodik percben Stopira lövésénél még nem kellett közbeavatkoznia a hazaiak kapusának, Tomás Kosickynak, nem sokkal később Petrjak bombáját már hárítania kellett. Az első veszélyes hazai támadásra jó negyedórát kellett várni, akkor a bal oldali védő, Ferenczi János jól indult meg az oldalvonal mellett, pontosan játszotta meg a büntetőterületen belül álló Tunde Adenijit, ám mielőtt a légiós lőhetett volna, Stopira szerelte.

A Loki továbbra is támadásban maradt, karmestere, Bódi Ádám nagyszerű passzal szolgálta ki Adenijit, aki ziccerben lépett ki, ám lövését a kapujából remek ütemben kimozduló Kovácsik Ádám bravúrral védte. Nem volt vége a debreceni próbálkozásoknak, Bódi szokásához híven ezúttal is kapura tekerte szögletből a labdát – Kovácsik Ádám üggyel-bajjal tudta a léc fölé tolni. Nem sokkal a játékrész dereka után érkezett a vendégek vezető gólja. A hazai csapat még a saját térfelén a kezdőkör magasságában labdát veszített, Kovács István a jobb szélen finom passzal hozta játékba a büntetőterületen belülre futó Fiola Attilát, a válogatott védő „izomból” középre lőtt, Hodzic pedig a léc alá bombázott, bizonyítva, hogy Carrillo jó döntést hozott a csapatba állításával.

A folytatásra a Loki labdarúgói percekkel korábban jöttek ki, mint a Mol Fehérvár játékosai, érezni lehetett, a hazaiak mindent elkövetnek, hogy legalább döntetlenre mentsék a mérkőzést. Alig három perce tartott a második félidő, amikor Viszar Muszliu mellett Szécsi Márk elesett a büntetőterületen belül, és bár a debreceni szurkolók büntetőt reklamáltak, Bogár Gergő játékvezető nem látott okot a sípolásra. A játékrész feléhez közeledve Hodzic jó egy percen belül háromszor is helyzetbe került: különösen az első volt óriási, de öt méterről gyatrán Kosicky kezébe gurította a labdát. A Loki ment előre becsülettel, az embernek az volt az érzése, a Fehérvár labdarúgói inkább az eredmény tartására törekszenek, semmint az előny növelésére.

A hajrában Hodzic is gyanús körülmények között esett el a büntetőterületen belül, amikor Kosicky kivetődött elé, és bár Bogár ekkor is továbbot intett, Stopira szerelési kísérletét Szécsivel szemben már okkal látta szabálytalannak – Bódi nem is hibázta el a megítélt büntetőt.

Ezután már egyik csapatban sem volt annyi, hogy a győztes gólt megszerezze, így a két együttes debreceni összecsapása hosszú idő után pontosztozkodással végződött. 1–1