Hiába szerzett vezetést a ZTE, három góllal válaszolt a DVTK

TŐSÉR NORBERT (összefoglaló), HATÁR DÁVID (percről percre)TŐSÉR NORBERT (összefoglaló), HATÁR DÁVID (percről percre)
2020.01.25. 16:50
A DVTK a Mezőkövesd fölé magaslott (Fotó: Katona Tibor/Zalai Hírlap)
A labdarúgó NB I 17. fordulójában a ZTE hazai pályán ugyan vezetést szerzett a második félidő elején, a DVTK azonban három góllal válaszolva fordított, így győzelemmel kezdte az évet.

LABDARÚGÓ NB I
17. FORDULÓ

ZTE–DVTK 1–3 (Bobál G. 47. – 11-esből, ill. Brkovics 54., Polgár K. 61., Hasani 93.)
Zalaegerszeg,ZTE Aréna, 2051 néző. Vezette: Karakó

A MÉRKŐZÉS SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSA ITT!

A ZTE FC szombat este ott folytatta, ahol december közepén befejezte – legalábbis a kezdőcsapat tekintetében. A Diósgyőr ellen ugyanis tíz helyen is ugyanazok a játékosok léptek pályára, mint másfél hónapja a Puskás Akadémia ellen (1–0). Nikola Mitrovics is csak azért nem játszott Felcsúton, mert éppen öt sárga lapos eltiltását töltötte. A hasonlóság azért meglepő, mert a kék-fehérek a télen négy légióst szerződtettek, sőt Fanosz Katelarisz a tesztmérkőzéseken megbízhatóan teljesített. A ciprusi légiós mellett az amerikai Eric McWoods és a horvát Stjepan Ostrek a kispadról várta, hogy bemutatkozzon a magyar élvonalban. A nigériai Meshack Ubochioma pedig hazájában intézi a munkavállaláshoz szükséges iratokat.

A Diósgyőr öt labdarúgót szerződtetett a téli szünetben, de csak Kiss Tamás kapott helyet a kezdőcsapatban. Az albán Hysen Memolla felső légúti megbetegedés miatt kidőlt, Molnár Gábor eddig csak egyszer edzett a csapattal, így a szélső sem volt nevezve a bajnokira, míg Egerszegi Tamás és a kolumbiai José Cortes a kispadról figyelte a társait.

S láthatták, hogy az 53. másodpercben új csapatuk csaknem vezetést szerzett, de Mirko Ivanovszki közeli lövésénél a labda elakadt a gólvonal előtt álló Bolla Bendegúz lábában, majd Kiss Tamás ismétlésénél is a ZTE FC védője állta labda útját, amely végül Demjén Patrikhoz került. Csaknem három perccel később Florent Hasani a tizenegyespontról rúgta néhány centivel a bal kapufa mellé a labdát.

Jól kezdett tehát a Diósgyőr, a kék-fehérek pedig csak a 13. percben veszélyeztettek először, de Stieber Zoltán lövése után a labda kapu fölé szállt. A hazaiaknak húsz percre volt szükségük, hogy észhez térjenek, elkezdjenek támadni, de összességében mindkét csapat teljesítménye közelített a másikéhoz, csak éppen a lendületes Diósgyőr lelassult a ZTE iramához.

Az első félidő hátralévő részében nem is emelkedett a színvonal, de inkább Demjén Patriknak, a hazaiak kapusának volt több védenivalója. Csapata tétlenségét megunva Dobos Barna a 33. percben teátrális mozdulatokkal jelezte kapusának, hogy labdakihozatal helyett ívelje már előre a labdát, hadd pattogjon néhány másodpercig a Diósgyőr térfelén is. Mikor ezt Mitrovics észlelte, a pályáról üvöltött ki az edzőjének, hangot adva nemtetszésének – hiányzott az egyetértés a hazaiaknál... A nehézségek ellenére az első félidő végén Eduvie Ikoba megszerezhette volna a vezetést a hazaiaknak, de fejese után a labda centikkel a jobb kapufa mellett hagyta el az alapvonalat.

Megszerezte azonban a második félidő elején, pedig a labdával megiramodó Ikoba nem az üres területre futó Radó Andráshoz passzolt, hanem befutott Polgár Kristóf és Tamás Márk közé, utóbbi pedig megtette azt a szívességet, hogy a tizenhatoson belül buktatta. Bobál Gergely tizenegyesével vezetett a ZTE, sokáig azonban nem örülhetett, mert hét perccel később Tamás Márk javított, s fejjel adott gólpasszt, sőt újabb hét perc múlva már a DVTK vezetett (1–2). Lényeges, hogy a vendégek mindkét góljukat öt méteren belülről szerezték, s mindkét gólnál a zalai védelem bizonytalankodott, Bobál Dávidot ugyanis Dusan Brkovics megelőzte, Polgár Kristóf pedig hátulról érkezve ugrott magasabbra Bedi Bencénél. Ez a két hiba el is döntötte a mérkőzést, s bár a 87. percben Florent Hasani magabiztossá tehette volna a győzelmet, ekkor még lövése után a labda a lécről pattant fölé. A koszovói légiós a hosszabbításban azonban betalált, a hazai szurkolók pedig hangot adva nemtetszésüknek, nagyon gyengének ítélték csapatuk szombati teljesítményét.

Végeredményben a ZTE FC-nél csak annak örülhetnek, hogy az amerikai és a ciprusi légiós pályára lépett, igaz, hogy most semmivel sem mutattak többet a magyar csapattársaiknál, míg a vendégeknél a kolumbiai szélső is lenyomott néhány sprintet majd' tíz perc alatt. 1–3