Drámai végjáték, a Puskás Akadémia a 94. percben egyenlített Kisvárdán

BERECZKY ATTILA (összefoglaló), PÓSFAI GYULA (percről percre)BERECZKY ATTILA (összefoglaló), PÓSFAI GYULA (percről percre)
2020.06.24. 18:52
A felcsúti együttes Meissner 94. perben szerzett góljával 1–1-es döntetlent ért el Kisvárdán a labdarúgó NB I 32. fordulójában.
A Kisvárda a 94. percig biztos bennmaradónak érezhette magát (Fotó: Dömötör Csaba) – A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK

LABDARÚGÓ NB I
32. FORDULÓ
Kisvárda–
Puskás Akadémia 1–1 (Sassá 85., Ill. Meissner 94.)
Kisvárda,
Várkerti Stadion, 2875 néző. Vezette: Pintér Cs.

SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Már jó fél órával a Kisvárda–Puskás Akadémia mérkőzés kezdése előtt tapintható volt a feszültség a Várkerti Stadion környékén. Az érkezők legtöbbje a telefonján próbálta követni a Debrecen mezőkövesdi meccsét, akinek pedig nem volt internetkapcsolata, a tájékozottabbakat kérdezgette, hogy is áll a Loki. Hiába, a várdaiak számára nagyon fontos volt, miként végez a nagy rivális, hiszen az esetleges DVSC-vereség azt jelentette volna, hogy a szabolcsi együttes gyakorlatilag bent maradt az első osztályban. A hazai szurkolók érthetően bosszankodtak Haruna Garba góljánál, amely három pontot ért a rivális számára. Nem szomorkodtak viszont a Puskás Akadémia stábtagjai, hiszen pont nélkül maradt a szintén bronzéremre hajtó Kövesd. Ezzel az is eldőlt, hogy a Puskás az esetleges kisvárdai döntetlennel saját maga irányíthatja sorsát a harmadik helyért folyó harcban.

A fentebb már említett feszültség jelei a kezdés után a pályán is észlelhetőek voltak. Rengeteg volt a pontatlan átadás, technikai hiba. A küzdőszellemre viszont egyik oldalon sem lehetett panasz, sőt vélhetően emiatt csúszott annyi baki a játékba. A hazai nyugodtak meg hamarabb, sok passzal próbálták felépíteni támadásaikat, kulturáltan futballoztak. Kovácsréti Márk sokszor maradt egyedül a bal oldalon, s a vasárnap, Kaposváron győztes találatot szerző játékos ezúttal is elemében volt.

A 27. percben ott is volt a lábában a kisvárdai vezető gól, ám hiába tekert szinte tökéletesen a bal felső sarok felé, a felcsútiak kapusa, Tóth Balázs kitalálta, mire is készül a támadó, s ami ennél is fontosabb, pazar vetődés után kiütötte a labdát. Nem sokkal később újra nagyon közel került a gólhoz a vendéglátó, Fernado Viana lefordult Kamen Hadzsievről, a vendégek belső védője erre lerántotta a támadót. A hazaiak pechére Pintér Csaba játékvezető volt a kevesek egyike, aki nem látott szabálytalanságot, így elmaradt a büntető. Forrtak az indulatok a lelátón és a pálya környékén, a Várda mestere, Bódog Tamás kapott is egy sárga lapot reklamálásért.

A második félidő elején ugyancsak Viana volt a főszereplő, elmondhatta, hogy három a brazil igazság. Múlt kedden a Zalaegerszeg ellen Bobál Dávid rúgta fel a büntetőterületen belül – akkor nemcsak a tizenegyes maradt el, hanem ő kapott sárga lapot –, most az első félidőben maradt el egy büntető a javára, harmadszorra azonban már összejött. Az 53. percben Lucastól kapott remek labdát a brazil csatár, a kifutó Tóth Balázs elhúzta a lábát, a játékvezető ezúttal sípolt, következhetett a tizenegyes. A dél-amerikai játékos maga állt a labda mögé, el is találta a jobb alsó sarkot, ám Tóth Balázs jól választott oldalt, s védett.

A hazaiakat megfogta a kihagyott büntető, a Puskás Akadémia azonban nem tudott élni a kínálkozó lehetőséggel, így a várdaiak visszavették az irányítást.Meg is lett az eredménye, hiszen a 83. percben a csereként beálló Sassá kapu előtt kavarodás után megszerezte a vezetést a hazaiaknak. Ez az eredmény pedig a hazaiak bentmaradását jelentette!

De nem volt még vége: a Kisvárda néhány másodpercre volt attól, hogy biztosan meghosszabbítsa élvonalbeli tagságát, ám a hosszabbítás hosszabbításában jött Thomas Meissner, és kiegyenlített. 1–1

Szabolcsban tovább izgulhatnak a Puskás pedig nagyon közel került az áhított bronzéremhez.

Mezőkövesd,Városi Stadion3190Andó-Szabó Sándor
Bp. Honvéd–Kaposvári Rákóczi 4–2Budapest,Új Hidegkuti Nándor Stadion1982Antal Péter
Kisvárda–Puskás Akadémia 1–1