A második félidőben fordított a Fehérvár, és legyőzte a PAFC-ot

SOMOGYI ZSOLT (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)SOMOGYI ZSOLT (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)
2020.03.07. 16:45
Petrjak nagyszerűen játszott a meccsen, itt éppen a gólja előtti pillanat látható (Fotó: Micheller Szilvia)
Bár az első félidőben jobban játszott és vezetést is szerzett a Puskás Akadémia, a második felvonásban megrázta magát a Fehérvár, és szép gólokkal megfordította a találkozót a labdarúgó NB I 24. fordulójában.

LABDARÚGÓ NB I
24. FORDULÓ

Puskás Akadémia–Mol Fehérvár FC 1–4 (Slagveer 24., ill. Bamgboye 50., Petrjak 59., Nikolics 81., Stopira 89.)
Felcsút, Pancho Aréna, 2015 néző. Vezette: Pintér Csaba

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Muszáj javítani! Ez volt a jelszó mind a két oldalon: a bajnokságban mindkét csapatnak jó esélye van arra, hogy dobogós legyen (különösen a Mol Fehérvár FC), de a hétközi kupameccs egyik csapatnak sem sikerült. A Puskás Akadémia hazai pályán kapott ki a Mezőkövesdtől 1–0-ra, míg a fehérváriak a tartalékosnak nevezhető, amúgy a kiesés ellen küzdő újonc ZTE otthonában veszítettek két góllal. A házigazda szinte ugyanabban az összeállításban kezdte a szombat délutáni mérkőzést, mint a hétközit, ellenben a fehérváriaknál – alighanem az Egerszegen mutatott teljesítmény hatására – rengeteg változás történt: Boban Nikolov, Georgi Milanov és Nyári Patrik a keretbe sem került be, Elek Ákos, Loic Nego és Armin Hodzic pedig csak a kispadra fért oda.

Az MK-meccsek hatása egyértelműen érződött az első percekben, mindkét gárda hatalmas lendülettel kezdett és szikrázóan kemény jelenetekben, kőkemény összecsapásokban sem volt hiány. Úgy tűnt, mintha a Mol Fehérvár FC lenne aktívabb, különösen Funsho Bamgboye okozott többször is zavart a felcsúti védősorban. Még negyedóra sem telt el, amikor Juhász Roland szerezhetett volna vezetést, de a fejesét követően a labda elkerülte a Puskás kapuját. A hazaiak főleg Gyurcsó Ádám révén a bal oldalon veszélyeztettek, ám úgy tűnt, egy ideig a mögötte felzárkózó Nagy Zsolttal nem igazán találja meg az összhangot – no, de csak egy ideig... A Puskás Akadémia első góljához éppen az kellett, hogy Nagy Zsolt felzárkózzon (Gyurcsó Ádám még hátra is nézett, mint aki azt mutatja: „Gyere már segíteni!”), a védő beadását követően pedig Luciano Slagveer elegánsan lőtt a kapuba.

Nem ez volt az első akció, hogy a második hullámban teljesen egyedül érkeztek a felcsúti játékosok a vendégek tizenhatosára. Ennek talán az lehetett az oka, hogy a három támadó mögött Kovács István és Lyes Houri inkább a támadásokhoz ért, csak Pátkai Máté védekezett a fehérvári védősor előtt, és ha őt átjátszották, a hazai fedezetek teljesen felügyelet nélkül csatlakozhattak a hazai támadásokhoz. A fehérvári védelem előtt időnként óriási üres területek nyíltak a Puskás Akadémia előtt – amely ezt kihasználva szerezte meg a vezetést. A félidő lefújása előtt könnyen meg is duplázhatta volna előnyét a házigazda, ám Gyurcsó Ádám hiába várta teljesen egyedül (már megint, teljesen egyedül...) a beadást, Luciano Slagveer lőni próbált, csakhogy nem találta el a kaput.

A szünetben Joan Carrillo átszervezte a csapatát: lejött Juhász Roland, Loic Nego pedig a jobb szélen kapott szerepet, alighanem azért, hogy megfékezze a Gyurcsó Ádám, Nagy Zsolt összjátékot. Ezzel együtt a Mol Fehérvár átállt három belső védős szisztémára, s a kockáztatás bejött, mert a csapat negyedórán belül megfordította az állást. Előbb egy bedobást követően aludtak el a felcsútiak és Funsho Bamgboye egyenlíteni tudott, majd az első félidőben nagyszerű gólt szerző Luciano Slagveerből negatív hős lett, a kapu előterében rossz irányba fordult a labdával, Ivan Petrjak leszerelte és azonnal a hálóba lőtt.

A kockáztatás nem is tartott sokkal tovább, Elek Ákos a kispadról beszállva a védelem tengelyében kapott feladatot, hogy ezzel is stabilabb legyen a fehérváriak védekezése. A PAFC próbált gyorsítani a tempón, de a fehérváriak már a saját térfelükön letámadták a hazaiakat, akik így sokszor a labdát is nehezen vitték át a másik térfélre – helyzetet pedig sokkal nehezebben tudtak kialakítani. Gyurcsó Ádám szabadrúgása lehetett volna veszélyes, ám Kovácsik Ádám megfogta a labdát.

A hajrában, a játék képének némileg ellentmondóan, egészen nagy lett a különbség: előbb Kamen Hadzsiev hibáját követően Nikolics Nemanja szerzett gólt, majd Stopira is betalált – a szünetben meghúzott bátor taktikai változtatás látványos, jó iramú presztízscsatában végül a Mol Fehérvár-sikert eredményezett.