A DVTK nem hagyott kétséget – biztos győzelem a Paks ellen

BODNÁR ZALÁN (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)BODNÁR ZALÁN (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)
2020.02.15. 16:44
Ivanovszki nagyon örült a góljának (Fotó: Dömötör Csaba)
Végig jobban játszott és biztosan nyert a DVTK a vendég Paks ellen a labdarúgó NB I 21. fordulójában. A hazaiaknak sokkal több helyzetük volt, amelyből kettőt kihasználtak, így megelőzték a tabellán a Debrecent.

LABDARÚGÓ NB I
21. FORDULÓ

Diósgyőri VTK–Paksi FC 2
–0 (Ivanovszki 28., Hasani 79.)
Miskolc,DVTK Stadion,3245néző.Vezette:Vad II

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Ha annak idején nem pislog ki egy béka a miskolci kocsonyából, akkor egyrészt nem lett volna öngyilkos emiatt a szégyenben maradó avasi vendéglős, másrészt helyi becslések szerint legalább ezerrel több szurkoló ment volna ki a stadionba megnézni a Paks elleni bajnoki mérkőzést. Ám ezen a szombaton sokan inkább az ebből a 19. századi legendából kinőtt hagyományos miskolci látványosságon, a Kocsonyafesztiválon múlatták az időt.

Böde Dániellel és Könyves Norberttel a soraiban sem a Paks lett volna a mérkőzés esélyese a Diósgyőr otthonában, a múlt héten a Puskás Akadémia elleni meccsen kiállított két játékosa nélkül viszont tényleg nyomás nélkül, az esélytelenek nyugalmával futballozhatott Osztermájer Gábor együttese. Az más kérdés, mennyire játszhat nyugodtan egy csapat, amelyik a tabellán közvetlenül a vonal fölött áll, amely elválasztja egymástól a még benn maradókat és a már kiesőket...

Ennek megfelelően senkiben sem keltett nagyobb megütközést, hogy a zöld-fehérek mindenekelőtt a kontratámadások lehetőségében bíztak, a területet inkább átengedték a hazaiaknak, akik jóval többet birtokolták a labdát, és igyekeztek berendezkedni a Paks térfelén. Ennek ellenére az első félidő első felében a Diósgyőr sem tudott kidolgozni számottevő helyzetet, az egyetlen veszélyt rejtő próbálkozás szabadrúgásból érkezett: a 10. percben Márkvárt Dávid 20 méteres lövése kevéssel kerülte csak el a bal felső sarkot.

Ám a félidő közepén megtört a jég, és remek akció végén betaláltak a diósgyőriek: Kiss Tamás húzott el a bal oldalon, az alapvonal közeléből visszatett labdáját pedig hat méterről lőtte kapuba ballal Mirko Ivanovszki. Ki kell emelni azonban az akcióban a sérüléséből visszatérő Szerhij Sesztakov szerepét, a mérnök végzettségű ukrán játékos – ahogy azt a szakmája is megköveteli – milliméter pontosságú hosszú passzt adott.

Nem a gól kapcsán, de szintén érdemes megemlíteni Vági Andrást, aki ismétbizonyította sokoldalúságát. Eredetileg jobbhátvéd, később védekező középpályás lett belőle, ezúttal pedig balhátvédként kapott lehetőséget Feczkó Tamás diósgyőri vezetőedzőtől, és ebben a szerepkörben sem vallott kudarcot.

A fordulás után tíz perccel elképesztő jelenetsor játszódott le: magasan íveltek egy szabadrúgást a paksi kapu elé a hazaiak, a kifutó Rácz Gergő kapus elől Ivanovszki elfejelte a labdát, amely majdnem behullott a kapuba, de Szélpál Norbert mentésként a saját kapuja lécére lőtte, onnan a gólvonal tájára pattant le. Nincs még videobíró az OTP Bank Ligában, de ha lenne, talán azzal sem lehetett volna megmondani, benn volt-e vagy sem. A diósgyőriek nyilván bent látták, de hát így születnek a mítoszok: béka a kocsonyában, labda a gólvonal mögött...

Nem állítjuk, hogy az utolsó fél órában a Diósgyőr ráült az eredményre, de tény, a játék áttevődött a hazai térfélre, a Paks hajtott becsülettel az egyenlítésért. És a 67. percben kis híján siker koronázta erőfeszítéseit, mert Szakály Dénes életerős bombája után nagy bravúrral kellett védenie Braniszlav Danilovicsnak, akit a kilátásban zavartak is a tizenhatoson belül tömörülők.

A paksiak kitámadása természetesen magában hordozta a hazai ellentámadások veszélyét, és a 79. percben a Diósgyőr el is döntötte a három pont sorsát egy kontrával, amelynek végén Florent Hasani talált be. 2–0

Összességében magabiztos győzelmével a Diósgyőr újra a bajnoki felsőház tagja, a Paks viszont a Zalaegerszeg győzelme miatt már csak két pontra van a kiesőzónától.