A DVTK először nyert idegenben bajnokit, a Paks bánta

BODNÁR ZALÁN (összefoglaló), HATÁR DÁVID (percről percre)BODNÁR ZALÁN (összefoglaló), HATÁR DÁVID (percről percre)
2019.10.26. 16:50
A DVTK és a Paks küzdelméből a vendégek jöttek ki győztesen (Fotó: Makovics Kornél, Tolnai Népújság)
A labdarúgó NB I 10. fordulójában a Diósgyőri VTK megszerezte idénybeli első idegenbeli bajnoki győzelmét: Feczkó Tamás csapata 2–1-re nyert a Paks otthonában.

LABDARÚGÓ NB I
10. FORDULÓ

Paksi FC–Diósgyőri VTK 1–2 (Könyves 59., ill. Ivanovszki 14., Iszlai B. 65. – 11-esből)
Paks, Városi Stadion, 1397 néző. Vezette: Kassai

A MÉRKŐZÉS SZÖVEGES KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Jobbról, néhány méterre az oldalvonaltól szabadrúgáshoz készülődött a Diósgyőr. A labda mögött álló Márkvárt Dávid előtt tessék-lássék álldogált csak egyetlen védő, az összes többi mezőnyjátékos a túlsó oldalon gyömöszölte egymást, nyilvánvaló beívelésre számítva.

A hosszas készülődés közepette a tudósító azon merengett: vajon miért nem fut be egyetlen diósgyőri sem az egyszemélyes „sorfal” mögötti, tátongóan üres térbe? Egy másodperccel később aztán Rui Pedro be is indult, egy éles „vigyázz!” felkiáltás hasított ezzel egy időben a paksi naplementébe valamelyik védő torkából, de már későn: újabb másodperccel később már ott volt a labda a hazaiak kapujában Mirko Ivanovszki fejese után (0–1). Nagy erőssége ez Feczkó Tamás csapatának, a múlt héten is szép szögletkombináció után találtak be a piros-fehérek Debrecenben.

Mirko Ivanovszki gólja

Nem lehet azt mondani, hogy ez az első negyedórát lezáró gól megfogta a paksiakat, mert már addig is meg voltak fogva. Gyatrán, gyámoltalanul, elképzelés nélkül futballoztak az első félidőben. Semmilyen tudatosság sem érződött a játékukon, teljes esetlegesség uralkodott, nem is jutottak el helyzetig az első játékrészben, miközben a sokkal szervezettebben futballozó vendégek előtt több ígéretes lehetőség adódott. A Diósgyőr csak azért mehetett némiképp elégedetlenül a szünetre, mert előtte négy perccel elveszítette gólszerzőjét: Ivanovszki egy lágy beívelésnél ütközött a levegőben Rácz Gergő kapussal, és eltört az orra. A csapatorvos a helyére illesztette a játékos orrában az elmozdult darabot, de természetesen le kellett cserélni az északmacedón futballistát, legközelebb nyilván maszkban látjuk a pályán.

Sokkal pörgősebben és veszélyesebben kezdte a második félidőt a Paks, igaz, Márkvárt Dávid rögtön pontot tehetett volna a történet végére, ha nem a kapusba rúgja a labdát ajtó-ablak ziccerben. Ezt pedig Könyves Norbert gólja révén megbüntették a hazaiak egy óra elteltével. 1–1

Ebben az időszakban már a Paksnak állt a meccs, de aztán egy tizenegyes újabb fordulatot hozott: a kezezést követő büntetőt Iszlai Bence értékesítette, újra a vendégeknél volt az előny. 1–2

Könyves Norbert és Iszlai Bence gólja

Kétségbeesetten támadott ezután a Paks, a végén már a balbekk Szabó János játszott jobbszélsőt, de hiába. A Diósgyőr hazavitte mindhárom pontot, és tizenegy nyeretlen idegenbeli NB I-es meccs után tudott újra nyerni vendégként.