Kontrákból lőtt gólokkal fordított a Mezőkövesd a Honvéd ellen

CSERHÁTI ANDRÁS (összefoglaló), PÓSFAI GYULA (percről percre)CSERHÁTI ANDRÁS (összefoglaló), PÓSFAI GYULA (percről percre)
2020.02.01. 16:47
A labdarúgó NB I 18. fordulójában a Mezőkövesd 0–1-ről nyert a Bp. Honvéd ellen az Új Hidegkuti Stadionban. Az első félidő derekán Moutari büntetőből szerzett vezetést, ezt Nagy Dániel egyenlítette ki, majd a szünet után Besirovic találatával harcolta ki a győzelmet a borsodi csapat.
A Mezőkövesd fordított a Honvéd ellen (Fotó: Földi Imre) – GALÉRIÁNKAT A KÉPRE KATTINTVA TEKINTHETIK MEG!

LABDARÚGÓ NB I
18. FORDULÓ

Budapest Honvéd–Mezőkövesd Zsóry 1–2 (Moutari 28. – 11-esből, ill. Nagy D. 40., Besirovic 50.)
Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion, 1973 néző. Vezette: Iványi

A MÉRKŐZÉS ÉLŐ TUDÓSÍTÁSÁT ITT OLVASHATJA EL!

Giuseppe Sannino hevesen gesztikulált, két kezét széttárta, fel alá járt, s hangosan magyarázott Valerio Zuddas erőnléti edzőnek – nem, nem a kispad előtti „ketrecben”, hanem 16.06 perckor, vagyis majd' egy órával a kezdés előtt... A Budapest Honvéd vezetőedzője ugyanis még piros lapos eltiltását töltötte, így a stadion felső szintjén tartózkodott, míg a szakmai stáb másik tagja a kifogástalan minőségű pályán álldogált.

Nem csoda, hogy még az utolsó pillanatban is egyeztettek a szakemberek, hiszen kulcsemberek sorára nem számíthattak: Gazdag Dániel és Nagy Gergő továbbra sem végezhet teljes értékű munkát, Patrick Ikenne-King alig edzett a héten, míg Naser Aliji piros kártyája, Davide Lanzafame pedig sárga lapjai miatt nem léphetett pályára. Az olasz kiesése tűnt az egyik legnagyobb érvágásnak, hiszen hét góllal jelenleg ő a legeredményesebb kispesti. A légiós távollétében pályafutása során először vallhatta magát a kezdőcsapat tagjának Cipf Dominik. A fővárosiak csatára pénteken ünnepelte 19. születésnapját – ennél szebb ajándékot aligha kaphatott volna Sannino mestertől. Az edző fel is ugorhatott volna örömében az ötödik percben, de Amadou Moutari néhány centit tévedett, a labda elsuhant a jobb felső sarok mellett.

Kissé meglepő módon inkább a tartalékos hazaiak irányították a játékot, a vendégek haloványan és némileg tanácstalanul futballoztak, s csak Cseri Tamástól láthattunk néhány váratlan húzást. Mindez kevésnek bizonyult, a kispestiek teljesen megérdemelten jutottak vezetéshez: Amadou Moutari tizenegyesből szerzett gólt. Kuttor Attila nem hiába vakargatta a fejét, a kövesdiek nem találták a fogást a pestieken, ritkán látott tanácstalansággal játszottak. S ahogy lenni szokott, a futball büntetett. Moutari megduplázhatta volna az előnyt, de fél perccel később már egyenlítettek a vendégek Nagy Dániel révén. A fordulás után pedig meg is fordította a meccset a Mezőkövesd: Djordje Kamber bizonyult bizonytalannak, Budu Zivzivadze pedig kellően erőszakosnak, aki így gólpasszt adhatott Dino Besirovicnak.

A második vendéggól megfogta a Honvédot, igaz, Batik Bence egyenlíthetett volna, de a lényegen ez nem változtatott, mert a Mezőkövesd nyert a tartalékos Honvéd ellen – Kuttor Attila együttese továbbra is remekel. 1–2