Hegedüs kapus fejes góljával egy pontot otthon tartott a Puskás a DVTK ellen

BORBOLA BENCE (összefoglaló), PÓSFAI GYULA (percről percre)BORBOLA BENCE (összefoglaló), PÓSFAI GYULA (percről percre)
2020.02.05. 17:46
Hiába játszott tíz emberrel a hajrában a Puskás, a Diósgyőr nem tudta megtartani az előnyét (Fotó: Balog László)
A labdarúgó NB I 19. fordulójában a Puskás Akadémia hazai pályán 2–2-es döntetlenre végzett a Diósgyőrrel úgy, hogy a vendégek több mint 20 percet emberelőnyben játszottak. Közel hatvan percig a Puskás Akadémia játszott jobban, a Diósgyőr egy szerencsés szituáció után tudott büntetőből egyenlíteni. Hadzsiev kiállítása után a borsodi csapat került előnybe, de a hosszabbításban az előre húzódó Hegedüs Lajos kapus fejjel egalizált.

LABDARÚGÓ NB I
19. FORDULÓ

Puskás Akadémia–Diósgyőri VTK 2–2 (Knezevic 49., Hegedüs L. 91., ill. Iszlai 58. – 11-esből, Molnár G. 69.)
Felcsút, Pancho Aréna, 785 néző. Vezette: Farkas Á.
Kiállítva: Hadzsiev (68.)

Ilyet is ritkán látni: kapus szerzett gólt az NB I-ben! Még az FTC kapusaként Szűcs Lajos tett ilyet 2004 októberében a Matáv Sopron ellen az Üllői úton.

Tehát most a Puskás Akadémia kapusa, Hegedüs Lajos a szerdai esti találkozón előrelopódzott egy szögletnél, és bebólintotta a kipattanó labdát a diósgyőriek hálójába... Azaz amilyen unalmasan indult a találkozó, olyan feszülten és izgalmasan zárult.

A két csapat játékosai ugyanis a kezdés után nem sürgették a támadásokat, ha pedig eljutottak az ellenfél tizenhatosáig, ott rossz megoldást választottak, vagy ahogy azt David Vanecek tette, életerős kapura lövés helyett a guruló labdát is „kettétörte”. A futballisták dicséretére váljon, legalább a küzdőszellemmel nem volt gond. Ha már a játék akadozott, olykor akkorát rúgtak egymásba, hogy egy-két mozdulatot alighanem a ketrecharcosok is megirigyeltek volna. A kolumbiai José Cortés például lendületből érkezve, karjával ütötte ki a keresztező Szolnoki Rolandot, akit agyrázkódás gyanújával vizsgálgatták az oldalvonal mellett. Azt nem mondhatjuk, hogy a miskolci védők az első félidőben a rend éber őrei lettek volna, ám a fordulás után alaposan bealudtak... A helyzet akkor változott, amikor Josip Knezevic megszerezte a vezetést a Puskás Akadémiának (mi több, a horvát futballista az NB I most zajló idényének 300. gólját érte el), s ha az első félidőben hiányoltuk az akciókat, gólokat, a csapatok a fordulás után rátettek egy lapáttal. A Diósgyőr váratlanul tizenegyeshez jutott, és Iszlai Bence révén egyenlített (1–1), majd Feczkó Tamás pályára küldte Molnár Gábort.

A szélső a téli átigazolása után először lépett pályára a DVTK mezében, öt perccel később pedig profi pályafutása egyik legpimaszabb, átemelős gólját szerezte (1–2)! A vendégek szurkolói a csatárt már a pályára lépése előtt éltették, skandálták a nevét, gondoljunk bele, mi lesz, ha legközelebb a miskolci stadionban, hazai pályán, az ősi rivális Debrecen ellen talál a kapuba.

S ha ő szemtelen, laza gólt szerzett, akkor a Puskás Akadémia kapusa, Hegedüs Lajos minimum emlékezeteset. A magas játékos az utolsó percben előreszaladt a szögletnél, mondván, lesz, ami lesz, s ezen az estén mázlija volt, jókor volt jó helyen, és magabiztosan bólintotta a labdát a vendégek kapujába. 2–2

Hegedüs Lajos gólja

Kapusként még nem szereztem gólt, büszke is vagyok rá – mosolygott a lefújást követően Hegedüs Lajos. – Kézben tartottuk a mérkőzést, ám felhoztuk a Diósgyőrt, a végén nekünk kellett futnunk az eredmény után. Nagyon remélem, hogy ez a különleges találat pluszenergiát is ad a csapatnak, ráadásul emberhátrányban egyenlítettünk az utolsó pillanatban, és ez katartikus élmény volt.”