Könyves-dupla és paksi diadal Mezőkövesden

SOMOGYI ZSOLTSOMOGYI ZSOLT
2020.06.06. 16:44
Könyves Norbert duplájával 2–0-ra nyert a stabilan védekező és jól kontrázó Paks Mezőkövesden a labdarúgó NB I 27. fordulójában. A tolnai csapat így ebben a bajnokságban mind a kilenc pontot begyűjtötte Kuttor Attila alakulatával szemben. Ez egyben azt is jelenti, hogy a sereghajtó Kaposvár már biztosan búcsúzik az élvonaltól.
Könyves Norbert (fehérben) két találata döntötte el a három pont sorsát  (Fotó: Dömötör Csaba)
A JÁTÉKNAPRÓL KÉSZÜLT KÉPGALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!
Könyves Norbert (fehérben) két találata döntötte el a három pont sorsát  (Fotó: Dömötör Csaba) A JÁTÉKNAPRÓL KÉSZÜLT KÉPGALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

LABDARÚGÓ NB I
27. FORDULÓ
Mezőkövesd–Paksi FC 0–2 (Könyves 51., 64.)
Mezőkövesd,
Városi Stadion, 784 néző.Vezette: Solymosi

Pihentetés, rotáció? A szerdai, elveszített kupadöntő után (1–2 a Honvéd ellen a Puskás Arénában) Kuttor Attila, a mezőkövesdiek vezetőedzője öt olyan játékost – Dino Besirovic, Cseri Tamás, Andrij Neszterov, Róbert Pillár, Budu Zivzivadze – küldött a pályára Paksot fogadva, akik végigjátszották a finálét. Eperjesi Gábor, a fantasztikusan nagy gólt szerző Pekár László és Vadnai Dániel is szerepelt a kispestiekkel szemben, de nem végig, rajtuk kívül két teljesen friss ember került a szombati kezdőbe: Mihajlo Meszhi, valamint Szeles Tamás. A kapuban természetesen maradt Szappanos Péter, mint ahogy maradt a paksi kezdő is: Osztermájer Gábor ugyanazt a tizenegy futballistát nevezte a mérkőzésre, akik egy hete a Mol Fehérvár ellen ugyancsak az elejétől lehetőséget kaptak (0–0).

Öt perc sem telt el, amikor Budu Zivzivadze máris megszerezhette volna a hazaiaknak a vezetést, ám ziccerben a kapufát találta el. Windecker József próbált válaszolni, csakhogy veszélyes fejesénél Szappanos Péter védett bravúrosan. Az egészségügyi szünetet megelőzően még Vadnai Dániel próbálkozott: a felfutó balhátvéd befelé cselezett, de az oldalhálóba lőtt. Ahogy a Magyar Kupa-döntőn, úgy ezúttal is Cseri Tamás sokszor a belső védők vonaláig lépett vissza, hogy elkérje a labdát, és onnan indítsa a mezőkövesdi támadásokat. A karmester sokat volt játékban, kapura azonban sokkal kevésbé volt veszélyes, mint korábban. A Paks, amely megpróbálta kihasználni a Debrecen péntek esti hazai botlását (1–1 a Kaposvár ellen), alaposan megszervezte a védekezését, a két szűrő közül Windecker József a védőkhöz, Balogh Balázs a támadókhoz helyezkedett közelebb. A vendégek a megszerzett labdával vagy az előretolt Böde Dánielt keresték, vagy a két szélsőt, Haraszti Zsoltot, illetve Könyves Norbertet próbálták indítani.

Alighogy elkezdődött a második félidő, hazai szemszögből rémálomszerűen alakult a meccs. A házigazda belső védői elaludtak, Böde Dániel pedig ragyogó ütemben ugratta ki a szélről meginduló Könyves Norbertet, aki ellentmondást nem tűrően lőtt a sarokba (0–1).

Kuttor Attila kettős cserével reagált, és az irányító Cseri Tamást hívta le, aki alighanem elfáradt. Ám a csere nem hozott olyan jelentős változást, mint Osztermájer Gáboré, aki Hahn Jánost küldte pályára. A csatár, aki az idény elején ugyanebben a párosításban duplázni tudott, alighogy beállt, látványos csellel hozta magát helyzetbe, de centiméterekkel eltévesztette a jobb sarkot. Nem sokkal később már gólpasszt jegyezhettünk fel a neve mellé: Böde Dániel nagyszerű, ötvenméteres átadását követően Hahn János Könyves Norbertet találta meg, aki megduplázta a vendégek előnyét. (0–2)

Kuttor Attila együttese egyetlen gólt sem tudott rúgni az idényben a kiesés ellen küzdő tolnaiaknak 270 percen keresztül – ez pedig meglepő annak tudatában, hogy a Mezőkövesd a dobogóért, a Paksi FC pedig az NB I-es tagság meghosszabbításáért harcol. A vendéggárda szervezetten, fegyelmezetten futballozott, és mert jobban összpontosított a befejezéseknél, mint legutóbb a Mol Fehérvár ellen, megérdemelt győzelmet aratott.

Ez nem a Mezőkövesd hete volt: vereség Diósgyőrben (0–1), majd a kupadöntőben (1–2) – és most is.