Honvéd–Fradi: nem azt hozta a rangadó, amit a drukkerek vártak

2019.10.06. 15:50
Hatalmas csata folyt a pályán, kevés gólhelyzettel (Fotó: Török Attila)
Nem született gól a Budapest Honvéd–Ferencváros rangadón a labdarúgó NB I 8. fordulójának záró mérkőzésén.

LABDARÚGÓ NB I
8. FORDULÓ
Budapest Honvéd–Ferencváros 0–0
Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion, 3616 néző. Vezette: Andó-Szabó

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A kispestiek orvosi stábja barkácsáruházban is járt a mérkőzés előtt: a hírek szerint Davide Lanzafame lábát úgy kellett „összedrótozni”, kérdéses volt, tudja-e vállalni a játékot volt csapata ellen. Az orvosok a jelek szerint jól dolgoztak, az olasz csatár motivációjával pedig finoman fogalmazva sem volt gond – ő fél lábbal is pályára lépett volna. Már csak azért is, mert a 100. NB I-es mérkőzését játszotta vasárnap – hetvenkettőt a kispestiek, huszonnyolcat a ferencvárosiak mezében.

A harci kedvvel nem is volt gond: Andó-Szabó Sándor játékvezetőnek sűrűn kellett megfegyelmeznie a hevesebb szereplőket. A küzdelmen kívül az első félidőben ugyanis nem igen történt semmi a pályán, a vendégek négyszer, a hazaiak egyszer próbálkoztak gólszerzéssel, ám egyiket sem nevezhettük – még a legnagyobb jóindulattal sem – ziccernek.

Rengeteg volt a pontatlanság a játékban, a Fradit irányító vezetőedző, Szerhij Rebrov azt nehezményezte, hogy a futballistái nem elég agresszíven támadják a kaput, ahelyett, hogy meglódultak volna, még a pálya közepéről is hátrafelé passzoltak.

Az iram a fordulás után is csupán árnyalatnyit változott, úgy tűnt, fél fokozottal feljebb kapcsolt a Ferencváros, sőt a zöld-fehérek Isael révén könnyedén megszerezhették volna a vezetést, a legnagyobb helyzet mégis a Honvéd előtt adódott. A második félidő közepén Djordje Kamber ügyetlenkedett pár lépésre a kaputól: Gróf Dávid hibáját követően (a kapus tenyeréből kiperdült a labda) az üresen ásító a kapu fölé emelt.

Úgy tűnt, akkor sem rúgnak gólt a csapatok, ha hétfő hajnalig futballoznak, a kispad előterében nem véletlenül kapott kis híján gutaütést Giuseppe Sannino és Szerhij Rebrov. Mindkét szakvezető keresztbe font karokkal figyelte a találkozót, hogy aztán minden egyes hibánál dühösen csapjon a levegőbe, vagy éppen a tenyerébe temesse az arcát.

A cserékkel ugyan próbáltak némi életet lehelni csapataik játékába, Olekszandr Zubkov, Franck Boli vagy éppen Gazdag Dániel olyan futballista, aki bármikor képes megrázni magát, ám ezúttal csodát ők sem tudtak tenni. A találkozó hajrájára is maradt a küzdelem, a játékvezetőnek nyolcszor is sárga lappal kellett lenyugtatnia a túlfűtött kedélyeket, úgyhogy leginkább a két szurkolótábor tett ki magáért, megállás nélkül, zászlókat lengetve buzdítva a kedvencet, hogy hátha...

Ám hiába imádkoztak gólért, a fohász sem segített, maradt a gól nélküli döntetlen (0–0), aminek talán a kispestiek örültek jobban, hiszen mégis csak a bajnokcsapat ellen szereztek pontot.

A Ferencváros számára alighanem jól jön a bajnoki szünet, a labdarúgók a nemzetközi kupaszereplés közepette elfáradtak, ráadásul nem akármilyen sorozat vár a zöld-fehérekre: az Újpest elleni derbi, a CSZKA Moszkva elleni Európa-liga-meccs, valamint a Mol Fehérvár FC elleni rangadó következik majd.