Kondással sem támadt fel az egyre nagyobb bajban lévő Loki

2020.06.09. 18:50
A sokkal magabiztosabban futballozó Újpest odahaza 3–1-re legyőzte az edzőváltáson áteső DVSC-t a labdarúgó NB I 28. fordulójában.
Jogosan örülhettek a hazaiak, többet nyertek itt három pontnál (Fotó: Török Attila)
A FORDULÓ KÉPGALÉRIÁJÁT A KÉPRE KATTINTVA TEKINTHETI MEG
Jogosan örülhettek a hazaiak, többet nyertek itt három pontnál (Fotó: Török Attila) A FORDULÓ KÉPGALÉRIÁJÁT A KÉPRE KATTINTVA TEKINTHETI MEG

LABDARÚGÓ NB I
28. FORDULÓ

Újpest–DVSC 3–1(Risztevszki 9., Simon K. 47., 61., ill. Heris 59. – öngól)
Budapest,Szusza Ferenc Stadion,2500néző.Vezette:Berke

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Győztes csapaton ne változtass!

Ezt az elvet követte kedd este Predrag Rogan, a lila-fehérek szerb vezetőedzője ugyanazt a kezdő tizenegyet küldte pályára a Debrecen ellen, amely néhány nappal korábban a Honvéd elleni 1–0-ra megnyert bajnokin is kifutott a gyepre.

Ami a másik oldalt illeti, előzetesen nem tudhattuk, hogy Kondás Elemér kinevezése mekkora lökést adhat a Lokinak, képes lesz-e felrázni az önbizalomhiányban szenvedő csapatot, a régi-új szakvezető mindenesetre négy helyen cserélt a Kaposvár elleni (1–1) kezdőcsapathoz képest, Bényei Balázs, Varga Kevin, Csősz Richárd és Szécsi Márk is a kezdőben találta magát. Vélhetően Haris Attila is ott kapott volna helyet, ám a múlt pénteken megsérülő középpályásra vállműtét vár, s ezúttal csak a Szusza Ferenc Stadion egyik elegáns páholyából figyelte társait. Nos, aligha tetszett neki, amit az első negyedórában látott.

Együttese nem találta a ritmust az elején, és bár Dzenan Burekovic középre ívelt labdája után Nagy Sándor még bravúrral hárította Kire Risztevszki fejesét, néhány perccel később a macedón hátvéd lábbal már nem hibázott. A vendégek a kapott gól utáni percekben sem váltak kezdeményezőbbé, a letámadás helyett a stabil védekezést választották, igaz, a felállt védelemmel szemben az Újpest sem igazán találta a szabad területet. Csak éppen nem a fővárosiaknak kellett futniuk az eredmény után...

Kondás Elemér már a tizenhatodik percben elküldte melegíteni a cserejátékosait, gondjait pedig tovább növelte, hogy Csősz Richárdot sérülés miatt már az első fél órában le kellett cserélnie. Ezzel együtt amíg az Újpest igyekezett türelmesen építkezni, a Loki is egyre jobban magára talált, az ivószünet után már többször is percekig a vetélytárs térfelén járatta a labdát, és a hazai védelem hibáját kihasználva Haruna Garba kis híján egyenlített.

Emellett átlövésekkel próbálkoztak a vendégek – olykor nem is tévedtek sokat –, míg a másik oldalon ígéretes kontra végén az új vezetőedző bizalmát élvező Zsótér Donát lőtte a labdát a DVSC kapusának kezébe. Az összességében kiegyenlített első félidő végén a hazaiak vonultak előnnyel a szünetre, a fordulás pedig három perc sem kellett, hogy ismét megrezdüljön Nagy Sándor hálója. Bár a Debrecen csatárt cserélt be a szünetben, szép akció végén mégis az Újpest szerzett újabb gólt.

Simon Krisztián hajszálpontos lövése után így nem maradt más választása az utolsó előtti helyen szerénykedő vendégeknek, mint mindent egy lapra feltéve a hazai kapu elé vonulni, teret nyitva a hazai kontratámadásoknak. A vakmerőség viszont hamar kifizetődött, az addig olajozottan működő védelem egy pillanatra kihagyott, így a vendégek a bajnokság egyik legszerencsésebb góljával faragtak a hátrányon, és azt a bravúrt is végrehajtották, hogy kaput eltaláló kísérlet nélkül szereztek gólt (2–1). Más kérdés, hogy nem sokáig örülhettek a szépítésnek, szinte azonnal érkezett a válasz, Dzenan Burekovic sokadik remek beadása után ismét a második újpesti gól szerzője villant, így pillanatok alatt visszaállt a kétgólos különbség.

A vendégszektor ébresztőt kiabált, a piros mezesek mentek is előre becsülettel, ám az átütőerő és a hit már hiányzott. Az ezer sebből vérző, padlón lévő Debrecennek túl sok volt a kétgólos hátrány, negyedórával a vége előtt pedig már érezni lehetett: ez a hajó elúszott. Bár az edzőváltás nem járt győzelemmel, a hátralévő öt fordulóban Kondás Elemér bent tarthatja a mély gödörbe süllyedő DVSC-t, miközben a negyedik kerületben némi levegőhöz jutottak.

A Honvéd után a Debrecent is legyőzte az együttes, amely Predrag Rogannal a kispadon nem akar többet annál, mint amire képes: masszívan, stabilan védekezik, bízik a szélsői gyorsaságában, a kapu előtt pedig hatékonyan használja ki helyzeteit. S persze az sem árt, ha mindig akad egy vezér: múlt szombaton Novothny Soma, ezúttal pedig Simon Krisztián volt a nyerőember.

Ha mindig akad valaki, aki képes lesz főszereplővé előlépni, nem kell majd az utolsó pillanatig izgulni a bentmaradás miatt Újpesten.3–1