Elpuskázott helyzetek ide, kihagyott 11-es oda, nyert a Honvéd

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2019.10.19. 16:50
Stieber Zoltán és Ivan Lovric csatája (Fotó: Katona Tibor)
Egy góllal jobbnak bizonyult a Budapest Honvéd a házigazda Zalaegerszegnél, a kispestieknek belefért az is, hogy Amadou Moutari a hajrában néhány  percen belül három ziccert is elszórakozott.

LABDARÚGÓ NB I
9. FORDULÓ

ZTE FC–Bp. Honvéd 0–1 (Lanzafame 77.)
Zalaegerszeg, ZTE Aréna, 4023 néző. Vezette: Iványi

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK,STATISZTIKÁK ITT!

Az előző két fordulóban a Bp. Honvéd idegenben legyőzte (2–1) a Mezőkövesdet, illetve pályaválasztóként gól nélküli döntetlent ért el a bajnoki címvédő Ferencváros ellen, vagyis helyezésétől függetlenül jobban teljesít, mint az idény elején. Talán ennek is betudható, hogy Giuseppe Sannino, a fővárosi klub szakvezetője a ZTE FC elleni idegenbeli bajnoki előtti délelőttön Nagykanizsán egy ristretto elfogyasztása közben csapata 4–0-s győzelméről beszélt. Nem tudni, hogy az olasz szakember a kiváló kávé hatására, vagy csak szórakozásból tett merész kijelentést, mindenesetre csapata az első félidőben cseppet sem sziporkázva futballozott.

A korábban a Bp. Honvédban is futballozó Bobál Gergely azonban néhány évvel korábbi önmagához hasonlóan kezdte a mérkőzést: gyönyörű fejessel csaknem vezetést szerzett a hazaiaknak, majd Radó Andrást ugratta ki nagyszerűen, s csaknem gólpasszt adott – nem rajta múlt, hogy a helyzet odalett.
Aztán az első félidőben ennyi is volt a futball lényegi része, pályára oda nem illő jelenetek következtek: Enisz Ben-Hatira és Zoran Lesjak minden előzmény nélkül megtalálta egymást. Előbb a kispesti légiós a mezénél fogva lerántotta a horvát védőt, aki színészi tehetségét bizonyítva hempergett egyet. Mire helyreállt a rend, Lesjak elfutott Ben-Hatira előtt, aztán a színészi képességeit továbbfejlesztve megpróbálta meggyőzni a játékvezetőt arról, hogy ellenfele megtaposta…

Apropó játékvezető: évek óta probléma a következetlen bíráskodás. A feszült légkörben Iványi Zoltánnak az jelentette a legfontosabb problémát, hogy Dobos Barna, a ZTE FC vezetőedzője két lépéssel elhagyta a neki kijelölt technikai zónát… Hogy érvényesítse a szabályt, sárga lapot adott a szakvezetőnek. Ezzel nincs is probléma, de érdemes lett volna a bírónak már ekkor Sanninóra is ránéznie, aki fordulók óta rendszeresen az oldalvonalon (!) áll és hevesen gesztikulál.

Eközben el is telt az első félidő, a kispestiek részéről Gazdag Dániel 16 méteres lövése érdemel említést, illetve Demjén Patrik védése. Továbbá a kispesti Naszer Aliji alibi beadásai, az albán szélső ugyanis négyszer próbálkozott szünet előtt, és egyszer sem sikerült megoldania a feladatot, Batik Bence pedig egyik labdaérintését követően a labdával veszélyeztette a stadion melletti vasúti forgalmat.

A folytatásban annyi változott, hogy Iványi végre átnézett – a következetesség jegyében – a kispesti oldalra is, és Sannino orra alá dugta a sárga lapot ugyanazért, amiért Dobosnak. Előtte azonban a pályán is történt végre említésre méltó esemény: Davide Lanzafame tizenegyesét Demjén Patrik kivédte. Az olasz csatár képességeit jelzi, hogy a hiba csak nagyobb összpontosításra ösztökélte, és a 77. percben egy fejessel eldöntötte a mérkőzést. A gyenge színvonal ismeretében furcsa, de a kispesti edzőnek jóslata a hajrában akár be is igazolódhatott volna, hogyha nem Demjén Patrik áll a ZTE FC kapujában. A kapus Amadou Moutari két közeli lövését is óriási bravúrral hárította, így maradt az 1–0-s vendéggyőzelem.

A mérkőzést követően a játékoskijáróban Tonci Kukoc még összeverekedett a hazai biztonsági szolgálat egyik emberével, jelentős erőfeszítésbe került a rend helyreállítása.