Gól nélkül birkóztak a bajnoki éllovasok Mezőkövesden

CSERHÁTI ANDRÁS (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)CSERHÁTI ANDRÁS (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)
2019.10.19. 16:45
Az egyenlő erők küzdelme döntetlent hozott (Fotó: Tumbász Hédi)
Rendületlenül birkózott egymással két félidőn keresztül a Mezőkövesd és a Fehérvár FC a labdarúgó NB I 9. fordulójában, de mivel nem találtak egymáson fogást, végül döntetlennel ért véget a tabella első két helyén tanyázó csapat összecsapása.

LABDARÚGÓ NB I
9. FORDULÓ
Mezőkövesd–Mol Fehérvár FC 0–0
Mezőkövesd,
Városi Stadion, 2642 néző. Vezette: Farkas Ádám

„Ha valamelyik csapatnak, nekünk sikerülhet gólt szerezni ellenük” – mondta a sajtóhely alatti sorokban egy pocakos úriember.

S valóban: a hazaiak támadósora erős, viszont a Mol Fehérvár védelme olyannyira acélos, hogy az eddigi három idegenbeli fellépésén (Puskás Akadémia 2–0, Paks 2–0 és Bp. Honvéd 1–0) még nem kapott gólt. Ráadásul egy órával a kezdés előtt, akkor, amikor kézbe vettük a hivatalos jegyzőkönyvet, szembetűnő volt Adrian Rus neve – nem véletlenül került be a román futballista a kezdőbe, ugyanis mint kiderült, a kihagyhatatlan csapatkapitány, Juhász Roland kisebb izomsérülés miatt kényszerpihenőjét tölti, a lelátóról figyelte az összecsapást. Az ifjú hátvédnek már a 2. percben szögletre kellett mentenie, a hazaiak érezhetően kezdeményezően kezdték a mérkőzést, a vendégek csak nehezen, vagy alig tartották meg a labdát.

Mégis Boban Nikolov nevéhez fűződött az első, kaput eltaláló lövés – és ekkor már a 14. percben jártunk. A kezdeti lendület tehát hamar alábbhagyott, leginkább a mezőnyben zajlott a játék, csak apróbb felvillanásokat láthattunk – ilyen volt Loic Nego lövése, amikor is a labda csak néhány centiméterrel suhant el a jobb oldali kapufa mellett. Nem sokkal később Viszar Muszliu is megszerezhette volna a vezetést a székesfehérváriaknak, bár a középső védő teljesen szabadon fejelhetett, a labda épp Szappanos Péter kezében landolt, a kapusnak egy lépést sem kellett tennie. A kövesdiek próbáltak leginkább kontrából veszélyeztetni, de ritkán jutottak el Fehérvár kapujáig, vagy ha igen, kis túlzással a stadionból lőtték ki a labdát.

Az unalmas mezőnyjátékból Pekár László lövése ébresztette a nézőket, igaz, nem mindennapi módon került hozzá a labda: előtte két csapattársa, Molnár Gábor és Berecz Zsombor szeretett volna egyszerre lőni, összeszaladtak, így gurult a laszti Pekár Lászlóhoz, aki jobbról a rövid felső sarkot vette célba, Kovácsik Ádám azonban magabiztosan védett.

S ha már Berecz Zsombor…

A középpályás épp Fehérvárról érkezett a nyáron, ahol az előző idényben csupán 150 percet töltött a pályán az NB I-ben, s csak egyszer kapott lehetőséget Marko Nikolics vezetőedzőtől kezdőként, nyilván buzgott benne a bizonyítási vágy. Az első félidő lefújása előtt néhány perccel még Silye Erik lőhetett kedvező pozícióból, de a védő Cseri Tamás zseniális passza után csak a reklámtáblát találta telibe…

Úgy tűnt, a vendégek edzője emelte fel inkább a hangját a szünetben, ugyanis a fehérváriak magasabb fordulatszámon pörögtek, aktívabban futballoztak. Ahogyan pörögtek a percek, egyre inkább úgy tűnt, hogy mindkét együttes begyűjti szezonbeli első döntetlenjét, ugyanis csak mezőnyjátékot láthattunk, nem véletlen, hogy mind a két vezetőedző gyakran bosszankodott. A lassú és körülményes futball ellenére kis híján megszerezték a vezetést a hazaiak, de Budu Zivzivadze ziccerben hibázott negyedórával a vége előtt, vagy ha kapusszemszögből nézzük, Kovácsik Ádám szépen védett.

Az unalmas mérkőzésen maradt a gól nélküli döntetlen – a lefújás után a pocakos úriember csalódottan állapíthatta meg, nekik sem sikerült gólt szerezni a fehérváriak ellen…