Nemcsak a két pontot, Gosztonyit is hosszú időre elvesztette a Kisvárda

BODNÁR TIBOR (ÖSSZEFOGLALÓ), PÓSFAI GYULA (PERCRŐL PERCRE)BODNÁR TIBOR (ÖSSZEFOGLALÓ), PÓSFAI GYULA (PERCRŐL PERCRE)
2020.06.09. 16:44
A Kisvárda hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Mezőkövesddel a labdarúgó NB I 28. fordulójában. Gosztonyi András, a várdaiak középpályása súlyos sérülést szenvedett a találkozón.
Kemény keleti összecsapást vívott a Kisvárda és a Mezőkövesd (Fotó: Dömötör Csaba)
A FORDULÓ KÉPGALÉRIÁJÁT A KÉPRE KATTINTVA TEKINTHETI MEG
Kemény keleti összecsapást vívott a Kisvárda és a Mezőkövesd (Fotó: Dömötör Csaba) A FORDULÓ KÉPGALÉRIÁJÁT A KÉPRE KATTINTVA TEKINTHETI MEG

LABDARÚGÓ NB I
28. FORDULÓ

Kisvárda–Mezőkövesd1–1(Viana 24., ill. Nagy D. 45+3.)
Kisvárda,
Várkerti Stadion,832néző.Vezette:Bogár
Kiállítva:Kovácsréti (85.)

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Mi lenne jó az Újpest–Debrecen meccsen? A Vidinek nyernie kellene a Honvéd ellen, hogy a Fradi még eredménykényszerben legyen szerdán Pakson. Erről folyt a diskurzus kedd délután a stadion melletti Várkert Sörözőben. Érthető, hogy a kisvárdai szurkolók hirtelen elővették az esélylatolgató énjüket, hiszen a múlt hétvégi forduló eredményei miatt a szinte a teljes alsóház kedvenceik nyakán találta magát.

A Paks is, amely szombati, mezőkövesdi győzelmével elmondhatja magáról, hogy a dobogós csapatokkal szemben tizenhárom pontot szerzett (a maximális kilencet a Kövesd és négyet a Fehérvár ellen). A Kisvárda éppen nullát, így nagyon ráfért már a bravúr a szabolcsi alakulatra, amely elsősorban annak köszönhette a fordulót megelőző hetedik helyezését, hogy hatékonyan szerzi a pontokat a tabellán körülötte helyet foglalókkal szemben.

Jellemzi a mezőkövesdi keret „mélységét”, hogy Kuttor Attila vezetőedző a Paks elleni csapathoz képest nyolc, a bő egy hete a Honvéd ellen elveszített Magyar Kupa-döntőhöz (1–2) képest hét helyen változtatta meg a kezdőcsapatot, amely ránézésre így is ütőképesnek tűnt, és sok magyar csapat elfogadná a magáénak. Miután kapusposzton is változás történt, újoncot is avatott a Kövesd Danilo Rjabenko személyében. Ezzel szemben Bódog Tamás két helyén cserélt a szombati kezdőhöz képest, és Rados Protics, valamint Gosztonyi András újbóli bevetésével visszatért az Újpest elleni győztes hadhoz.

Érzékeny veszteséget jelentett a hazaiak számára, hogy egyik legjobb formájában lévő játékosa, Claudiu Bumba negyedórányi játék után nem tudta folytatni a játékot. Pedig Marin Jurina belépője után kétszer is megpróbálkozott a visszatéréssel, de végül a földre ülve jelezte, hogy számára véget ért a meccs. Aztán Gosztonyi András lépett rosszul, és a meccs előtt a jubileuma miatt köszöntött, addigra már gólpasszig jutó szélsőt be is rakták a mentőbe. A szünetben megtudtuk, a nemrég szerződést hosszabbított játékosnak elszakadt az Achilles-ina, így hosszú kihagyás vár rá. Bódog Tamás másodszor kényszerült cserére, így hiába maradt még az ideiglenes szabályoknak köszönhetően három változtatási lehetősége, azokat már csak egy játékmegszakítással használhatta ki, illetve a szünetet használhatta fel erre.

A játék képe alapján amilyen váratlanul született meg a kisvárdai vezető gól, olyannyira nem volt indokolt a kövesdi egyenlítés. A vendégek azonban a játékrész ráadásában szépen vitték végig a labdaszerzésből indult kontrájukat, és Nagy Dániel higgadt befejezéssel igazolta, hogy máskor is lehetne rá számítani.

Kuttor Attila a cserék (a kövesdieket sem kerülte el a sérülés, Mihajlo Meszhit találta úgy fejbe Roman Karaszjuk lövése, hogy nem tudta folytatni a játékot) után is a „tornyaira”, azaz Takács Tamásra és Marin Jurinára építette a támadójátékot, ám a kettős a folytatásban olyan remek játékostól remélhette a támogatást, mint Dino Besirovic. Aztán jött a házi góllövőlistát vezető Budu Zivzivadze, de addigra a Kisvárda megúszott két izgalmas szituációt – a másodiknál Protics mentett hatalmasat, jóvátéve valamit az egyenlítés előtti gólnál elkövetett hibájából. Kisvárdai részről Fernando Viana volt elemében, de a befejezéseknél rendre hibázott, Lucas pedig majd' harminc méterről a lécet trafálta telibe.

Ment előre a Kisvárda, mert érezhették a hazaiak, a döntetlen nem feltétlenül lehet elég a nyugodt hajrához. A túlzott igyekezett aztán ahhoz vezetett, hogy emberhátrányban fejezte be a meccset a házigazda, mert Kovácsréti Márk előbb rossz helyről végzett el egy szabadrúgást, majd néhány perc múlva a második sárga lapot érően rúgta fel Nagy Dánielt.

Maradt a döntetlen, így a Kisvárdának megvan a bajnokságbeli első, dobogós csapatok ellen szerzett pontja. Egy, ebbe a kategóriába tartozó meccsük maradt meg a szabolcsiaknak – szombaton, a listavezető Ferencváros otthonában...