Nagyon nyomott a Puskás Akadémia, de nem talált fogást a DVSC-n

BODNÁR ZALÁN (összefoglaló), HERCZE KRISTÓF (percről percre)BODNÁR ZALÁN (összefoglaló), HERCZE KRISTÓF (percről percre)
2020.02.01. 16:47
A Puskás Akadémia 0–0-s döntetlent játszott a Debrecennel a labdarúgó NB I 18. fordulójában.
A csapatok nem találtak fogást egymás védelmén (Fotó: Szabó Miklós) – GALÉRIÁNKAT A KÉPRE KATTINTVA TEKINTHETIK MEG!

LABDARÚGÓ NB I
18. FORDULÓ

Puskás Akadémia–Debreceni VSC 0–0
Felcsút, Pancho Aréna, 1018 néző. Vezette: Berke
Kiállítva: Bényei (89., Debrecen)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Mindkét csapat őszi önmagával ellentétesen indította a tavaszt. Az élmezőnyhöz tartozó Puskás Akadémia váratlanul pontokat hagyott a sereghajtó Kaposvárnál (1–1), míg az ősszel leginkább csak szenvedő Debreceni VSC – új vezetőedzője, Vitelki Zoltán irányításával – sima 4–0-val küldte haza az Újpestet. Így a meccs legfontosabb kérdése az volt: kinek melyik az igazi arca?

Egy-egy válogatott játékost volt kénytelen nélkülözni mindkét vezetőedző, a hazaiaktól Nagy Zsolt, a vendégektől Tőzsér Dániel hiányzik már jó ideje, Hornyák Zsolt dolgát pedig az is nehezítette, hogy a Kaposváron kiállított Yoell van Nieff játékát is nélkülöznie kellett.

Nem lehet azt írni, hogy nagyon rángatták volna az istrángot a csapatok az első félidőben, nagyon alacsony sebesség mellett, igaz, az átlagosnál kevesebb technikai hibával folyt a játék. Egyik fél sem tudta igazán magához ragadni a kezdeményezést. Húsz perc telt el úgy, hogy a kapusoknak még nem volt dolguk, s akkor sem védenie kellett Hegedüs Lajosnak, hanem egy jobbról érkező beadást elcsípnie.

A félidő második felében a labda már többet volt a Loki térfelén, a felcsútiak próbálták nyomás alá helyezni ellenfelüket, s elsősorban középen próbálkoztak. Hornyák ezúttal 4–3–3-as rendszerben küldte pályára csapatát, és a középcsatárt, Golgol Mebrahtut próbálták a legtöbbször kiugratni, ám a szélről kevés segítséget kapott Luciano Slagveertől és Gyurcsó Ádámtól. Oldalról leginkább akkor volt veszélyes a Puskás Akadémia, amikor a jobbhátvéd, Szolnoki Roland tört előre. Öt perccel a szünet előtt viszont a Debrecen szerezhetett volna vezetést, miután Kamen Hadzsiev röviden adott haza, a labdát elcsípte Szécsi Márk, ám elhibázta a ziccert, közelről belelőtte a labdát Hegedüsbe. Négy perccel később pedig Thomas Meissnernek kellett mentenie Szécsi elől, aki, ha eljut hozzá a jobbról bejövő labda, két méterről könnyedén lőhetett volna az üres kapuba.

A második félidő felcsúti támadásokkal kezdődött, Tomás Kosicky kapusnak – akinek az első félidőben semmi dolga sem akadt – öt perc alatt háromszor is védenie kellett. Az 51. percben aztán tizenegyes járt volna a felcsútiak javára, Slagveernek a lövőcsele után elhúzta a lábát Ferenczi János, Berke Balázs játékvezető sípja azonban néma maradt. Ezután is három-négy percenként követték egymást a hazai helyzetek. A legnagyobb a 68. percben maradt ki, amikor is a védősor mögé jól belépő Jakub Plsek került ziccerbe, majd naggyá tette Tomás Kosicky kapust.

A Debrecen inkább a kontrákra épített, és a 80. percben majdnem bejöttek a számításai, Nikola Trujics azonban ugyancsak ígéretes helyzetben rosszul célzott. A hazai csapatnak szerencséje sem volt: a 92. percben Urblík József csaknem 15 méterről a bal oldali kapufát találta el.

A Puskás Akadémia futballozott jobban, de a gól nélküli döntetlennel az idegenben pontot szerző Debrecen lehet boldogabb. 0–0