Fordított a Puskás Diósgyőrben, és maradt esélye az Európa-ligára

DOROS LÁSZLÓ (összefoglaló), PÓSFAI GYULA (percről percre)DOROS LÁSZLÓ (összefoglaló), PÓSFAI GYULA (percről percre)
2020.06.17. 18:46
Hamar hátrányba került a Puskás Akadémia, de végül mind a három pontot hazavitte Diósgyőrből a labdarúgó NB I 30. fordulójában.

Bőven volt dolga Danilovicsnak, a DVTK kapusának (Fotó: Szabó Miklós)

LABDARÚGÓ NB I
30. FORDULÓ
Diósgyőr–Puskás Akadémia 1–2 (Ivanovszki 3., ill. Deutsch 21., Vanecek 48.)
Miskolc, DVTK Stadion, 2910 néző. Vezette: Karakó
Kiállítva: Szolnoki (PAFC, 87.)

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Feczkó Tamás kiadta a jelszót: minden mérkőzést meg kell nyerni! A trénert roppant kellemetlenül érintette, hogy csapata Kaposváron háromgólos vereséget szenvedett, ráadásul a mutatott játék az eredménynél is lehangolóbb volt.

Gondolhatták a drukkerek, hogy a vezetőedző ezúttal semmit sem bíz a véletlenre, az alapcsapatot küldi pályára. Akik erre számítottak, csalódtak, ugyanis a legutóbbi kezdő tizenegy hét(!) helyen is megváltozott: mindössze Vági András, Polgár Kristóf, Márkvárt Dávid és Mirko Ivanovszki nevét lehetett olvasni a kiadott összeállításban.

A Hornyák Zsolt edzette Puskás Akadémia stabil negyedikként lépett pályára, felcsúti vereség esetén azonban a két csapat helyet cserélt volna a tabellán.

„Mindig a sebzett vad a legveszedelmesebb” – idézett egy régi, de ma is igaz megállapítást a felcsútiak szakvezetője, aki megerősített középpályássorral jelezte, nem rohannak fejjel a falnak.

A harmadik percben azonban már vezetett a DVTK...

A viharos hazai kezdés megzavarta kissé a vendégeket, ugyanakkor jó volt a ritmusa a találkozónak, mindkét együttes teljes erőbedobással harcolt. A Puskás Akadémia magára talált, a kezdeményezést is átvette, és a 21. percben ki is egyenlített Deutsch László révén. A látogatók kispadjánál Hornyák Zsolt is úgy belelkesedett, hogy az első félidő vége előtt sárga lapos figyelmeztetést kapott, mert túl vehemensen kritizált egy játékvezetői döntést.

A fordulás után szinte azonnal gól született (Gyurcsó Ádám centerezése nyomán David Vanecek talált a kapuba), s ekkor már a DVTK került nehéz helyzetbe. Szó sem volt arról, hogy a hazaiak feladták volna, de ez azzal járt, hogy a nagy rohamozás közben olykor fellazult a védelem, és a vendégek lendületes ellencsapásokkal gyakran veszélyeztettek. Josip Knezevic mesterien játszott, remek labdákat osztogatott, gyorsan több helyzet is kialakult, de ezeket rendre elpuskázták a vendégek. Igyekezett a Diósgyőr is, csakhogy meglehetősen sok pontatlanság jellemezte a teljesítményét, alig volt veszélyes a kapura.

A hazaiak folyamatosan rohamoztak, az átütőerő azonban hiányzott játékukból, vitte őket előre a szív és az akarat, de az utolsó passzok nem sikerültek, újabb gólt már képtelenek voltak szerezni, így nőtt a hátrányuk a táblázaton, és egyre kevesebb esély mutatkozik a dobogós helyezés megszerzésére. 1–2