Micsoda meglepetés: kikapott odahaza a Mezőkövesd!

A mérkőzésről tudósít: DOROS LÁSZLÓ (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)A mérkőzésről tudósít: DOROS LÁSZLÓ (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)
2019.08.31. 19:20
Nagy meglepetésre nyerni tudott a Paks a négy győzelemmel rajtoló Mezőkövesd otthonában a labdarúgó NB I 5. fordulójában. A mérkőzés hőse a duplázó Hahn János volt.

LABDARÚGÓ NB I
5. FORDULÓ

Mezőkövesd Zsóry–Paksi FC 0–2 (Hahn 22., 47. – az elsőt 11-esből)
Mezőkövesd, Városi Stadion, 2362néző. Vezette: Pintér Cs.

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Minden sorozat megszakad egyszer, nyilván Mezőkövesden nem arra számítottak, hogy a Paks elleni bajnoki jön el ez a pillanat. A Kuttor Attila edzette csapat a legutóbbi négy hazai bajnokiján egyetlen gólt sem kapott, s bár a korábbi NB I-es gólkirály, Dzurják József – aki manapság a Kazincbarcika pályaedzője – a meccs előtt még úgy érezte, a kövesdiek sikerszériája folytatódik, a jóslat nem jött be, az élvonal eddigi meglepetéscsapata kikapott. A paksi vezetőedző, Tomiszlav Szivics a támadójátékra helyezte a hangsúlyt, Könyves Norbertet és Hahn Jánost küldte előre, és a számítása bejött, a mérkőzés lüktető játékkal kezdődött, igaz, a sikeres befejezéssel adósak maradtak a labdarúgók. A védők mindkét oldalon „könnyű labdákat” veszítettek el, baj azonban nem lett belőle – egy ideig. A 22. percben Szabó János tört előre a bal oldalon, középre adott labdája Pillár Róbert kezén csattant, a játékvezető határozottan tizenegyest ítélt, s a büntetőből Hahn János jobbal félmagasan a jobb sarokba lőtt, előnybe kerültek a vendégek.

Furcsa és szokatlan helyzetben találta magát a Mezőkövesd: ki kellett támadnia, ám a Paks higgadt, nyugodt, átgondolt futballal kibekkelte a nehéz perceket.

A fordulás után öt perc telt el, amikor újabb kellemetlen meglepetés érte a hazaiakat: Bartha László a bal oldalról kanyarította középre a labdát, Hahn János fejesét Szappanos Péter a jobb kapufára tolta, de a labda onnan a gólvonal mögé perdült. Kétgólos hátrányban még nem futballoztak az idei bajnokságban a mezőkövesdiek, kérdés volt tehát, képesek-e ebből a szituációból felállni.

Nos, a hazai csapat ezúttal nem tudta átlépni saját árnyékát: „darált” becsülettel, de egyre inkább kiütközött a görcsösség, ezúttal könnyen kiismerhető játék jellemezte a hazaiak produkcióját. A tudomány a tizenhatos előtt elfogyott, az ívelgetések nem hoztak eredményt.

A Paks viszont azt játszhatta, amit a legjobban kedvel: zárt védekezésből indított gyors támadásokat. Az utolsó tizenöt percben a hazaiak kétségbeesetten erőlködtek, futottak az eredmény után, de a futballjukból hiányzott az ötlet, az elképzelés, a ravaszság. 0–2

A látottak alapján elmondható, a Paks teljesen egyértelmű és megérdemelt győzelmet aratott, megszakítva a kövesdiek nagy sorozatát.