Ferencváros: 42 éve várt győzelem a „mumus″ otthonában

VAJDA GYÖRGY (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)VAJDA GYÖRGY (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)
2019.12.01. 17:50
A Ferencváros 1977 után tudott újra győzni egyik „mumusa″, a Kaposvár otthonában (2–3) a labdarúgó NB I 14. fordulójának záró mérkőzésén.
Három gólöröm, három pont (Fotó: Szabó Miklós) – GALÉRIÁNKAT A KÉPRE KATTINTVA TEKINTHETIK MEG!

NB I
14. FORDULÓ
Kaposvári Rákóczi FC–Ferencvárosi TC 2–3 (Ádám M. 11., Csiki 63., ill. Isael 12., 31., Boli 74.)

Kaposvár, Rákóczi Stadion, 4115 néző. Vezette: Bogár

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Sokan megmosolyogták az újonc Kaposvári Rákóczi labdarúgóit, akik a Ferencváros elleni vasárnapi bajnoki előtt kijelentették, hogy bajnokverésre készülnek. Nem a levegőbe beszéltek a hazaiak. Ezt bizonyítja, hogy alig kezdődött el a találkozó, és máris előnybe kerültek Ádám Martin gólja révén. Igaz, túlságosan sokáig nem örülhettek, ám a Fradi egyenlítő (13. perc), majd vezető (32.) gólja sem szegte a kedvüket: lelkesen és felettébb bátran futballoztak a folytatásban is.

Ezért aztán jó iramú, változatos mérkőzést játszottak a felek. A hátrányba kerülő Kaposvár ment előre, a Ferencváros pedig visszahúzódott, és kontraakciókat vezetve igyekezett növelni az előnyét. A lelátón helyet foglalók nem véletlenül jegyezték meg: annyit, mint a vasárnapi meccsen, az egész bajnokságban nem kontráztak Lovrencsics Gergőék. Volt terület Isaelék előtt, ám hiába, mert az utolsó passzok többnyire nem sikerültek. Az 57. percben igen, ám ekkor Bogár Gergő játékvezető – tévesen – les címén nem adta meg Franck Boli közelről szerzett gólját.

A folytatásban ismét az akaratos Rákóczi percei következtek, Csiki Norbert ritkán látható nagy góllal egyenlített. A több klubban is megforduló, nagy tehetségesnek tartott, nyáron átigazolt labdarúgó az első gólját szerezte kaposvári színekben. A második félidőben is nyomott a hazai csapat, a Fradi viszont nem élt ekkor a szabadon maradt területek adta lehetőségekkel. Úgy tűnt, hogy visszavettek a tempóból a vendégek, csak egyszer-egyszer villantak meg, igaz, ez is elegendő volt a vezetés újbóli megszerzéséhez. Franck Boli parádés gólja jelezte, hogy a bajnokverésről nem elegendő álmodozni. 2–3

Pedig le a kalappal a Rákóczi előtt, mert helyenként a ferencvárosiakra kényszerítette az akaratát. Az újonc egyértelműen futballozni akart, nem csak túlélni. A Fradi azonban – ha kicsit fáradtabban futballozva is – érvényesítette a tudásbeli fölényét, így a hazaiak (miközben próbálták kiszolgálni a közönségüket), csupán megszorítani tudták a bajnoki címvédőt, felülmúlni nem. A szurkolók azonban így is hálásak voltak, s állították, csakis ilyen elszántan futballozva van értelme a játéknak.

A Ferencváros teljesítette a kötelező házi feladatot: az első legyőzte az utolsót.