Grozav-dupla és megérdemelt Kisvárda-siker a felforgatott, ötlettelen Újpest ellen

2019.08.24. 17:53
A Kisvárda remekül kontrázott, az Újpest csak szenvedett az NB I 4. fordulójában (Fotó: Dömötör Csaba)
A Kisvárda Gheorghe Grozav duplájával 2–0-ra legyőzte a vendég Újpestet a labdarúgó NB I 4. fordulójában, ezzel a 2019–2020-as kiírásban már a harmadik győzelmét aratta, míg a fővárosi együttes négy mérkőzésen már másodszor szenvedett vereséget.

LABDARÚGÓ NB I
4. FORDULÓ

Kisvárda–Újpest 2–0 (Grozav 23., 74.)
Kisvárda, Városi Sporttelep, 2851 néző. Vezette: Erdős

PERCRŐL PERCRE TUDÓSÍTÁS ITT!

Másodszor lépett pályára Kisvárdán élvonalbeli bajnoki mérkőzésen az Újpest – de most először lehetett ezt látni is. Mint emlékezetes: a tavaly novemberi első „randevún” nagyobb köd volt, mint a Casablanca záró jelenetsorában a repülőtéren, a pálya széléről sem lehetett rendesen ellátni a kapukig.

A lila-fehérek azonban nem voltak akkor olyan érzelgősek, mint Humphrey Bogart, és 4–1-re simán nyertek, mint ahogy a két fővárosi meccsüket is hozták (egyaránt 1–0-ra) az előző bajnokságban még újonc szabolcsiak ellen. A Kisvárda így arra készült, hogy véghez vigye azt, amit az új idényben már megtett a Paks és a Honvéd ellen is: történelmi, első győzelmet érjen el a patinás Újpest ellen is.

A múlt fordulóban a Honvéd elleni győztes csapaton egyáltalán nem is változtatott Miriuta László vezetőedző, és a vendégek mestere, Nebojsa Vignjevics is csak két helyen nyúlt bele a legutóbbi együttesbe, Litauszki Róbert csapatkapitány kényszerből, sérülés miatt maradt ki, Rácz Barnabás helyét pedig Kovács Lóránt foglalta el. Igaz, a szerb tréner nem is dúskált a variációs lehetőségekben: a kispadra a megengedett hét játékos helyett mindössze ötöt tudott leültetni, a negyedik fordulóban ez azért nem túlságosan biztató...

A center például Balázs Benjámin volt, aki sok évet szolgált már középpályásként, olykor védőként is, de a csatárposzt rejtelmeivel igazából még csak most ismerkedik.

Jobban kezdett a hazai együttes, próbálta ráerőltetni az akaratát az Újpestre, de félő volt, hogy nagy csapást jelent, hogy a 10. percben váratlanul kiesett az addig a csapat talán legjobban mozgó támadója, Hugo Seco, aki egy sprintnél a bal combjához kapott, és néhány másodperccel később a csapattársai már jelezték is, hogy muszáj cserélni. Ám ez sem vetette vissza a Kisvárdát, a portugál szélső helyére jól szállt be Gosztonyi András, aki jó tíz perccel később remek gólpasszt adott Gheorghe Grozavnak. A román csatár fél perccel korábban is majdnem betalált, 20 méterről leadott ballábas lövése alig 10-20 centivel suhant el a jobb kapufa mellett. Hat méterről fejjel viszont még ennél is pontosabb volt, így a félidő derekán abszolút megérdemelten vezettek a piros-fehérek. 1–0

A szünet utáni első tíz percben a Kisvárda többször is eldönthette volna a meccset. Az 56. percben Lucas mesteri „zsugája” után Sztavrosz Cukalasz ziccerben törhetett a kapura, de ahelyett, hogy elhúzta volna a labdát Filip Pajovics mellett, 14 méterről ellőtte – egy méterrel mellé. A következő percben pedig Grozav húzott el a jobb szélen, középütt többen is várták a labdát őrizetlenül, de a gólszerző túlságosan hanyag mozdulattal, amolyan panenkásan löbbölt középre, így az újpesti kapusé lett.

A 60. perc után érződött az az Újpest játékosain, hogy most már ideje volna valamit tenniük, több kockázatot vállalniuk. Át is tevődött a játék a hazai térfélre, noha azt azért így sem állíthatjuk, hogy felborult volna a pálya. Aztán jött egy villámgyors kontra: hosszú kirúgás után Vincent Onovo hátáról Gheorghe Grozav elé pattant a labda, s a bajnokság egyik legjobb formában lévő csatára klasszis góllal duplázta meg a hazai előnyt. 2–0

Győzelmével a Kisvárda már a harmadik sikerét jegyezte, míg a négy meccs után csak négy ponttal álló Újpest vezetőedzőjét, az NB I-ben legrégebben hivatalban lévő trénert, Nebojsa Vignjevicset a vendégszurkolók erősen kikezdték a hajrában.