A Debrecen elrontotta a diósgyőriek ünnepét

VAJDA GYÖRGY (összefoglaló), HATÁR DÁVID (percről percre)VAJDA GYÖRGY (összefoglaló), HATÁR DÁVID (percről percre)
2020.02.08. 16:50
Kinyik Ákos (2) győztes gólt szerzett, majd hordágyon vitték le a pályáról (Fotó: Koncz György)
A labdarúgó NB I 20. fordulójában a Debreceni VSC 2–1-re nyert a klub 110. alapítási évfordulóját ünneplő Diósgyőri VTK otthonában.

Ünnep és gyász vezette be a találkozót. A szurkolók, a játékosok és a vezetők, a klub alapításának száztizedik évfordulójára emlékeztek – 1910. február 6-án alakult a Diósgyőr-Vasgyári Testgyakorlók Köre – s ebből az alkalombólretrómezbenlépett pályára a csapat, a közönség pedig az 1977-ben és 1980-ban Magyar Népköztársasági Kupát nyerő együttes még élő tagjait köszöntötte élükön a sikerkovács vezetőedzővel, Szabó Gézával, s jutott a tapsból a Debreceni VSC vezetőedzőjének is, hiszen az egykori kedvenc Vitelki Zoltán tősgyökeres diósgyőri. Majd a gyász percei következtek, ugyanis a tragikus autóbalesetben elhunyt korábbi DVTK-játékosra, Halgas Tiborra emlékeztek.

A hazaiak hatalmas lendülettel kezdtek, és a gyors, korszerű akció végén Mirko Ivanovszki a labdát közelről a debreceni kapuba lőtte (1–0).

A lelkes „B-közép" tagjai azt hitték, a korai vezetés hatására megroppan a Loki. Tévedtek, mert a vendégek hátrányba kerülve iszonyatos rohanásba kezdtek, előbb jött ez egyenlítés Tunde Adeniji góljával (1–1), majd a középső védő Kinyik Ákos is a DVTK kapujába juttatta a labdát (látványos gólt lőtt, de a történethez hozzátartozik, hogy Braniszlav Danilovics kapus hatalmasat hibázott, 1–2).

Mindkét együttes a támadásokra fektette a hangsúlyt, mindkét csapat nyíltan győzelemre játszott. A nagy sebességgel közlekedő labdarúgók, persze, gyakorta hibáztak, de a megalkuvás nélküli futball magával ragadta a közönséget. A félidő utolsó percei ráadásul ismét a diósgyőrieké voltak: Márkvárt Dávid kétszer is egyenlíthetett volna, ám kihagyta a kihagyhatatlannak tűnő helyzeteket.

A szünet után ismét a DVSC futballozott szervezettebben, agresszívebben. A debreceniek a passzolgató hazai védőket megzavarták, sikerrel, majd a félidő felénél, hátrébb húzódva átengedték a területet a DVTK-nak. A hazaiak azonban nem éltek a lehetőséggel, nem tudtak ugyanis mit kezdeni a zártan és fegyelmezetten védekező debreceniekkel. Feczkó Tamás pályára küldte a „csodacsatárnak” tartott Molnár Gábort, aki a legutóbbi fordulóban öt perc játék után parádés gólt rúgott a Puskás Akadémiának, ám a télen Mezőkövesdről szerződtetett labdarúgó sem tudott segíteni, mert a DVSC okosabban, türelmesebben, s taktikusabban játszott.

A hazatérő Vitelki Zoltán által dirigált együttes alaposan elrontotta az ünnepet, előbb elfújta a gyertyákat a „születésnapi tortán” majd legyőzte, s meg is előzte a tabellán a DVTK-t. 1–2