Nem adott esélyt a Paks a Honvédnak

2019.08.11. 17:46
Remek játékkal, biztosan győzte le a Paks a Budapest Honvédot a labdarúgó NB I 2. fordulójában, ezzel megszerezte első győzelmét a bajnokságban, a kispestiek továbbra is pont nélküliek.
Hahn János két góllal járult hozzá a Honvéd legyőzéséhez (Fotó: Makovics Kornél) – GALÉRIÁNKAT A KÉPRE KATTINTVA TEKINTHETIK MEG!

LABDARÚGÓ NB I
2. FORDULÓ

Paksi FC–Budapest Honvéd 3–1
Paks, Városi Stadion, 2311néző. Vezette: Karakó Ferenc
Gólszerző: Remili (35.), Hahn (45+1., 67.), ill. Moutari (76.)
Kiállítva: Batik (87.)

A MÉRKŐZÉS ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁT IDE KATTINTVA LEHET ELOLVASNI!

Nagyot néztek a hazai drukkerek, amikor meglátták a melegíteni induló Paksi FC játékosait. A nagy kedvenc Böde Dániel csak a cserék között cicázgatott, Tomiszlav Szivics vezetőedző nem nevezte a kezdőbe a Ferencvárostól hazatérő csatárt. S hogy mennyire népszerű a center, azt bizonyítják a mezek, amelyeket úgy visznek az ajándékboltból és a pályánál lévő árusoktól, mint a cukrot.

Nem volt a kezdőben, sőt a nevezettek között Gévay Zsolt. Hogy miért változtatott a csapat mestere, nem tudni, de az első félidő a vezetőedzőt igazolta: egészen jó játék után 2–0-s előnnyel vonultak a paksiak az öltözőbe. Köszönhető ez az először játéklehetőséget kapó Balogh Balázsnak, aki hosszú idő után nem bal oldali védőt, nem balszélsőt, nem védekező középpályást játszott, hanem azon a poszton szerepelt, amelyen a leghatékonyabb: a középpálya bal oldaláról irányíthatta újdonsült társait. De nemcsak a korábbi válogatott labdarúgó játszott jól, hanem a nagy kedvvel futballozó Könyves Norbert és Remili Mohamed is. A gyors és jól cselező, váratlan megoldásokra is képes csatárok az első félidőben szétzilálták a Honvéd védelmét.

A második félidőre sem változott sokat a helyzet, sőt újabb hazai gól következett, s ezzel megpecsételődött a Honvéd sorsa. A kispestiek ugyanis bár szervezetten futballoztak, enervált támadójátékot produkáltak, a védők pedig időnként hibát hibára halmoztak. Úgy tűnik, a csapat továbbra sem heverte ki a craiovai sokkot. Csak az utolsó negyedórában futballoztak úgy, ahogyan azt elvárja tőlük a tábor, de csak a szépítésre futotta. A csereként beálló Amadou Moutari góljának köszönhetik, hogy nem szenvedtek megalázó vereséget a 2. fordulóban.

Bár a hajrára beszorult a Paks, örömre így is adódott elég ok, például a 86. percben, amikor beállt Böde Dániel, akit úgy fogadott a publikum, mintha aranylabdás futballista lépett volna a paksi gyepre.

„Kevés játékos dolgozik nálam keményebben az országban”

NB I, 2019–2020, 2. FORDULÓ
AUGUSZTUS 10., SZOMBATHELYSZÍNJÁTÉKVEZETŐ
NÉZŐSZÁM
Kaposvári Rákóczi FC–Mezőkövesd Zsóry FC 1–2Kaposvár, Rákóczi StadionBerke Balázs