Győzött a Mezőkövesd az emberhátrányba kerülő Kisvárda ellen

DOROS LÁSZLÓ (ÖSSZEFOGLALÓ), ORBÁN ISTVÁN (PERCRŐL PERCRE)DOROS LÁSZLÓ (ÖSSZEFOGLALÓ), ORBÁN ISTVÁN (PERCRŐL PERCRE)
2020.01.25. 16:47
Andrij Neszterov góljával nyert a Mezőkövesd (Fotó: Bujdos Tibor/Észak-Magyarország)
Az NB I 17. fordulójában a Mezőkövesd hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Kisvárdát, az egyetlen gólt Andrij Neszterov szerezte.

LABDARÚGÓ NB I
17. FORDULÓ

Mezőkövesd–Kisvárda 1–0 (Neszterov 18.)
Mezőkövesd,Városi Stadion, 1600 néző.Vezette:Solymosi
Kiállítva:Szimovics (45., Kisvárda)

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

A kezdést megelőzően a Mezőkövesd vezetőedzője, Kuttor Attila azt fejtegette, az őszi sikert a csapat egységének, töretlen küzdőszellemének és összetartásának köszönhette, hozzátéve, ezekre az erényekre a tavaszi folytatásban is nagy szükség lesz. S persze következett a végszó is: remek nyitány lenne a Kisvárda elleni győzelem.

A szakvezető kitartott az ősszel jól bevált szisztémánál, az új igazolású futballisták közül mindössze ketten, Dino Besirovic és Guzmics Richárd került a kezdő tizenegybe. A Kisvárda azzal szolgáltatott meglepetést, hogy a kezdőjében négy magyar játékos is szóhoz jutott, s közülük Dombó Dávidnak a torkában doboghatott a szíve, ugyanis egy hete még a Mezőkövesd játékosa volt.

Mínusz három Celsius-fokban remek pálya fogadta a csapatokat. A felek azonos felállást választottak, s két-két támadóval igyekeztek zavart kelteni, fejjel, persze, nem rohantak a falnak, inkább labdatartásra és biztonságos passzolgatásra rendezkedtek be. Hiányoztak a hosszú indítások, és a lövések is elmaradtak. Az elsőre a 12. percig kellett várni, ekkor éppen Besirovic célozta meg a várdai kaput. Kocogós, komótos labdajáratás jellemezte a mérkőzést, mígnem Andrij Neszterov közelről a kapu jobb alsó sarkába továbbította a labdát, amelyet Guzmics fejelt elé – lám, lám, hasznos is lehet, ha a védelem oszlopos tagjai is felbukkannak az ellenfél kapuja előtt!

Arra nem lehetett számítani, hogy a Kisvárda megroppan a kapott gól után, az óvatoskodó játékkal mindenesetre szakítania kellett, mert a 25. percben Budu Zivzivadze egyedül ugrott ki a védők közül, ám ajtó-ablak helyzetben a kapust találta telibe! A Mezőkövesd ezzel is jelezte: nem éri be a minimális vezetéssel, ha teheti, bátran támad, és akciók sorát vezeti. A 28. percben újból Guzmics veszélyeztetett, de nyolc méterről leadott, bal alsó sarokra tartó labdáját Dombó bravúrral kitenyerelte.

A Kisvárda az első félidőben egyszer sem okozott zavart a hazai kapu előtt, és egyetlen épkézláb támadást sem vezetett, ráadásul közvetlenül a lefújás előtt szerb szerzeménye, Szlobodan Szimovics meggondolatlanul reklamálni kezdett, és Solymosi Péter kiállította.

A második félidőben még agilisabb lett a Mezőkövesd, egyre-másra indította támadásait, amelyek közül több is ígéretesnek bizonyult. Megpezsdült az iram, gyorsabbá vált a játék – sajnos, a lelkesedés csak negyedórán át tartott. A várdaiak a 66. percben lőttek először kapura, s valaki megjegyezte, ha ilyen időbeosztással tüzelnek, akkor aligha reménykedhetnek nagy sikerben.

A Kisvárda csalódást keltő teljesítménnyel rukkolt ki, igaz, emberhátrányban kellett játszania negyvenöt percet – és ez erősebb csapatoknak sem jelent egyszerű feladatot –, leginkább a támadójátéka volt kifogásolható, gyakorlatilag teljesen veszélytelenül futballozott.

Kuttor Attila ugyanakkor elégedetten könyvelhette el: bejött, amire számított, győzött, és ezzel a pozícióját is megerősítette a táblázaton a Mezőkövesd. 1–0