nemzetisport.hu 2021.09.13 12:33 Frissítve: 2022.05.20 13:18

FÉRFI VÍZILABDA OB I, 2021–2022

A 14 csapatos bajnokságban a csapatok oda-vissza alapon körmérkőzéseket játszanak egymással. Az alapszakasz végeredménytől függően a csapatok 1-4., 5-8., 9-12. csoportokban rájátszást játszanak a bajnoki címért és a helyezésekért. A 14. helyezett kiesik a bajnokságból, míg a 13. az ob I/B második helyezettjével játszik osztályozót, azonban ha az ob I/B bajnoka nem kíván élni a feljutási jogával, akkor a 13. helyezett bennmarad az OB I-ben –  a sorozat versenykiírása itt érhető el.

HELYOSZTÓK

AZ 1. HELYÉRT
Május 6.
FTC–OSC 18–9
Május 18.
OSC–FTC 7–15

A 3. HELYÉRT
Május 7.

Szolnok–Vasas 6–15
Május 14.

Vasas–Szolnok 15–8
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0 a Vasas javára.

AZ 5. HELYÉRT
Április 23.
BVSC–Honvéd 8–8 – ötméteresekkel: 3–5
Április 30.
Honvéd–BVSC 10–9
Az egyik fél 7. pontjáig tartó párharc végeredménye: 7:4 a Honvéd javára.

A 7. HELYÉRT
Április 13.
Szeged–PVSK 9–9 – ötméteresekkel: 3–1
Az egyik fél hetedik pontjáig tartó párharc végeredménye: 9:0 a Szeged javára

A 9. HELYÉRT
Április 28.
Eger–Kaposvár 8–9
Az egyik csapat 7. pontjáig tartó párharc állása: 6:3 a Kaposvár javára.

Május 4.
Kaposvári VK–Tigra-ZF-Eger 16–10
Az egyik csapat 7. pontjáig tartó párharc végeredménye: 9:3 a Kaposvár javára.

A 11. HELYÉRT
Április 23.
UVSE–Miskolc 10–11
Április 30.
Miskolc–UVSE 8–8 – ötméteresekkel: 6–5

Az egyik fél 7. pontjáig tartó párharc végeredménye:
7:3 a Miskolc javára.


RÁJÁTSZÁS, 1. FORDULÓ

A csapatok magukkal hozták az egymás ellen az alapszakaszban elért eredményeket. A párharcok az egyik fél 7. pontjáig tartanak.

AZ 1–4. HELYÉRT
Április 2.
Szolnok–OSC 9–13
Az egyik fél 7. pontjáig tartó párharc végeredménye:
7:1 az OSC javára

Április 3.
FTC–Vasas 9–9 – ötméteresekkel: 6–5
Az egyik fél 7. pontjáig tartó párharc végeredménye:
7:1 az FTC javára

AZ 5–8. HELYÉRT
Április 3.
BVSC–Pécs 17–5
Az egyik fél 7. pontjáig tartó párharc végeredménye: 7:1 a BVSC javára
Honvéd–Szeged 12–11
Az egyik fél 7. pontjáig tartó párharc végeredménye: 9:0 a Honvéd javára

A 9–12. HELYÉRT
Április 3.

Eger–Miskolc 17–9
Az egyik fél 7. pontjáig tartó párharc állása: 6:3 az Eger javára
Kaposvár–UVSE 14–9
Az egyik fél 7. pontjáig tartó párharc állása: 4:4

Április 8.
UVSE–Kaposvár 5–11
Az egyik fél 7. pontjáig tartó párharc végeredménye: 7:4 a Kaposvár javára.

Április 9.
Miskolc–Eger 13–12
Az egyik fél 7. pontjáig tartó párharc állása: 6:6

AZ ALAPSZAKASZ VÉGEREDMÉNYE 
  1. FTC-Telekom 26 23 2 1 352–215 +137  71
  2. Szolnoki Dózsa 26 21 2 3 350–204 +146  65
  3. OSC Újbuda 26 20 4 2 360–216 +144  64
  4. AHID-VasasPlaket 26 19 3 4 287–193 +94  60
  5. BVSC-Zugló 26 15 3 8 302–246 +56  48
  6. Budapesti Honvéd SE 26 14 3 9 272–239 +33  45
  7. Szegedi VE 26 10 1 15 227–263 –36  31
  8. PVSK-Mecsek Füszért 26 9 3 14 222–285 –63  30
  9. Tigra-ZF-Eger 26 9 1 16 276–322 –46  28
10. Kaposvári VK 26 7 4 15 263–318 –55  25
11. UVSE Hunguest Hotels 26 7 2 17 230–324 –94  23
12. PannErgy-Miskolc 26 6 3 17 248–329 –81  21
13. Metalcom Szentes 26 2 3 21 214–335 –121  9
14. Debreceni VSE 26 3 23 216–330 –114  9

1. FORDULÓ
2021. szeptember 8.
ZF-Eger
–UVSE Hunguest Hotels 20–16
PannErgy-Miskolc–Honvéd 8–12
PVSK Mecsek Füszért–A-Híd VasasPlaket 6–9
DVSE–Szolnoki Dózsa 6–13
Kaposvári VK–FTC-Telekom 8–16
szeptember 15.

METALCOM Szentes–BVSC-Zugló 13–10
szeptember 29.
Szegedi VE–OSC Újbuda 7–14

2. FORDULÓ
szeptember 11.

Kaposvári VK–DVSE 11–9
BVSC-Zugló
–PannErgy Miskolc 13–8
ZF-Eger–A-Híd VasasPlaket 9–17
OSC Újbuda–METALCOM Szentes 23–13
PVSK Mecsek Füszért–FTC-Telekom 5–16
október 1.
Honvéd–UVSE Hunguest Hotels 18–9
október 5.

Szegedi VE–Szolnoki Dózsa 8–13

3. FORDULÓ
szeptember 24.
FTC-Telekom
–ZF-Eger 17–11
A-Híd VasasPlaket–Honvéd 9–9
szeptember 25.

Szegedi VE–METALCOM Szentes 13–6
Szolnoki Dózsa–Kaposvári VK 15–9
DVSE–PVSK Mecsek Füszért 5–7
BVSC-Zugló–UVSE Hunguest Hotels 15–6
október 1.
OSC Újbuda–
PannErgy Miskolc 20–7

4. FORDULÓ
október 24.

PVSK Mecsek Füszért–Kaposvári VK 13–9
ZF-Eger–DVSE 17–2
UVSE Hunguest Hotels–OSC Újbuda 7–12
METALCOM Szentes–Szolnoki Dózsa 6–17
PannErgy Miskolc–Szegedi VE 6–9
A-híd VasasPlaket–BVSC-Zugló 10–7
Honvéd–FTC-Telekom 7–14

5. FORDULÓ
október 30.
Szolnoki Dózsa
–ZF-Eger 13–6
PannErgy Miskolc–UVSE Hunguest Hotels 12–7
PVSK Mecsek Füszért–Honvéd 12–10
Szegedi VE–FTC-Telekom 8–12
METALCOM Szentes–A-híd VasasPlaket 5–15
Kaposvári VK–BVSC-Zugló 9–15
november 29.
OSC Újbuda–DVSE 11–7

6. FORDULÓ
november 3.

FTC-Telekom Waterpolo–Metalcom Szentes 13–6
A-Híd VasasPlaket–PannErgy-Miskolci VLC 12–9
Budapesti Honvéd SE–Tigra-ZF-Eger 12–7
BVSC-Zugló–PVSK-Mecsek Füszért 13–7
Debreceni VSE-Master Good–Szegedi VE 3–9
OSC Újbuda–Kaposvári VK 17–11
UVSE Hunguest Hotels–Szolnoki Dózsa 6–14

7. FORDULÓ
november 6.

Szolnoki Dózsa–Honvéd 16–10
ZF-Eger–BVSC-Zugló 8–19
PVSK Mecsek Füszért–OSC Újbuda 7–12
Kaposvári VK–Szegedi VE 10–8
UVSE Hunguest Hotels–A-híd VasasPlaket 3–13
METALCOM Szentes–DVSE 12–7
FTC-Telekom–PannErgy Miskolc 15–9

8. FORDULÓ
november 13.

DVSE–PannErgy Miskolc 11–12
Szegedi VE–PVSK Mecsek Füszért 10–7
Kaposvári VK–METALCOM Szentes 7–7
FTC-Telekom–UVSE Hunguest Hotels 14–8
BVSC-Zugló–Honvéd 11–10
A-híd VasasPlaket–Szolnoki Dózsa 9–5
OSC Újbuda–ZF-Eger 17–9

9. FORDULÓ
november 23.
FTC-Telekom
–BVSC-Zugló 7–6
november 24.

Szolnoki Dózsa–PVSK-Mecsek Füszért 17–7
Metalcom Szentes–PannErgy-Miskolci VLC 9–10
Debreceni VSE-Master Good–Budapesti Honvéd SE 11–12
Kaposvári VK–Tigra-ZF-Eger 10–8
Genesys OSC Újbuda–A-Híd VasasPlaket 11–11
Szegedi VE–UVSE Hunguest Hotels 9–6

10. FORDULÓ
október 15.
Honvéd–
Kaposvári VK 12–11
november 27.

FTC-Telekom Waterpolo–Genesys OSC Újbuda 7–6 
PannErgy-Miskolci VLC–Szolnoki Dózsa 4–18 
Tigra-ZF-Eger–PVSK-Mecsek Füszért 14˜–6
A-Híd VasasPlaket˜–Szegedi VE 10–4
BVSC-Zugló–Debreceni VSE-Master Good 14–8
UVSE Hunguest Hotels–Metalcom Szentes 13–7

11. FORDULÓ
december 4.

Szolnoki Dózsa–BVSC-Zugló 11–11
A-híd VasasPlaket–FTC-Telekom 9–9
ZF-Eger–Szegedi VE 15–11
PVSK Mecsek Füszért–METALCOM Szentes 12–9
UVSE Hunguest Hotels–DVSE 12–8
PannErgy Miskolc–Kaposvári VK 12–12
Honvéd–OSC Újbuda 8–8

12. FORDULÓ
december 7.
OSC Újbuda
–BVSC-Zugló 16–11
december 8.

Szegedi VE–Honvéd 6–11
Kaposvári VK–UVSE Hunguest Hotels 12–12
PVSK Mecsek Füszért–PannErgy Miskolc 13–9
METALCOM Szentes–ZF-Eger 12–15
December 15.
DVSE–A-Híd VasasPlaket 6–10
Február 2.
FTC-Telekom–Szolnoki Dózsa 10–7

13. FORDULÓ
December 18.
Honvéd
–METALCOM Szentes 13–11
Szolnoki Dózsa–OSC Újbuda 8–9
A-híd VasasPlaket–Kaposvári VK 8–9
ZF-Eger–PannErgy Miskolc 18–13
UVSE Hunguest Hotels–PVSK Mecsek Füszért 8–8
December 15.
BVSC-Zugló–Szegedi VE 14–7
Március 24.
FTC-Telekom–DVSE 19–11

14. FORDULÓ
január 7.
FTC-Telekom
–Kaposvári VK 22–10
január 8.

OSC Újbuda–Szegedi VE 16–8
január 11.

Szolnoki Dózsa–
DVSE 15–9
Honvéd–PannErgy Miskolc 14–9
január 12.

BVSC-Zugló–METALCOM Szentes 12–7
A-híd VasasPlaket–PVSK Mecsek Füszért 10–5
UVSE Hunguest Hotels–ZF-Eger 10–7

15. FORDULÓ
január 19.

Szolnoki Dózsa–Szegedi VE 21–5
DVSE–Kaposvári VK 14–13
METALCOM Szentes–OSC Újbuda 5–9
FTC-Telekom–PVSK Mecsek Füszért 23–7
A-híd VasasPlaket–ZF-Eger 15–8
UVSE Hunguest Hotels–Honvéd 7–14
PannErgy Miskolc–BVSC-Zugló 8–13

16. FORDULÓ
január 21.

Kaposvári VK–Szolnoki Dózsa 7–15
ZF-Eger–FTC-Telekom 9–14
január 22.
METALCOM Szentes–Szegedi VE 7–11
PVSK Mecsek Füszért–DVSE 14–9
PannErgy Miskolc–OSC Újbuda 7–21
Honvéd–A-híd VasasPlaket 7–8
UVSE Hunguest Hotels–BVSC-Zugló 4–15

17. FORDULÓ
január 29.

Kaposvári VK–PVSK Mecsek Füszért 14–12
Szegedi VE–PannErgy Miskolc 8–11
DVSE–ZF-Eger 9–8
OSC Újbuda–UVSE Hunguest Hotels 14–7
FTC-Telekom–Honvéd 6–5
január 30.
BVSC-Zugló–A-híd VasasPlaket 11–8
December 15.
Szolnoki Dózsa–METALCOM Szentes 20–9

18. FORDULÓ
február 2.

Debreceni VSE-Master Good–Genesys OSC Újbuda 7–19
Budapesti Honvéd SE–PVSK-Mecsek Füszért 6–7
A-Híd VasasPlaket–Metalcom Szentes 12–3
BVSC-Zugló–Kaposvári VK 11–13
FTC-Telekom Waterpolo–Szegedi VE 13–9
Tigra-ZF-Eger–Szolnoki Dózsa 8–13
UVSE Hunguest Hotels–PannErgy Miskolc 9–8

19. FORDULÓ
február 4.

Kaposvári VK–OSC Újbuda 7–16
február 5.

Szolnoki Dózsa–UVSE Hunguest Hotels 19–8
ZF-Eger–Honvéd 13–15
PannErgy Miskolc–A-Híd VasasPlaket 10–17
PVSK Mecsek Füszért–BVSC-Zugló 10–10
METALCOM Szentes–FTC-Telekom 12–21
Szegedi VE–DVSE 9–7

20. FORDULÓ
február 12.

Honvéd–Szolnoki Dózsa 7–10
A-híd VasasPlaket–UVSE Hunguest Hotels 18–6
BVSC-Zugló–ZF-Eger 15–5
PannErgy Miskolc–FTC-Telekom 10–11
DVSE–METALCOM Szentes 13–9
Szegedi VE–Kaposvári VK 10–8
OSC Újbuda–PVSK Mecsek Füszért 16–11

21. FORDULÓ
február 19.

Budapesti Honvéd–BVSC-Zugló 10–10
PVSK-Mecsek Füszért–Szegedi VE 6–10
Szolnoki Dózsa–A-Híd VasasPlaket 9–8
PannErgy-Miskolci VLC
–Debreceni VSE-Master Good 15–12
Kaposvári VK
–Metalcom Szentes 17–6
Tigra-ZF-Eger–Genesys OSC Újbuda 7–17
UVSE Hunguest Hotels–FTC-Telekom 7–12

22. FORDULÓ
Február 24.
ZF-Eger–Kaposvári VK 10–7
február 26.

PVSK Mecsek Füszért–Szolnoki Dózsa 5–11
PannErgy Miskolc–METALCOM Szentes 7–7
Honvéd–DVSE 13–6
A-híd VasasPlaket–OSC Újbuda 8–6
BVSC-Zugló–FTC-Telekom 11–14
UVSE Hunguest Hotels–Szegedi VE 9–14

23. FORDULÓ
március 5.

Szolnoki Dózsa–PannErgy Miskolc 15–11
PVSK Mecsek Füszért–ZF-Eger 8–10
METALCOM Szentes–UVSE Hunguest Hotels 10–13
Kaposvári VK–Honvéd 8–12
Szegedi VE–A-híd VasasPlaket 9–10
OSC Újbuda–FTC-Telekom 10–10
Március 22.
DVSE–BVSC-Zugló 9–12

24. FORDULÓ
március 10.
Szegedi VE–ZF-Eger 11–11
március 12.

BVSC-Zugló–Szolnoki Dózsa 5–13
DVSE–UVSE Hunguest Hotels 11–13
Kaposvári VK–PannErgy Miskolc 13–13
METALCOM Szentes–PVSK Mecsek Füszért 9–9
Március 16.
OSC Újbuda–Honvéd 13–6
FTC-Telekom–A-híd VasasPlaket 11–5

25. FORDULÓ
március 19.

Szolnoki Dózsa–FTC-Telekom 11–10
BVSC-Zugló–OSC Újbuda 9–16
A-híd VasasPlake
t–DVSE 15–8
Honvéd
–Szegedi VE 7–5
ZF-Eger
–METALCOM Szentes 11–10
PannErgy Miskolc–PVSK Mecsek Füszért 7–8
UVSE Hunguest Hotels
–Kaposvári VK 15–10

26. FORDULÓ
március 23.
Kaposvári VK–A-híd VasasPlaket 8–11
március 26.

DVSE–FTC-Telekom 8–16
Szegedi VE–BVSC-Zugló 9–10
METALCOM Szentes–Honvéd 4–12
PVSK Mecsek Füszért–UVSE Hunguest Hotels 10–9
PannErgy Miskolc–ZF-Eger 13–12
OSC Újbuda–Szolnoki Dózsa 11–11

2022.02.24 12:48:41

Vízilabda MALONYAI PÉTER

a Gyarmati sors a huszadik századról szól, szűkebben a nekünk rendelt változatáról.

2022.02.21 22:35:38

Vízilabda MALONYAI PÉTER

ALAPVONAL. A ma 70 éves Magas István közgazdászprofesszor anno nem is várta, hogy átfogó ismeretekkel bírjak a tudományágából, de ezzel nem csupán én vagyok így, hanem tisztelőinek zöme is az uszodából. Merthogy ott Magas „Öcsi” volt és marad, nem mellesleg olimpiai ezüstérmes (1972), kétszer világbajnoki második (1975, 1978) és Európa-bajnok (1977) pólós.

2021.10.16 21:34:06

Vízilabda BALLAI ATTILA

ALAPVONAL. A fentiekből adódóan messze nem olyan éles tehát a határvonal feddhetetlenség és becstelenség között, mint azt első hevületünkben hinnénk. Mondhatjuk, a csalás a beismeréseken túl kezdődik.