nemzetisport.hu 2021.09.13 12:33 Frissítve: 2021.10.15 21:41

FÉRFI VÍZILABDA OB I, ALAPSZAKASZ 2021–2022

A 14 csapatos bajnokságban a csapatok oda-vissza alapon körmérkőzéseket játszanak egymással. Az alapszakasz végeredménytől függően a csapatok 1-4., 5-8., 9-12. csoportokban rájátszást játszanak a bajnoki címért és a helyezésekért. A 14. helyezett kiesik a bajnokságból, míg a 13. az ob I/B második helyezettjével játszik osztályozót, azonban ha az ob I/B bajnoka nem kíván élni a feljutási jogával, akkor a 13. helyezett bennmarad az OB I-ben –  a sorozat versenykiírása itt érhető el.

 

AZ ÁLLÁS 
  1. Budapesti Honvéd SE 4 3 1 51–37 +14  10
  2. OSC Újbuda 3 3 57–27 +30  9
  3. FTC-Telekom 3 3 49–24 +25  9
  4. Szolnoki Dózsa 3 3 41–23 +18  9
  5. AHID-VasasPlaket 3 2 1 35–24 +11  7
  6. BVSC-Zugló 3 2 1 38–27 +11  6
  7. Szegedi VE 3 1 2 28–33 –5  3
  8. Tigra-ZF-Eger 3 1 2 40–50 –10  3
  9. PVSK-Mecsek Füszért 3 1 2 18–30 –12  3
10. Kaposvári VK 4 1 3 39–52 –13  3
11. Metalcom Szentes 3 1 2 32–46 –14  3
12. Debreceni VSE 3 3 20–31 –11  0
13. UVSE Hunguest Hotels 3 3 31–53 –22  0
14. PannErgy-Miskolc 3 3 23–45 –22  0

1. FORDULÓ
2021. szeptember 8.
ZF-Eger
–UVSE Hunguest Hotels 20–16
PannErgy-Miskolc–Honvéd 8–12
PVSK Mecsek Füszért–A-Híd VasasPlaket 6–9
DVSE–Szolnoki Dózsa 6–13
Kaposvári VK–FTC-Telekom 8–16
szeptember 15.

METALCOM Szentes–BVSC-Zugló 13–10
szeptember 29.
Szegedi VE–OSC Újbuda 7–14

2. FORDULÓ
szeptember 11.

Kaposvári VK–DVSE 11–9
BVSC-Zugló
–PannErgy Miskolc 13–8
ZF-Eger–A-Híd VasasPlaket 9–17
OSC Újbuda–METALCOM Szentes 23–13
PVSK Mecsek Füszért–FTC-Telekom 5–16
október 1.
Honvéd–UVSE Hunguest Hotels 18–9
október 5.

Szegedi VE–Szolnoki Dózsa 8–13

3. FORDULÓ
szeptember 24.
FTC-Telekom
–ZF-Eger 17–11
A-Híd VasasPlaket–Honvéd 9–9
szeptember 25.

Szegedi VE–METALCOM Szentes 13–6
Szolnoki Dózsa–Kaposvári VK 15–9
DVSE–PVSK Mecsek Füszért 5–7
BVSC-Zugló–UVSE Hunguest Hotels 15–6
október 1.
OSC Újbuda–
PannErgy Miskolc 20–7

4. FORDULÓ
október 24.

PVSK Mecsek Füszért–Kaposvári VK
ZF-Eger–DVSE
UVSE Hunguest Hotels–OSC Újbuda
METALCOM Szentes–Szolnoki Dózsa
PannErgy Miskolc–Szegedi VE
A-híd VasasPlaket–BVSC-Zugló
Honvéd–FTC-Telekom

5. FORDULÓ
Szolnoki Dózsa–ZF-Eger

PannErgy Miskolc–UVSE Hunguest Hotels
PVSK Mecsek Füszért–Honvéd
Kaposvári VK–BVSC-Zugló
Szegedi VE–FTC-Telekom
DVSE–OSC Újbuda
METALCOM Szentes–A-híd VasasPlaket

6. FORDULÓ
november 3.

UVSE Hunguest Hotels–Szolnoki Dózsa
DVSE–Szegedi VE
OSC Újbuda–Kaposvári VK
Honvéd–ZF-Eger
A-híd VasasPlaket–PannErgy Miskolc
BVSC-Zugló–PVSK Mecsek Füszért
FTC-Telekom–METALCOM Szentes

7. FORDULÓ
november 6.

Szolnoki Dózsa–Honvéd
ZF-Eger–BVSC-Zugló
PVSK Mecsek Füszért–OSC Újbuda
Kaposvári VK–Szegedi VE
UVSE Hunguest Hotels–A-híd VasasPlaket
METALCOM Szentes–DVSE
PannErgy Miksolc–FTC-Telekom

8. FORDULÓ
november 13.

DVSE–PannErgy Miskolc
Szegedi VE–PVSK Mecsek Füszért
Kaposvári VK–METALCOM Szentes
FTC-Telekom–UVSE Hunguest Hotels
BVSC-Zugló–Honvéd
A-híd VasasPlaket–Szolnoki Dózsa
OSC Újbuda–ZF-Eger

9. FORDULÓ
november 24.

Szolnoki Dózsa–PVSK Mecsek Füszért
Kaposvári VK–ZF-Eger
Szegedi VE–UVSE Hunguest Hotels
DVSE–Honvéd
METALCOM Szentes–PannErgy Miskolc
OSC Újbuda–A-híd VasasPlaket
FTC-Telekom–BVSC-Zugló

10. FORDULÓ
október 15.
Honvéd–
Kaposvári VK 12–11
november 27.

ZF-Eger–PVSK Mecsek Füszért
A-híd VasasPlaket–Szegedi VE
FTC-Telekom–OSC Újbuda
UVSE Hunguest Hotels–METALCOM Szentes
BVS-Zugló–DVSE
PannErgy Miskolc–Szolnoki Dózsa

11. FORDULÓ
december 4.

Szolnoki Dózsa–BVSC-Zugló
A-híd VasasPlaket–FTC-Telekom
ZF-Eger–Szegedi VE
PVSK Mecsek Füszért–METALCOM Szentes
UVSE Hunguest Hotels–DVSE
PannErgy Miskolc–Kaposvári VK
Honvéd–OSC Újbuda

12. FORDULÓ
december 8.

FTC-Telekom–Szolnoki Dózsa
DVSE–A-híd VasasPlaket
Szegedi VE–Honvéd
Kaposvári VK–UVSE Hunguest Hotels
PVSK Mecsek Füszért–PannErgy Miskolc
METALCOM Szentes–ZF-Eger
OSC Újbuda–BVSC-Zugló

13. FORDULÓ
december 18.

Szolnoki Dózsa–OSC Újbuda
FTC-Telekom–DVSE
A-híd VasasPlaket–Kaposvári VK
ZF-Eger–PannErgy Miskolc
UVSE Hunguest Hotels–PVSK Mecsek Füszért
BVSC-Zugló–Szegedi VE
Honvéd–METALCOM Szentes

14. FORDULÓ
január 15.

Szolnoki Dózsa–DVSE
FTC-Telekom–Kaposvári VK
BVSC-Zugló–METALCOM Szentes
A-híd VasasPlaket–PVSK Mecsek Füszért
Honvéd–PannErgy Miskolc
UVSE Hunguest Hotels–ZF-Eger
OSC Újbuda–Szegedi VE

15. FORDULÓ
január 19.

Szolnoki Dózsa–Szegedi VE
DVSE–Kaposvári VK
METALCOM Szentes–OSC Újbuda
FTC-Telekom–PVSK Mecsek Füszért
A-híd VasasPlaket–ZF-Eger
UVSE Hunguest Hotels–Honvéd
PannErgy Miskolc–BVSC-Zugló

16. FORDULÓ
január 22.

Kaposvári VK–Szolnoki Dózsa
METALCOM Szentes–Szegedi VE
PVSK Mecsek Füszért–DVSE
PannErgy Miskolc–OSC Újbuda
ZF-Eger–FTC-Telekom
Honvéd–A-híd VasasPlaket
UVSE Hunguest Hotels–BVSC-Zugló

17. FORDULÓ
január 29.

Szolnoki Dózsa–METALCOM Szentes
Kaposvári VK–PVSK Mecsek Füszért
Szegedi VE–PannErgy Miskolc
DVSE–ZF-Eger
FTC-Telekom–Honvéd
BVSC-Zugló–A-híd VasasPlaket
OSC Újbuda–UVSE Hunguest Hotels

18. FORDULÓ
február 5.

ZF-Eger–Szolnoki Dózsa
Honvéd–PVSK Mecsek Füszért
A-híd VasasPlaket–METALCOM Szentes
BVSC-Zugló–Kaposvári VK
FTC-Telekom–Szegedi VE
UVSE Hunguest Hotels–PannErgy Miskolc
OSC Újbuda–DVSE

19. FORDULÓ
február 12.

Szolnoki Dózsa–UVSE Hunguest Hotels
ZF-Eger–Honvéd
PannErgy Miskolc–A-híd VasasPlaket
PVSK Mecsek Füszért–BVSC-Zugló
METALCOM Szentes–FTC-Telekom
Kaposvári VK–OSC Újbuda
Szegedi VE–DVSE

20. FORDULÓ
feburár 16.

Honvéd–Szolnoki Dózsa
A-híd VasasPlaket–UVSE Hunguest Hotels
BVSC-Zugló–ZF-Eger
FTC-Telekom–PannErgy Miskolc
DVSE–METALCOM Szentes
Szegedi VE–Kaposvári VK
OSC Újbuda–PVSK Mecsek Füszért

21. FORDULÓ
február 19.

Szolnoki Dózsa–A-híd VasasPlaket
Honvéd–BVSC-Zugló
ZF-Eger–OSC Újbuda
PannErgy Miskolc–DVSE
PVSK Mecsek Füszért–Szegedi VE
METALCOM Szentes–Kaposvári VK
UVSE Hunguest Hotels–FTC-Telekom

22. FORDULÓ
február 26.

PVSK Mecsek Füszért–Szolnoki Dózsa
PannErgy Miskolc–METALCOM Szentes
ZF-Eger–Kaposvári VK
Honvéd–DVSE
A-híd VasasPlaket–OSC Újbuda
BVSC-Zugló–FTC-Telekom
UVSE Hunguest Hotels–Szegedi VE

23. FORDULÓ
március 5.

Szolnoki Dózsa–PannErgy Miskolc
PVSK Mecsek Füszért–ZF-Eger
METALCOM Szentes–UVSE Hunguest Hotels
Kaposvári VK–Honvéd
Szegedi VE–A-híd VasasPlaket
DVSE–BVSC-Zugló
OSC Újbuda–FTC-Telekom

24. FORDULÓ
március 12.

BVSC-Zugló–Szolnoki Dózsa
FTC-Telekom–A-híd VasasPlaket
DVSE–UVSE Hunguest Hotels
Szegedi VE–ZF-Eger
Kaposvári VK–PannErgy Miskolc
METALCOM Szentes–PVSK Mecsek Füszért
OSC Újbuda–Honvéd

25. FORDULÓ
március 19.

Szolnoki Dózsa–FTC-Telekom
BVSC-Zugló–OSC Újbuda
A-híd VasasPlaket–DVSE
Honvéd–Szegedi VE
ZF-Eger–METALCOM Szentes
PannErgy Miskolc–PVSK Mecsek Füszért
UVSE Hunguest Hotels–Kaposvári VK

26. FORDULÓ
március 26

DVSE–FTC-Telekom
Szegedi VE–BVSC-Zugló
Kaposvári VK–A-híd VasasPlaket
METALCOM Szentes–Honvéd
PVSK Mecsek Füszért–UVSE Hunguest Hotels
PannErgy Miskolc–ZF-Eger
OSC Újbuda–Szolnoki Dózsa

2021.10.16 21:34:06

Vízilabda BALLAI ATTILA

ALAPVONAL. A fentiekből adódóan messze nem olyan éles tehát a határvonal feddhetetlenség és becstelenség között, mint azt első hevületünkben hinnénk. Mondhatjuk, a csalás a beismeréseken túl kezdődik.

2021.10.11 21:09:39

Vízilabda MALONYAI PÉTER

ALAPVONAL. A ma 75 esztendős olimpiai, világ-és Európa-bajnok pólós, Sárosi László nagy változások tanúja volt a sportágban. Miután beválasztották az elmúlt évszázad magyar vízilabda-válogatottjába, tréfásan így reagált: „Amikor megtudtam, meg voltam sértve, hogy miért nem az évezredébe...”

2021.09.17 18:49:00

Vízilabda BALLAI ATTILA

Szeptember 15-én töltötte be 75. életévét Kásás Zoltán világ- és Európa-bajnok vízilabdázónk.

2021.09.08 09:32:04

Vízilabda LAKNER GÁBOR

Szerdán 14 csapat részvételével kezdődik a félbevágott pólóidény.