Férfi vízilabda ob I: döntetlen lett a Vasas–FTC rangadó

K. Zs., V. J.K. Zs., V. J.
2021.12.04. 17:56
A fehér sapkában játszó Vasas jó hajrával elvett egy pontot az FTC-től (Fotó: Balogh László)
Döntetlennel (9–9) zárult a fővárosi rangadó a Vasas és a Ferencváros között a férfi vízilabda ob I szombati játéknapján. Az UVSE, az Eger és a Pécs hazai győzelemmel tudta le a 11. fordulót, a Szolnok nem bírt a BVSC-vel, és ugyancsak döntetlenre végződött a Miskolc–Kaposvár, valamint a Honvéd–OSC meccs is.

A Komjádi uszodában rendezett összecsapáson a negyedik negyedben az FTC 9–7-re vezetett, de a házigazda előbb szépített, majd 27 másodperccel a vége előtt Bátori Bence megúszásgóljával egyenlíteni tudott. A zöld-fehéreknek ez volt az első pontvesztésük az ob I mostani szezonjában, míg a piros-kékek nyolc győzelem mellett harmadik döntetlenjüket könyvelhették el.

FÉRFI VÍZILABDA OB I
ALAPSZAKASZ, 11. FORDULÓ

A-HÍD-VASASPLAKET–FTC-TELEKOM 9–9 (1–2, 2–2, 2–3, 4–2)
Komjádi uszoda, 600
néző. V: Tóth I., Rubos.
VASAS: B. Mitrovics – Erdélyi, BÁTORI 3, Drasko Brguljan 1, Bedő, VADOVICS V. 3, Randjelovics 1. Csere: SEDLMAYER 1, Mezei, Szatmári, Zerinváry, Simon R. Edző: Szlobodan Nikics
FTC: VOGEL SOMA – VARGA DÉNES 3, Vigvári Vendel, Merkulov 1, Ubovics, Vámos 2, MOLNÁR E. 1. Csere: Jansik Sz. 2, Fekete G., Pohl, Damonte, Nyíri B. Edző: Varga Zsolt
Gól – emberelőnyből: 12/3, ill 9/5
Gól – kettős emberelőnyből: –, ill. 1/1
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. –
Kiállítva (végleg, cserével): Fekete G. (8. p.), Jansik Sz. (32. p.), Vadovics V. (32. p.)
Szlobodan Nikics:
– Annak ellenére tudtunk az utolsó két percben felzárkózni és egyenlíteni, hogy nem a legjobb formánkban játszottunk. Büszke vagyok játékosaimra!
Varga Zsolt: – Nem emlékszem – még játékoskoromból sem – a mostanihoz hasonló sorozatterhelésre. Folyamatosan egymásra torlódnak rangadók, aminek egyik természetes következménye a mentális fáradtság, mégis több jó momentumunk is volt a találkozón, a taktikai elemeink is működtek.

UVSE-HUNGUEST HOTELS–DEBRECENI VSE-MASTER GOOD 12–8 (2–2, 3–0, 4–4, 3–2)
Komjádi uszoda, 100
néző. V: Kovács Cs. T., Kollár
UVSE:
BISZTRITSÁNYI – BENCZ 2, EKLER ZS. 6, Korbács 1, Szentesi, Hegedűs Cs., Vámosi. Csere: Csiszer (kapus), Eppel, Barics, Belényesi 2, Lehoczky, Szécsi M., Ionescu 1. Edző: Vincze Balázs
DEBRECEN: Kósik – Macsi M. 1, Korbán 2, Zsilák, FÜLÖP B. 3, Somlai, Macsi P. 1. Csere: Smitula, Takács K., Fedac, Kis F., Török B. 1, Bodoróczki. Másodedző: Kardos Sándor
Gól – emberelőnyből: 10/4, ill. 10/3
Gól – kettős emberelőnyből: –, ill. 1/0
Gól – ötméteresből: 3/3, ill. 1/1
Kipontozódott: Eppel (25. p.), Hegedűs Cs. (27. p.), Vámosi (27. p.), Korbán (30. p.)
Vincze Balázs: – Mindkét csapat számára élet-halál mérkőzés volt, és mivel mi játszottunk hazai környezetben, ránk nehezedett nagyobb nyomás. Az első negyed a tét miatt kifejezetten tapogatózóra sikerült. A második játékrészben sikerült ellépnünk a Debrecentől – elsősorban a masszív védekezésünknek és az abból induló támadásvezetésünknek köszönhetően. Végül erőszakos, agresszív, eredményes játékkal nyertünk. Ekler Zsombor kiemelkedett a mezőnyből.
Kardos Sándor: – Szűkszavú leszek: gratulálok az ellenfélnek, mi pedig majd egymás között megbeszéljük, hogy mi történt.

TIGRA-ZF-EGER–SZEGEDI VE 15–11 (3–1, 2–4, 5–2, 5–4)
Eger, 100
néző. V: Debreceni N., Petik.
EGER: Krémer – Baksa B. 2, LŐRINCZ B., MURISICS 4, Sántavy, Magyar M. 1, KOVÁCS GÁBOR 3. Csere: RÁDLI 2, Sári, Dóczi 1, Szalai G. 2, Hajdu B., Lőrincz Á. Edző: Petrovai Márton
SZEGED: Molnár D. – Horváth Zs., Lakatos, SÁNTA 3, KÜRTI 3, Tóth Gy. 1, Bóbis B. 1. Csere: Gyapjas B. (kapus), Kardos A., Hajdú A. 1, Pörge, Vékony 1, Baj, Leinweber 1. Edző: Kiss Csaba
Gól – emberelőnyből: 7/6, 1, ill. 11/5
Kipontozódott: Sántavy (26. p.), Sári (28. p.), ill. Horváth Zs. (28. p.)
Petrovai Márton:
– Csapatom összeszedetten, jól vízilabdázott. A második negyedben volt egy apró kilengés, de a folytatásban a játék minden elemében jobbak voltunk ellenfelünknél. A tűz és az elszántság hozta meg a biztos sikert.
Kiss Csaba: – Csalódott vagyok az eredmény miatt. A találkozó előtt nem gondoltam volna, hogy tizenegy lőtt gól nem lesz elég a mérkőzés megnyeréséhez. Sajnos nemcsak rosszul, hanem fegyelmezetlenül is játszottunk. Az Eger kihasználta a hibáinkat, teljesen szétszedte a védelmünket. Nincs időnk keseregni, fontos meccs vár ránk szerdán.

Szolnoki Dózsa–BVSC-Zugló 11–11 (3–1, 2–3, 2–2, 4–5)
Szolnok, 250 néző. V: Kun Gy., Tóth S.
SZOLNOK: BÁNYAI – Kovács Gergő, NAGY ÁDÁM 4, Jansik D. 2, Gbadamassi, Angyal 1, Zovic. Csere: Konarik 2, Schmölcz, Szeghalmi, Pető A., Milakovic, TELEKI 2. Edző: Zsivko Gocics
BVSC: KARDOS G. – Lantos, MÉSZÁROS M. 3, Pásztor M. 2, ÁGH 1, Gyárfás T. 1, Batizi. Csere: Tátrai D. 1, Kovács P.1, Csapó M., Mészáros Cs. 1, Nagy M. 1, Irmes P. Edző: Kemény Kristóf
Gól – emberelőnyből: 19/6, ill. 14/4. Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 1/1. Kipontozódott: Gbadamassi (22. p.). Kiállítva (végleg, cserével): Pásztor M. (14. p.), Angyal (20. p.), Mészáros Cs. (29. p.) Nagy M. (32. p.), Mészáros M. (32. p.), Konarik (32. p.), Zovic (32. p.). Kiállítva (végleg, brutalitásért): Jansik D. (26. p.), Gyárfás T. (26. p.)
Zsivko Gocics:
– Mindkét csapat nagyon küzdött. Ha nyugodtabbak vagyunk, és nem megyünk bele a káoszpólóba, az első félidőben eldönthettük volna a mérkőzést, így azonban örülnünk kell a döntetlennek.
Kemény Kristóf: – Elismerésem a csapatnak, mert a vízben megszereztük a három pontot – mégis csak egyet kaptunk érte… Gyerekkorom óta a vízilabda közegében élek, de olyat még nem láttam, ami a hajrában történt.

PannErgy-Miskolci VLC–Kaposvári VK 12–12 (3–2, 5–4, 3–2, 1–4)
Miskolc, 100 néző. V: Csizmadia, Bereczki.
MISKOLC: Hoferica – Krasznai 2, BIROS B. 4, Böröczky, Várkonyi Á., Seman 3, Vismeg Zs. Csere: Vismeg B., Tőzsér, Tanczer, SÉLLEY-RAUSCHER 2, Nagy N. I. 1, Sisán. Edző: Kis István
KAPOSVÁR: Csoma – Langiewicz, BERTA 4, MIJICS 3, Juhász-Szelei 2, Varga B. 1, Horváth Á. Csere: Jajcinovic 1, Petrovszki 1, Palatinus, Tóth Á., Vörös T., Szabó Zs. Edző: Surányi László
Gól – emberelőnyből: 8/2, ill. 8/4. Gól – ötméteresből: 2/2, ill. 3/3. Kipontozódott: Juhász-Szelei (25. p.), Tanczer (27. p.). Kiállítva, végleg cserével: Seman (31. p.)
Kis István:
– Háromszor is megnyerhettük volna a mérkőzést, végül be kellett érnünk egy sovány döntetlennel. Néhány közreműködőnek nem tetszett a játékunk, és olyan ítéleteket hoztak, amelyekkel rendre bennünket sújtottak. Nem éreztük a hazai pálya előnyét, a fehér ruhás emberek befolyásolták a találkozó végeredményét.
Surányi László: – Ilyen gyengén ebben az idényben egyszer sem játszottunk. A rajtnál beragadtunk, a miskolciak sorra lefordultak rólunk, úgy mentek át rajtunk, mint kés a vajon. A hajrában vissza tudtunk kapaszkodni, emberelőnybe is kerültünk, éppen ezért nem értettem, játékosaim miért nem vállalták el a lövéseket. Mindig győzelemre kell játszani, ezt a hajrában elmulasztottuk. Hiába volt tartás bennünk, elszórakoztuk a győzelmet.

Budapesti Honvéd SE-Genesys OSC Újbuda 8–8 (1–1, 2–2, 3–2, 2–3)
Kőér utca, 150 néző. V: Marjay, Tordai.
HONVÉD: DECKER A. – KISS B. 4, Ekler B. 1, HOSNYÁNSZKY 3, Fejős, Manhercz Á., Gregor. Csere: Hessels B., Simon H., Molnár G., Kevi, Sugár, Hessels S. Edző: Szivós Márton
OSC: Dévai – SALAMON F. 2, Manhercz K. 1, Csacsovszky E. 1, Tóth M. 1, BURIÁN 1, Várnai K. Csere: Dala D., Aranyi M. 1, Sziládi, Vigvári Vince 1, Bundschuh. Edző: Varga Dániel
Gól – emberelőnyből: 8/3, ill 3/1. Gól – ötméteresből: 2/1, ill. –
Szivós Márton:
– Tudtuk, hogy az OSC rengeteg meccset játszik, ezért bíztunk benne, ha nagy iramot diktálunk – és hittel játszunk –, pontot vagy pontokat tudunk szerezni. Persze ennek akkor van értelme, ha le tudjuk győzni azokat a csapatokat, amelyek a mi szintünkön vannak.
Varga Dániel: – Az eredménnyel nem vagyok elégedett, mert a papírforma és a szükség azt kívánta, hogy három pontot kell szereznünk. Mérkőzésről mérkőzésre küzdünk, de nem gondolom, hogy bármiféle baj lenne – a küzdelem maga nemes. Teljesen más lesz a tavasz, kevesebb meccset fogunk játszani, és jobb formában leszünk.

PVSK-Mecsek Füszért–Metalcom Szentes 12–9 (5–1, 4–2, 0–1, 3–5)
Pécs, 200 néző. V: ifj. Kenéz, Donnauer.
PÉCS: JÓZSA – KOLOZSI 3, KERESZTÚRI 3, Csorba, Csacsovszky A. 1, Gál D. 1, Lihotzky 1. Csere: Gelencsér M. (kapus), Oltean, Némethy 1, Reisz, Kókai Sz., GASZT 2, Almási. Edző: Török Viktor
SZENTES: MEIXNER – Kókai T., Mátyók, PELLEI K. 3, Bozó 1, Hornyák 1, PELLEI F. 2. Csere: Kovács K. (kapus), Lajkó, Makán, Kátai-Benedek, HEGEDŰS B. 2, Somogyi B., Kürti-Szabó. Edző: Pellei Csaba
Gól – emberelőnyből: 9/6, ill. 9/3. Gól – ötméteresből:1/1, ill. 2/2. Kiállítva (végleg, brutalitásért): Somogyi B. (12. p.)
Török Viktor:
– Tudtuk, hogy a vendégek sok problémával küzdenek. A találkozó első perceiben különböző védekezési taktikákat alkalmaztunk – sikeresen. A négyperces kiállítás sok mindent eldöntött.
Pellei Csaba: – A mérkőzés eleji három emberelőnyünket kissé könnyelműen elpackáztuk. Ha azok közül valamelyiket értékesítjük, más lett volna a helyzet. A négyperces kiállítás megpecsételte a sorsunkat, és csak szépíteni tudtunk a végeredményen.

1. FTC-Telekom 11 10 1 140–83 +57 31
2. Szolnoki Dózsa 11 9 1 1 152–82 +70 28
3. AHID-VasasPlaket 11 8 3 124–77 +47 27
4. OSC Újbuda 11 8 2 1 151–94 +57 26
5. BVSC-Zugló 11 7 1 3 133–97 +36 22
6. Budapesti Honvéd SE 11 5 2 4 120–116 +4 17
7. Szegedi VE 11 5 6 96–102 –6 15
8. Tigra-ZF-Eger 11 4 7 124–140 –16 12