Férfi vízi ob I: nagy csatában győzte le a Honvédot a Fradi

MTI, V. Á.MTI, V. Á.
2022.03.01. 21:32
Varga Dénes gólja döntött (Fotó: Tumbász Hédi)
A listavezető Ferencváros szoros mérkőzésen nyert a Honvéd ellen a férfi vízilabda ob I 17. fordulójából elhalasztott és kedden pótolt mérkőzésén – írja az MTI.

A Honvéd végig egyenrangú ellenfele volt az FTC-nek és a negyedik negyed elején még vezetett. A Fradi végül 1:20 perccel a mérkőzés vége előtt Varga Dénes találatával harcolta ki a győzelmet.

FÉRFI VÍZILABDA OB I
17. FORDULÓ

FTC-TELEKOM–BUDAPESTI HONVÉD SE 6–5 (2–2, 1–2, 1–0, 2–1)
Komjádi uszoda, 300 néző. V: Rubos, Kollár.
FTC: SZAKONYI – Fekete G., VARGA DÉNES 2, Jansik Sz. 1, NÉMET T. 2, Vigvári Vendel, Vámos 1. Csere: Molnár E., Ubovics, Damonte, Nyíri B., Merkulov. Edző: Varga Zsolt
HONVÉD: DECKER A. – Kiss B., Ekler B., Sugár, FEJŐS 2, Hosnyánszky 1, Decker Á. 1. Csere: Simon H. 1, Hessels B., Manhercz Á., Hessels S. Edző: Szivós Márton
Gól – emberelőnyből: 4/2, ill. 6/1
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 1/1
Varga Zsolt: – Nem mondanám, hogy jól játszottunk, sőt... Ezzel együtt szeretem mindenben a pozitívumot meglátni, mert csak így lehet előrehaladni. Szombaton a BVSC ellen három negyeden át jól vízilabdáztunk, aztán kiengedtünk, kicsit olyan érzésem volt, mintha annak a meccsnek a folytatását látnám, pedig felhívtam erre a figyelmet. Úgy látszik, hogy a saját kárunkon tudunk leginkább tanulni, annak viszont örülök, hogy ilyen rossz játékkal is nyertünk.
Szivós Márton: – Ha amiatt marad hiányérzet egy edzőben a Fradi ellen, hogy nem sikerül a pontszerzés, az nagyon nagy dolog. Az is pozitívum, hogy csalódott játékosokat láttam kijönni a vízből, ami azt jelenti: elhitték, hogy van keresnivalónk, és volt is. Nyilván egy ilyen szintű csapat ellen egy-egy apró hiba is megbosszulhatja önmagát, ami meg is történt. Fantasztikusan küzdő és nagyon jól játszó Honvédot láttam, büszke vagyok a csapatomra.

1. FTC-Telekom 21 20 1 286–170 +116 61
2. OSC Újbuda 22 18 2 2 310–180 +130 56
3. Szolnoki Dózsa 22 18 1 3 300–167 +133 55
4. AHID-VasasPlaket 22 16 3 3 246–157 +89 51
5. BVSC-Zugló 22 13 3 6 266–199 +67 42
6. Budapesti Honvéd SE 22 11 3 8 235–209 +26 36
7. Szegedi VE 22 10 12 193–225 –32 30