K. B., CS. M. 2022.01.22 19:39 Frissítve: 2022.01.23 00:29

Férfi vízi ob I: az OSC 14 góllal nyert Miskolcon; győzött a BVSC

Az UVSE Hunguest Hotels hazai pályán 15–4-re kikapott a BVSC-Zuglótól szombaton, a férfi vízilabda ob I alapszakaszának 16. fordulójában. Az OSC Újbuda 21–7-re nyert a Miskolc ellen, míg a Szeged 11–7-re győzte le a Szentest.

Manhercz Krisztián öt gólt szerzett (Fotó: Török Attila, archív)

UVSE–BVSC

A vendégek az első negyedben háromgólos előnyre tettek szert (1–4), s a különbséget ennek több mint a duplájára növelték a félidőig (3–10). A harmadik felvonásban egy gólig jutott a hazai csapat, ezzel szemben a BVSC ötig, a záró etapban viszont egyetlen találat sem született, így a zuglóiak 15–4-es győzelemnek örülhettek. A vendégek legeredményesebb játékosa Gyárfás Tamás volt három góllal. A BVSC-Zugló továbbra is az ötödik helyen áll a bajnokságban, az UVSE pedig a tizenegyedik.

Szentes–Szeged

Kis túlzással már az első negyedben eldőlt a meccs: a vendégek háromgólos előnyt (1–4) szereztek. A második játékrészt is eggyel nyerte a Szeged, majd két döntetlen negyed következett. A tabella második felében tanyázó csapatok összecsapását végül 11–7-re nyerték meg a vendégek.

Miskolc–OSC Újbuda

Szorosan indult, kiütés lett a vége. Az első negyed után még csak 3–2-re vezetett az OSC, a következő három játékrészben azonban öttel, néggyel, majd ismét néggyel bizonyult jobbnak a miskolciaknál. A vendégeknél a válogatott Manhercz Krisztián öt gólig jutott. Az OSC Újbuda ezzel átvette a vezetést az ob I tabelláján.

PVSK-Mecsek Füszért–Debreceni VSE

Az első negyedet a vendégek nyerték meg egy góllal, a félidőre azonban egalizálni tudott a PVSK, amely a harmadik és a negyedik negyedben két, majd három góllal dobott többet ellenfelénél, így végül 14–9-re nyert.

Honvéd–Vasas

Óriási küzdelem. Az első negyed után 2–2-re álltak a felek, majd a Vasas egy góllal megnyerte a második játékrészt – utólag nézve ez volt a döntő tényező. A maradék két játékrészben négy-négy gólt dobtak a felek, a Honvédnak pedig lett volna lehetősége a hajrában az egyenlítésre, de végül 8–7-re kikapott az élmezőnyre tapadó vendégektől.

VÍZILABDA
FÉRFI OB I, ALAPSZAKASZ
16. FORDULÓ
UVSE-HUNGUEST HOTELS–BVSC-ZUGLÓ 4–15 (1–4, 2–6, 1–5, 0–0)
Komjádi uszoda, 100
néző. V: Kovács Cs. T., Debreceni
UVSE: Korom D. – Vámosi, Ekler Zs., Hegedűs Cs., Barics, Bencz, BELÉNYESI 2. Csere: Ionescu, Szentesi 1, Szirmai 1, Seeler, Turcsányi, Csapó Á. Edző: Vincze Balázs
BVSC: KARDOS G. – Szabó II Bence 1, Mészáros M., MÉSZÁROS CS. 2, Ágh, GYÁRFÁS T. 3, Csapó M 2. Csere: Batizi 2, Pásztor M. 1, KOVÁCS P. 2, Irmes P., Nagy M. 2. Edző: Kemény Kristóf
Gól – emberelőnyből: 10/2, ill. 8/4
Gól – kettős emberelőnyből: 1/1, ill. –
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 2/1
Kipontozódott: Szabó II Bence (22. p.), Hegedűs Cs. (22. p.)
Vincze Balázs: – A mérkőzés előtt azt a célt tűztem ki, hogy ne kapjunk tizenöt gólnál többet. Ez előzetesen reálisnak tűnt, a harmadik negyedben már kevésbé, de végül sikerült elérnünk. Nyilván nem azért jelöltem meg a számot, mert úgyis lövünk majd tizenhatot, hiszen a BVSC más szinten mozog, mint mi. Az emberelőnyök megjátszása nem volt megfelelő, ebben előre kell lépnünk.
Kemény Kristóf: – Örülök, hogy végig magabiztosan vezetve tudtunk győzni, könnyebb a jó kezdés után játszani, mint amikor belelkesedik az ellenfél és csak a harmadik-negyedik negyedben tudunk dönteni. Az idén három mérkőzést játszottunk, fokozatosan egyre jobban vízilabdázunk, bízom benne, hogy a tendencia a jövő heti, Vasas elleni hazai rangadónkon is folytatódik.

BUDAPESTI HONVÉD SE–A-HÍD VASASPLAKET 7–8 (2–2, 1–2, 2–2, 2–2)
Kőér utca, 200 néző. V: Csanádi, Vogel G.
HONVÉD: DECKER A. – Manhercz Á., Hessels B., Kiss B. 1, FEJŐS 1, Hosnyánszky, KEVI 3. Csere: Simon H., Decker Á. 1, Molnár G., Sugár 1, Sólyom, Gregor. Edző: Szivós Márton
VASAS: B. MITROVICS – BÁTORI 2, ERDÉLYI 2, RANDJELOVICS 2, Mezei, Sedlmayer 1, Vadovics V. 1. Csere: Drasko Brguljan, Bedő, Simon R., Szatmári. Edző: Szlobodan Nikics
Gól – emberelőnyből: 10/4, ill. 5/2
Gól – kettős emberelőnyből: 1/1, ill. 1/0
Kipontozódott: Simon R. (28. p.), Vadovics V. (32. p.)
Piros lap: Szivós Márton (32. p.)
Szivós Márton: – Örülök, hogy a csapatom egy ilyen erős ellenfél ellen is jól játszott, rangadót csináltunk a mérkőzésből. Büszke vagyok a fiúkra, az idény egyik legjobb játékát nyújtották, de sajnos ezért nem járt pont. Ilyen meccseket kell játszanunk, hogy még több rutinunk legyen.
Szlobodan Nikics: – Kiegyenlített és kifejezetten jó találkozót játszottunk, a védekezésünk nagyon jól működött, a támadójátékunk ugyanakkor akadozott. Az utóbbi két hétben nagyon jól edzettek a srácok, remélem, hogy jövő vasárnap, a BVSC elleni rangadón még jobbak leszünk.

PANNERGY-MISKOLCI VLC–GENESYS OSC ÚJBUDA 7–21 (2–3, 2–7, 1–5, 2–6)
Miskolc, 100 néző. V: Zelki, Tordai
MISKOLC: Moravcsik – Várkonyi Á. 1, Biros B., Séllei-Rauscher, Seman, Krasznai 1, Vismeg Zs. 1. Csere: Csiszár B. (kapus), Tőzsér 2, Tanczer, Böröczky 1, Nagy N. I. 1. Edző: Vidumanszky László
OSC: Lévai – MANHERCZ K. 5, Salamon F., Várnai, TÓTH M. 3, Csacsovszky E. 1, BURIÁN 4. Csere: Dévai (kapus) 1, Vigvári Vince 2, Bundschuh, Sziládi 2, DALA D. 3, Aranyi M., Hegedűs Z. Edző: Varga Dániel
Gól – emberelőnyből: 12/3, ill. 7/3
Gól – kettős emberelőnyből: 2/2, ill. 1/1
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 3/3
Kipontozódott: Salamon F. (22. p.), Várnai (26. p.), Bundschuh (27. p.)
Vidumanszky László: – Természetesen nem ilyen eredményre számítottunk, ez a huszonegyes szám esetleg kártyajátékban jelenthet jót. Ellenfelünk rendkívül komolyan vette a mérkőzést, valóságos iskolajátékkal állt elő. Nekünk tanulni kell a történtekből, tudomásul kell venni, hogy ezt a szakmát akarat, fegyelem és alázat nélkül nem lehet művelni.
Varga Dániel: – Elégedett vagyok, jól játszottunk, sok gólt lőttünk. Persze majd csak a keddi Bajnokok Ligája-mérkőzésen derül ki, hogy mindez mennyit ér. Ezúttal többen is kiugróan jó teljesítménnyel rukkoltak ki, ez jót tehet az önbizalmuknak. Napok óta nem játszottunk meccset, a mostani felkészülésnek mindenképpen jó volt.

METALCOM-SZENTES–SZEGEDI VE 7–11 (1–4, 3–4, 1–1, 2–2)
Szentes, 200 néző. V: Rubos K., ifj. Kenéz Gy.
SZENTES: Meixner – Kókai T., Lajkó 1, Chilkó, GARANCSY 2, HEGEDŰS B. 2, Pellei F. Csere: KOVÁCS K. (kapus), Mátyók, Soleimanipak 1, Bozó, Hornyák O. 1, Kürti-Szabó, Takács J. Edző: Pellei Csaba
SZEGED: GYAPJAS B. – BÓBIS B. 4, Kürti 2, Horváth Zs., Sánta, Hajdu A., LAKATOS S. 3. Csere: Kardos A., Tóth Gy., Pörge 2, Baj, Leinweber, Vékony. Edző: Kiss Csaba
Gól – emberelőnyből: 9/2, ill. 10/5
Gól – ötméteresből: –, ill. 2/2
Kipontozódott: Hegedűs B. (26. p.), Kókai T. (31. p.)
Pellei Csaba: – A Szeged teljesen megérdemelten nyert, mert többször kinyílt a védekezésünk, ráadásul öt átlövésgólt ajándékoztunk ellenfelünknek. Hátul továbbra sem vagyunk stabilak, amin sürgősen változtatnunk kell, mert ez a teljesítmény kevés lesz riválisainkkal szemben.
Kiss Csaba: – Boldog vagyok, mert Szentesen sosem könnyű nyerni, ezúttal sikerült, köszönhetően a remek kapusteljesítményünknek, valamint annak, hogy támadásban végre működtek azok az elemek, amiket edzéseken gyakoroltunk.

PÉCSI VSK-MECSEK FÜSZÉRTDEBRECENI VSE-MASTER GOOD 14–9 (3–4, 2–1, 4–2, 5–2)
Pécs, 200
néző. V: Kovács S., Binder
PÉCS: Józsa – KERESZTÚRI 3, GÁL D. 3, REISZ 2, CSACSOVSZKY A 3, Kolozsi 1, Csorba T. 1. Csere: Gelencsér M. (kapus), Gaszt 1, Kókai Sz., Némethy, Oltean, Lihotzky, Almási. Edző: Török Viktor
DEBRECEN: Kósik – MACSI M. 2, Macsi P. 1, FÜLÖP B. 4, Vismeg B., Somlai T., Smitula. Csere: Török B. 1, Stefanidesz, Bodoróczki, Korbán 1, Takács K., Kis F. Edző: Süveges Máté
Gól – emberelőnyből: 12/7, ill. 8/3
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 2/2
Kipontozódott: Takács K. (18. p.), Somlai T. (28. p.)
Török Viktor: – Kemény kis meccs kerekedett a találkozóból. Jól kezdtek a vendégek, a félidőig ki-ki összecsapást láthattak a nézők, utána azonban a magunk javára tudtuk fordítani a küzdelmet.
Süveges Máté: – Az emberelőnyös és emberhátrányos helyzetek miatt kaptunk ki, hiányoztak azok a blokkok, amelyekkel szorosabbá tudtuk volna tenni a mérkőzést.

Vízilabda MALONYAI PÉTER

a Gyarmati sors a huszadik századról szól, szűkebben a nekünk rendelt változatáról.

2022.02.21 22:35:38

ALAPVONAL. A ma 70 éves Magas István közgazdászprofesszor anno nem is várta, hogy átfogó ismeretekkel bírjak a tudományágából, de ezzel nem csupán én vagyok így, hanem tisztelőinek zöme is az uszodából. Merthogy ott Magas „Öcsi” volt és marad, nem mellesleg olimpiai ezüstérmes (1972), kétszer világbajnoki második (1975, 1978) és Európa-bajnok (1977) pólós.