Férfi vízi ob I: megőrizte veretlenségét a Szolnok

K. B.K. B.
2021.10.24. 20:43
Angyal Dániel négy gólig jutott a Szentes ellen (Fotó: Új Néplap, Kiss János, archív)
A Szegedi VE a PannErgy-Miskolci VLC-t, a Szolnoki Dózsa a Metalcom-Szentest, míg a PVSK-Mecsek Füszért  a Kaposvári VK-t győzte le a férfi vízilabda ob I negyedik fordulójában vasárnap.

Az eddig veretlen szolnokiak rendkívül magabiztos, 11 gólos sikert értek el a Szentes otthonában, mivel az első negyedet 6–2-re, a másodikat 4–1-re és a harmadikat 5–1-re nyerték meg. A záró felvonás 2–2-vel zárult, így a meccs végeredménye 17–6 lett. A Szolnok legeredményesebb játékosa Angyal Dániel lett, ő négyszer volt eredményes.

A Szeged szorosabb meccsen 9–6-ra győzött a Miskolc otthonában. A győztes csapat tagja, Bóbis Botond három gólig jutott.

A PVSK habár az első negyedet elveszítette, az összes többit behúzta: a másodikat és a harmadikat egyaránt 3–2-re, a negyediket pedig 6–3-ra, így 13–9-es sikert ért el. A pécsiek közül Almási Patrick talált be legtöbbször, összesen háromszor.

VÍZILABDA
FÉRFI OB I, ALAPSZAKASZ
4. FORDULÓ

Metalcom-Szentes–Szolnoki Dózsa 6–17 (2–6, 1–4, 1–5, 2–2)
SZENTES: Kovács K. – Mátyók 1, Pellei K., Lajkó, Vörös V., Pellei F., Kürti-Szabó. Csere: Kókai T., Bozó 1, Garancsy 2, Hegedűs B. 1, Hornyák, Kátai-Benedek 1. Edző: Pellei Csaba
SZOLNOK: Gárdonyi – ANGYAL 4, JANSIK D. 3, Zovic 1, Gbadamassi, Nagy Ádám, Konarik 1. Csere: Bányai (kapus), Szeghalmi 2, Schmölcz 2, KOVÁCS GERGŐ 2, Milakovic 1, Teleki 1, Pető. Edző: Zsivko Gocics
Szentes, 150 néző. V: Tóth I., Kollár Gy. Gól – emberelőnyből: 10/3, ill. 8/4. Gól – ötméteresből: 1/1, ill., 1/1. Kipontozódott: Teleki (18. p.), Konarik (32. p.)
Pellei Csaba: – Mérhetetlenül csalódott vagyok, nem a vereség, hanem a játékunk miatt. Szoros mérkőzésre készültünk, amiből végül semmi sem lett, a védelmünk átjáróház volt. Nem vagyunk jó passzban, rendezni kell a sorainkat, mert fontos meccsek várnak ránk, és ez a teljesítmény kevés lesz céljaink eléréséhez.
Zsivko Gocics: – A számszerű eredmény ellenére azt gondolom, nincs ekkora különbség a két együttes között. Ami a csapatomat illeti, az elejétől kezdve magabiztosan vízilabdáztunk, a lefújást követően pedig már a nemzetközi kupameccsünkre készülünk.

PannErgy-Miskolci VLC–Szegedi VE 6–9 (1–2, 0–2, 3–3, 2–2)
PVSK-Mecsek Füszért–Kaposvári VK 13–9 (1–2, 3–2, 3–2, 6–3)

1. OSC Újbuda 4 4 69–34 +35 12
2. FTC-Telekom 4 4 63–31 +32 12
3. Szolnoki Dózsa 4 4 58–29 +29 12
4. AHID-VasasPlaket 4 3 1 45–31 +14 10
5. Budapesti Honvéd SE 5 3 1 1 58–51 +7 10
6. BVSC-Zugló 4 2 2 45–37 +8 6