Férfi vízi ob I: az FTC és az OSC is simán nyert

Cs. B.Cs. B.
2022.03.16. 21:35
Az FTC fölényes győzelmet aratott a Vasas ellen (Fotó: Dömötör Csaba)
Az OSC 13–6-os győzelmet aratott vendége, a Honvéd felett, a Ferencváros 11–5-re nyert a Vasas ellen a férfi vízilabda ob I szerdai mérkőzésén.

Kifelé jön a gödörből a Fradi – leginkább ez a tanulsága a szerdai FTC–Vasas rangadónak. Habár a zöld-fehérek az elmúlt hetek eredményeit nem teszik ki az ablakba, de már az OSC elleni, döntetlennel végződött derbin is mutattak biztató jeleket, ezúttal pedig azt a Ferencvárost láttuk a medencében, amit az ősszel megszoktunk.

A hazaiak sokkal jobban kezdték a meccset, támadásban és védekezésben is érvényesítették az akaratukat, ráadásul a hátsó alakzatot Vogel Soma is alaposan megtámasztotta a kapuból. Az senki ellen sem fér bele, hogy egy csapat másfél negyeden át mindössze egyetlen gól lőjön, azt is ötméteresből, nemhogy a veretlen listavezető ellen, így aztán a Vasas meddő támadójátéka miatt jókora hátrányba került. Igaz, 5–1 után feljött 5–3-ra Szlobodan Nikics együttese, de inkább a Fradi vett vissza ekkor a szédítő tempóból, mintsem az ellenfél talált volna magára.

Ezt a folytatásban ékesen bizonyították a zöld-fehérek, akik sebességet váltottak, és tetszés szerint lőtték a gólokat, különösen az olasz balkezes, Luca Damonte és a mindkét kapu előtt hatalmasat melózó Jansik Szilárd volt elemében.

A Vasas bármihez nyúlt, nem sikerült: az emberelőnyös figurák nem ültek, Vogel Soma kipiszkálta az átlövéseket, a centerek meg nagyjából megjátszhatatlanok voltak. Három negyed után 10–4-et mutatott az eredményjelző, ez a különbség pedig sokakat meglepett a lelátón. A differencia annak ellenére sem csökkent az utolsó szakaszban, hogy Varga Zsolt gyakorlatilag a Komjádi-kupában szereplő fiatalokat küldte a medencébe.

A Ferencváros 11–5-re nyert, a hatgólos különbség pedig a mutatott játék alapján egyáltalán nem túlzó. Mivel vélhetően ez a két csapat a bajnokság elődöntőjében is találkozik egymással, így nagy jelentősége van a zöld-fehérek győzelmének, ugyanis nekik már csak egy siker kell, hogy a rájátszásban megnyerjék az egyik fél hetedik pontjáig tartó párharcot, azzal bejussanak a döntőbe.

A nap másik mérkőzésén az OSC ugyanolyan magabiztosan győzött a Honvéd ellen, mint ahogyan a Fradi felülmúlta a Vasast. Varga Dániel együttese eggyel többet kapott, de kettővel többet is lőtt, a 13–6-os haza győzelemmel zárult mérkőzésen különösebben nem kellett miért izgulni.

FÉRFI VÍZILABDA OB I
ALAPSZAKASZ, 24. FORDULÓ
FTC-TELEKOM–A-HÍD VASASPLAKET 11–5
(4–1, 1–2, 5–1, 1–1)
Budapest,
Komjádi uszoda, 1000 néző. Vezette: Petik A., ifj. Kenéz Gy.
FTC: VOGEL SOMA – JANSIK SZ. 3, Vigvári Vendel, Varga Dénes, Német T., Merkulov 2, Vámos 1. Csere: Molnár E., Ubovics 1, Fekete G. 1, DAMONTE 3, Nyíri B., Gábor L. Edző: Varga Zsolt
VASAS: B. Mitrovics – Erdélyi 1, Bátori 2, Randjelovics, Mezei, Drasko Brguljan, Vadovics V. 2. Csere: Bedő, Sedlmayer, Simon R., Zerinváry, Szatmári. Edző: Szlobodan Nikics
Gól – emberelőnyből: 6/4, ill. 12/3
Gól – ötméteresből: –, ill. 1/1
Varga Zsolt: – Nagyon jól kezdtünk, aztán a második negyedben nem volt olyan átütő a támadójátékunk. A harmadik negyedben azonban sikerült ritmust váltanunk, lendületesek voltunk, és bravúrgólokat is lőttünk. Örülök, hogy sokat játszottak a fiatalok, a végén már szinte csak ők voltak bent a medencében. Kevés gólt kaptunk, ehhez Vogel Soma is kellett, aki nagyon jól védett.
Szlobodan Nikics: – A Fradi sokkal jobb volt nálunk, mi csak szenvedtünk támadásban. Ugyan megvoltak a helyzeteink, mégsem tudtunk gólokat lőni belőlük, ráadásul három-négy könnyű gólt is kaptunk. Az FTC jobb formában volt, megérdemelten győzött, de dolgoznunk kell tovább, és felkészülni a következő meccsekre. Minden bizonnyal találkozunk még az elődöntőben is, ez jó motiváció lesz.

GENESYS OSC ÚJBUDA–BUDAPESTI HONVÉD SE 13–6 (4–2, 3–1, 4–2, 2–1)
Budapest,
Nyéki uszoda, 120 néző. Vezette: Csanádi, Homonnai
OSC: LÉVAI – MANHERCZ K. 2, VIGVÁRI VINCE 3, Burián 1, HÁRAI 2, Várnai 1, Csacsovszky E. 1. Csere: Dévai (kapus), Sziládi 2, Török Botond, Dala D., Tóth M. 1, Bundschuh, Aranyi M. Edző: Varga Dániel
HONVÉD: Farkas D. – Hessels S., EKLER B. 3, Kevi, Simon H., Sólyom L., Gregor. Csere: Kiss B., Fekete B., Hessels B. 1, Szirányi, Sugár 1, Molnár G. 1. Edző: Szivós Márton
Gól – emberelőnyből: 11/6, ill. 9/2
Gól – kettős emberelőnyből: –, ill. 1/1
Gól – ötméteresből: 2/2, ill. –
Kipontozódott: Gregor (21. p.), Sziládi (24. p.)
Varga Dániel: – Megérdemelt győzelmet arattunk, teljes mértékben elégedett vagyok a mutatott játékkal, jó iramban és dinamikusan vízilabdáztunk. A legutóbbi két mérkőzésünk a Honvéd ellen döntetlenre végződött, ennek tükrében különösen értékesnek tartom a mai sikerünket.
Szivós Márton: – Próbáltam lehetőséget adni a fiatal játékosoknak, néhányan éltek is vele, de összességében sajnos nem nyújtottunk olyan teljesítményt, amivel meg tudtuk volna nehezíteni az OSC dolgát. Buta technikai hibákat vétettünk, így ezúttal nem maradtak izgalmak a végére.

1. FTC-Telekom 23 21 2 307–185 +122 65
2. Szolnoki Dózsa 24 20 1 3 328–183 +145 61
3. OSC Újbuda 24 19 3 2 333–196 +137 60
4. AHID-VasasPlaket 24 17 3 4 261–177 +84 54
5. BVSC-Zugló 23 13 3 7 271–212 +59 42
6. Budapesti Honvéd SE 24 12 3 9 253–230 +23 39
7. Szegedi VE 24 10 1 13 213–246 –33 31