Férfi vízilabda ob I: harminc gól, sima Ferencváros-győzelem

2022.03.24. 21:37
Fekete Gergő (Fotó: Szabó Miklós, archív)
Az éllovas Ferencváros gólzáporos, 19–11-es győzelmet aratott a vendég Debrecen fölött a férfi vízilabda ob I 13. fordulójából elhalasztott mérkőzésen, csütörtökön.

Csupán formalitás volt, de rögzítsük a tényt: az FTC-Telekom a záró forduló előtt megnyerte az élvonalbeli vízilabda-bajnokság alapszakaszát.

Ez lényegében már a Vasas legyőzésével eldőlt, így a Szolnok elleni vereség is belefért a zöld-fehéreknek, noha még két, Debrecen elleni meccsük hátravolt.

A 13. fordulóból elhalasztott összecsapást annak rendje szerint megnyerte az FTC – a módjával már lehet vitatkozni, mert a 19 lőtt gól rendben van, de a 11 kapott azért meglehetősen soknak számít. A gárdából a legeredményesebb Fekete Gergő   és Vigvári Vendel volt 4-4 góllal, előbbi a nevelőegyesületét szomorította kiváló teljesítményével.

A Debrecenben Korbán Richárd villogott, hét lövésből hat gólt ért el, ám ez is csak a helytálláshoz volt elég.

FÉRFI VÍZILABDA OB I, ALAPSZAKASZ
A 13. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS
FTC-TELEKOM–DVSE-MASTER GOOD 19–11 (5–2, 3–1, 5–4, 6–4)
Népliget, 100 néző. V: Kevi T., Fodor R.
FTC: Szakonyi – VIGVÁRI VENDEL 4, Jansik Sz., Molnár E., Német T. 2, Vámos 3, DAMONTE 3. Csere: FEKETE G. 4, Gábor L., Klár 1, Gál S., Varga V. 2, Dubinák. Megbízott edző: Nyéki Balázs
DEBRECEN: Kósik – KORBÁN 6, Macsi M. 1, Stefanidesz, Vismeg B. 1, Török B. 1, Somlai. Csere: Bodoróczki, Sasin, Rácz 1, Takács K., Kis F. 1, Nagy Noel. Edző: Süveges Máté
Gól – emberelőnyből: 7/5, ill. 7/2
Gól – ötméteresből: 5/4, ill. 2/2
Kipontozódott: Stefanidesz (22. p.), Somlai (30. p.), Molnár E. (30. p.)
Nyéki Balázs: – A Debrecen nem is csak egy ideig, hanem kifejezetten sokáig tartotta magát annak dacára, hogy hiányzói is akadtak. Nekünk az volt a nehézség, hogy az előző esti Komjádi-kupa-döntő után sokaknak túl kellett tenniük magukat a kudarcon. A harmadik negyedtől ez sikerült, örülök az alapszakasz-győzelemnek.
Süveges Máté: – Tudtuk, hogy a Fradi erősebb csapat nálunk és motivált, hiszen most következik neki a végjáték a bajnokságban és a BL-ben is. Próbáltunk helytállni, voltak egész szép megoldásaink, ezek hiányoztak eddig tőlünk.

1. FTC-Telekom 25 22 2 1 336–207 +129 68
2. Szolnoki Dózsa 25 21 1 3 339–193 +146 64
3. OSC Újbuda 25 20 3 2 349–205 +144 63
4. A-Híd-VasasPlaket 26 19 3 4 287–193 +94 60
5. BVSC-Zugló 25 14 3 8 292–237 +55 45
6. Budapesti Honvéd SE 25 13 3 9 260–235 +25 42
7. Szegedi VE 25 10 1 14 218–253 –35 31
8. Tigra-ZF-Eger 25 9 1 15 264–309 –45 28