Férfi vízi ob I: hibátlan maradt az FTC, botlott a Vasas

2021.09.24. 21:21
Bátori Bence (10) kereste a rést, de csak egyszer talált be a Honvéd kapujába (Fotó: Árvai Károly)
A Ferencváros 17–11-re legyőzte az Egert, míg a Vasas 9–9-es döntetlent játszott a Honvéddal a férfi vízilabda ob I 3. fordulójában pénteken.

A Ferencváros az első félidőben eldöntötte az Eger elleni mérkőzését, a nagyszünetben ugyanis már hat góllal vezetett (9–3). A hazai játékosok koncentrációja a meccs második szakaszára alábbhagyott, a védekezés sem működött már olyan jól, mint az első két fordulóban, igaz, ezúttal az ellenfél is más minőséget képviselt. A hatgólos FTC-sikerből Varga Dénes és a nyáron szerződtetett orosz légiós, Danyiil Merkulov is három találattal vette ki a részét.

Az eddig szintén hibátlan Vasas a montenegrói Drasko Brguljan vezérletével 6–2-re is vezetett már a Honvéddal szemben, ám a vendégek a harmadik negyedben három perc leforgása alatt egyenlítettek, majd a záró játékrészben is felálltak kétgólos hátrányból, így elvittek egy pontot a Komjádi-uszodából.

FÉRFI VÍZILABDA OB I, ALAPSZAKASZ
3. FORDULÓ

FTC-TELEKOM–TIGRA-ZF EGER 17–11 (6–3, 3–0, 3–3, 5–5)
Népliget, 200
néző. V: Csanádi, Kevi.
FTC: Vogel Soma – Vigvári Vendel 2, MERKULOV 3, VARGA DÉNES 3, Német T. 2, Vámos 1, Nyíri B. Csere: Szakonyi (kapus), Ubovics 1, Molnár E., DAMONTE 2, Fekete G. 1, Jansik Sz. 1, Gábor L. 1. Edző: Varga Zsolt
EGER: Grieszbacher – BAKSA B. 3, LŐRINCZ B. 3, Kovács Gábor 1, Murisics 2, Szalai G. 1, Sántavy. Csere: Sári, Rádli, Hajdu B. 1, Tymcyna, Gólya, Lőrincz Á. Edző: Petrovai Márton
Gól – emberelőnyből: 11/5, ill. 12/2
Gól – kettős emberelőnyből: –, ill. 1/1
Gól – ötméteresből: 6/5, ill. 1/1
Kipontozódott: Molnár E. (28. p.), Jansik (31. p.), Fekete G. (31. p.)
Kiállítva (végleg, cserével): Tymcyna (27. p.)
Varga Zsolt:
– A védekezésünkben akadtak jó és kevésbé jó részek, amit mutat a viszonylag sok kapott gól. Sok munkára van még szükség, most ennek az időszaka következik a Magyar Kupa-párharcunkig.
Petrovai Márton: – Nagyon nehéz meccs volt, mert hiába voltak változások, a Fradi továbbra is Európa legjobb csapata, talán jobb is lesz, mint eddig volt. Jól kezdtünk, három három is volt az állás, de aztán hirtelen kaptunk hármat, és onnantól rengeteg hibával játszottunk. A végére ismét megnyugodtak a játékosok, újra tudtak figyelni a védekezésre, és lőttünk tizenegyet a Ferencvárosnak, ami önmagáért beszél.

A-HÍD VASASPLAKET–BUDAPESTI HONVÉD SE 9–9 (3–1, 2–1, 1–4, 3–3)
Komjádi uszoda, 100
néző. V: Tóth S., Marjay.
VASAS: B. MITROVICS – Bátori 1, Erdélyi, RANDJELOVICS 2, Bedő, DRASKO BRUGULJAN 4, Sedlmayer. Csere: Mezei 1, Simon R., Vadovics V. 1, Szatmári, Zerinváry. Edző: Vad Lajos
HONVÉD: DECKER A. – Kiss B., Ekler B. 2, Kevi 1, Simon H., HOSNYÁNSZKY 2, Hessels B. 1. Csere: DECKER Á 1, Fejős 1, Manhercz Á., Sugár, Hessels S. 1, Gregor. Edző: Szivós Márton
Gól – emberelőnyből: 11/5, ill. 12/4
Gól – ötméteresből: 1/0, ill. 1/1
Kipontozódott: Randjelovics (27. p.), Simon R. (29. p.)
Kiállítva (végleg, brutalitásért): Gregor (7. p.), Decker Á. (a mérkőzés után)
Vad Lajos:
– Biztos voltam benne, hogy két nagy különbségű győzelem után nyögvenyelős mérkőzést fogunk játszani. Kétszer is lezárhattuk volna a meccset, ehelyett magunkra húztuk ellenfelünket, valamint a Honvéd játékában becsülendő mentalitás megrogyasztott minket. Nem vagyok elégedett, de nem csak a győzelem lendíthet előre egy csapatot. Úgy érzem, jókor jött ez a döntetlen.
Szivós Márton: – Kifejezetten izgalmas, élvezetes mérkőzés volt. Arra készültünk a csapattal a héten, hogy megmutassuk: többet érünk, mint amit a kupában elszenvedett két fiaskó mutat. Nagyon örülök a pontnak, de ez csak akkor ér valamit, ha a saját szintünkön lévő, valamint papíron esetlegesen gyengébb ellenfelek ellen hozzuk a kötelezőt.