Férfi vízi ob I: fordulatos meccsen ikszelt az OSC a Vasassal

K. B.K. B.
2021.11.24. 21:11
Jansik Dávid három gólig jutott a PVSK ellen (Fotó: Árvai Károly, archív)
Szerdán, a férfi vízilabda ob I 9. fordulójában a Szolnoki Dózsa 17–7-re legyőzte a PVSK-Mecsek Füszért csapatát, míg a PannErgy-Miskolci VLC 10–9-es sikert ért el a Metalcom Szentes otthonában. A Debreceni VSE-Master Good haza pályán 12–11-re kikapott a Budapesti Honvéd SE-től, a Kaposvári VK 10–8-ra nyert a Tigra-ZF-Eger ellen, a Szegedi VE 9–6-ra bizonyult jobbnak az UVSE Hunguest Hotelsnél, míg a Genesys OSC Újbuda 11–11-es döntetlent játszott az A-Híd VasasPlakettel.

A PVSK a félidőig tartotta a lépést a Szolnokkal (7–5), ám a harmadik negyedben 5–1-re kikapott, ráadásul a záró felvonást is ugyanilyen arányban veszítette el, így 17–7 lett a vége.

A Szentes és a Miskolc rendkívül kiegyenlített mérkőzést vívott egymással, az első kivételével (3–4) az összes játékrész döntetlennel zárult, és a végeredmény 10–10 lett.

Szintén szoros meccset játszott a Debrecen a Honvéd ellen, ám kettejük csatájából végül utóbbi került ki győztesen (12–11).

Az OSC meglehetősen fordulatos párharcot vívott a Vasassal: az első negyedben háromgólos előnyre tett szert, ám a következő két felvonásban fordított a rivális (1–3, 1–4). Az újbudaiak végül döntetlenre mentették a találkozót azzal, hogy 4–2-es sikert értek el a záró etapban (11–11).

VÍZILABDA
FÉRFI OB I, ALAPSZAKASZ
9. FORDULÓ

Szolnoki Dózsa–PVSK-Mecsek Füszért 17–7 (5–4, 2–1, 5–1, 5–1)
Szolnok, 100 néző. V: Berki A., Füzesi.
SZOLNOK: Bányai – Konarik, Schmölcz 1, ANGYAL 3, Gbadamassi, JANSIK D. 3, SZEGHALMI 2. Csere: Gárdonyi (kapus), Nagy Ádám 2, KOVÁCS GERGŐ 2, Milakovic 2, Zovic,Teleki, Pető 2. Edző: Zsivko Gocics
PÉCS: Józsa – Oltean, KERESZTÚRI 2, Almási, Reisz, Csorba, Kolozsi 2. Csere: Kecskeméti (kapus), Aranyi A., Gaszt 1, Kókai Sz. 1, Némethy 1, Lihotzky. Edző: Török Viktor
Gól – emberelőnyből: 11/7, ill. 9/1. Kiállítva (végleg, cserével): Konarik (20. p.)
Zsivko Gocics:
– Az első két negyedben pariban volt velünk a vendégcsapat, a folytatásban viszont kijött a felek közötti tudásbeli különbség. A napokba minialapozást végeztünk, ezért így kicsit nehezebben mozogtunk, de a végén tíz góllal nyertünk.
Török Viktor: – Elismerésen a csapatnak, mert beteg játékosaink nélkül egy félidőn át helytállt a Szolnok otthonában. A nagyszünet után viszont gyengén teljesítettünk, ez most belefért, de a hozzánk hasonló tudású csapatok ellen kevés lesz a folytatásban.

Metalcom Szentes–PannErgy-Miskolci VLC 9–10 (3–4, 2–2, 2–2, 2–2)
Szentes, 100 néző. V: Kun Gy., Tóth S.
SZENTES: MEIXNER – Kókai T., Mátyók 1, Pellei K. 1, Lajkó, Bozó, Pellei F. Csere: Vörös V., GARANCSY 3, Hegedűs B. 1, Hornyák 1, Kátai-Benedek, KÜRTI-SZABÓ 2. Edző: Pellei Csaba
MISKOLC: HOFERICA – KRASZNAI 2, Sisán, VÁRKONYI Á. 3, Seman 1, Vismeg Zs. 1, BIROS B. 3. Csere: Nagy N. I., Böröczky, Tanczer, Vismeg B. Edző: Kis István
Gól – emberelőnyből: 11/2, ill., 10/7. Gól – ötméteresből: –, ill. 1/1
Pellei Csaba:
– Jobb csapatnak érzem a Szentest, de ezt a medencében nem sikerült bebizonyítanunk. Végig szenvedtünk a találkozón, és bár nagyon akartuk a sikert, nem tudtuk pótolni a hiányzó játékosainkat, összességében pedig gyenge teljesítményt nyújtottunk.
Kis István: – Hittel, szívvel és lélekkel vízilabdáztunk, aminek meglett az eredménye. Támadásban és védekezésben is megvalósítottuk az előzetesen eltervezetteket, így győzelemmel zártuk ezt a nagyon fontos, hatpontos derbit.

Debreceni VSE-Master Good–Budapesti Honvéd SE 11–12 (2–4, 4–4, 2–2, 3–2)
Debrecen, 120 néző. V: Kovács S., Homonnai D.
DEBRECEN: KÓSIK – MACSI M. 2, KORBÁN 1, Macsi P. 1, FÜLÖP B. 4, Zsilák 1, Somlai 1. Csere: Takács K. 1, Smitula, Kis F., Fedac, Rácz M., Bodoróczki. Edző: Süveges Máté
HONVÉD: Decker A. – Kiss B. 1, EKLER 2, Fejős 1, Kevi 1, HOSNYÁNSZKY 3, Decker Á. Csere: Farkas D. (kapus), Szirányi, MANHERCZ Á. 3, Gregor, TAPASZTÓ 1, Molnár G., Fekete B. Edző: Szivós Márton
Gól – emberelőnyből: 9/2, ill. 12/2. Gól – ötméteresből: 1/1 ill. 2/2. Kipontozódott: Takács K. (29. p.)
Süveges Máté:
– A srácok a szívüket és a lelküket is kitették a medencébe, sajnálom, hogy nem jött össze a bravúr, de ha így játszunk, előbb-utóbb összejön az első sikerünk.
Szivós Márton: – Izgalmas mérkőzést játszottunk, amelyen többször is volt esélyünk arra, hogy megnyugtató előnyt szerezzünk, és lezárjuk az összecsapást. Nem éltünk ezekkel, a DVSE ezt jól használta ki, így szoros lett a vége, örülök a három pontnak.

Kaposvári VK–Tigra-ZF-Eger 10–8 (2–1, 3–2, 2–2, 3–3)
Kaposvár, 130 néző. V: Várkonyi G., Tordai.
KAPOSVÁR: CSOMA – Mijics 2, Varga B. 1, VINDISCH 2, Langiewicz 1, Berta, Dobos D. Csere: Vörös T., Jajcinovic, Palatinus, JUHÁSZ-SZELEI 1, HORVÁTH Á. 3. Edző: Surányi László
EGER: KRÉMER – Baksa B. 4, MAGYAR M. 1, Sántavy, Murisics 2, Lőrincz B., Kovács Gábor. Csere: Rádli, Gólya, Sári, Szalai G. 1, Hajdu B. Edző: Petrovai Márton
Gól – emberelőnyből: 7/0, ill. 12/2. Gól – ötméteresből: 3/2, ill. 1/1. Kipontozódott: Berta (24. p.), Varga B. (29. p.), Mijics (29. p.)
Surányi László:
– Történelmi sikert arattunk, hiszen a Kaposvár még sohasem nyert az Eger ellen, most viszont elesett az egri vár. Jól játszott ellenfelünk, de szerencsére mi is. Kevesen voltunk, sok a sérültünk, így hét játékos szinte végig a vízben volt, a fiatalok pedig hozzátették a magukét a sikerhez.
Petrovai Márton: – Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk a nagy menetelésben lévő Kaposvár otthonában, és ez be is bizonyosodott. Lehet, hogy rosszul hangzik, de elégedett vagyok, mert előreléptünk az előző mérkőzésekhez képest, és emelt fővel mehetünk haza, mert jobb csapattól kaptunk ki.

Genesys OSC Újbuda–A-Híd VasasPlaket 11–11 (5–2, 1–3, 1–4, 4–2)
Nyéki uszoda, 600 néző. V: Petik A., Marjay.
OSC: Lévai – MANHERCZ K. 3, SALAMON F. 2, Csacsovszky E. 1, HÁRAI 1, Burián 2, Várnai. Csere: Dala D., Tóth M., Sziládi, Vigvári Vince 1, Bundschuh 1. Edző: Varga Dániel
VASAS: B. Mitrovics – Erdélyi 1, BÁTORI 3, Randjelovics 1, Bedő 1, DRASKO BRGULJAN 2, Vadovics V. 1. Csere: Mezei, SZATMÁRI 1, Sedlmayer 1, Simon R., Zerinváry. Edző: Szlobodan Nikics
Gól – emberelőnyből: 11/3, ill. 13/7. Gól – kettős emberelőnyből: 1/0, ill. 1/1. Gól – ötméteresből: 2/2, ill. 1/1. Kipontozódott: Zerinváry (13. p.), Simon R. (18. p.), Bundschuh (30. p.). Kiállítva (végleg, cserével): Manhercz K. (32. p.). Kiállítva (végleg, brutalitásért): Várnai (19. p.)
Varga Dániel:
– Különleges meccset játszottunk, örülök, hogy a járványhelyzet ellenére sokan látták ezt a helyszínen. Lehetett volna nyerni és veszíteni is, de talán így a legjobb, mert ebben a mérkőzésben minden benne volt, amit másfél éve képviselünk. Fantasztikus élmény volt szakmailag és érzelmileg is.
Szlobodan Nikics: – Örülök, hogy ilyen mérkőzéseket élhetek át a kispadon, ez az igazi vízilabda. Sajnos nem tudtunk nyerni, pedig az utolsó három percben megvolt rá az esélyünk. Büszke vagyok a játékosaimra, hat kettő után visszajöttek a meccsbe egy BL-csapat ellen, de van még min dolgoznunk.

Szegedi VE–UVSE Hunguest Hotels 9–6 (4–0, 1–2, 1–3, 3–1)
Szeged, 50 néző. V: ifj. Kenéz, Csizmadia.
SZEGED: Molnár D. – Kürti 1, TÓTH GY. 1, Bóbis B., Sánta 1, HORVÁTH ZS. 2, LAKATOS 1. Csere: Gyapjas B. (kapus), Kardos A., HAJDU A. 3, Mekkel, Vékony, Baj, Leinweber. Edző: Kiss Csaba
UVSE: BISZTRITSÁNYI – EKLER ZS. 1, Bencz 1, VÁMOSI 2, Szentesi, HEGEDŰS CS. 1, Korbács 1. Csere: Eppel, Lehoczky, Belényesi, Turcsányi, Barics. Megbízott edző: Varga Viktor
Gól – emberelőnyből: 9/3, ill. 7/2. Gól – ötméteresből: 1/1, ill. –. Kipontozódott: Hegedüs Cs. (28. p.)
Kiss Csaba: – Jó kezdtünk, de a középső negyedekben minden a visszájára fordult, mert belekényelmesedtünk a mérkőzésbe. Szerencsére a záró felvonásban érvényesült a rutinunk és a jobb helyzetkihasználásunk.
Varga Viktor: – Az első negyedben megilletődötten játszottunk, nem úgy, ahogy elképzeltük. A folytatásban visszazökkentünk a normális kerékvágásba, és végig egyenrangú ellenfelei voltunk a Szegednek. Játékosaink minden dicséretet megérdemelnek, ez a teljesítmény biztató a jövőre nézve.