nemzetisport.hu 2021.08.24 15:35 Frissítve: 2021.10.23 00:01

FÉRFI KÉZILABDA NB I, 2021–2022

A férfi kézilabda NB I 2021–2022-es idényének menetrendje és eredményei.

 

TUDNIVALÓK

  Az eddigiekhez hasonló versenykiírással rajtolt el a 14 csapatos férfi K&H Liga: a bajnoki végeredményt a 3–14. helyezettek között a 26. fordulót követően állapítják meg, a 13. és a 14. pozícióban végző együttesek kiesnek a másodosztályba, az alapszakasz nyertese és másodikja pedig oda-vissza vágós döntőt játszik egymással. A finálé – amelyet 2022 júniusában rendeznek – első mérkőzésének pályaválasztója az alapszakasz második helyezettje.

Minden bajnokin legfeljebb 16 játékos szerepeltethető. Ha 15 kézilabdázót írnak be a versenyjegyzőkönyvbe egy meccsre, közülük legalább az egyiknek, ha 16-ot, akkor pedig kettőnek magyar állampolgárságú, 1999. január 1-jén vagy később született, szabályos verseny­engedéllyel rendelkező sportolónak kell lennie.

A Magyar Kupa négyes döntőjének időpontja: 2022. április 23–24. Az NB I-es Liga hozzájárulásával a nemzetközi versenynaptárban szereplő időpontokon kívül 16 extra napot kapott a Gulyás István vezette férfiválogatott, hogy együtt készüljön a januári, részben hazai lebonyolítású Európa-bajnokságra.

 

A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 
  1. Szeged 7 7 261–164 +97  14
  2. Veszprém 5 5 182–121 +61  10
  3. Balatonfüred 5 4 1 149–123 +26  9
  4. Gyöngyös 6 4 1 1 165–150 +15  9
  5. FTC 6 3 3 174–166 +8  6
  6. NEKA 6 3 3 157–171 –14  6
  7. Budakalász 7 2 2 3 168–188 –20  6
  8. Komló 6 2 1 3 167–188 –21  5
  9. Tatabánya 6 2 1 3 158–179 –21  5
10. Dabas 6 1 2 3 145–148 –3  4
11. Veszprémi KKFT 5 2 3 143–152 –9  4
12. Csurgó 6 2 4 146–170 –24  4
13. Eger 6 1 5 164–187 –23  2
14. Kecskemét77165–237–72 0

 

AZ NB I ALAPSZAKASZÁNAK MENETRENDJE ÉS EREDMÉNYEI
1. FORDULÓ
szeptember 9., csütörtök

Veszprém–Csurgó 34–21
szeptember 10., péntek
Szeged–NEKA 40–22
Kecskemét–FTC 24–31
szeptember 11., szombat
Budakalász–Balatonfüred 20–20
Gyöngyös–Tatabánya 30–22
Eger–Dabas 20–24

szeptember 12., vasárnap
Veszprémi KKFT–Komló 34–31

2. FORDULÓ
szeptember 17., péntek

Csurgó–Gyöngyös 26–24
szeptember 18., szombat
Komló–Kecskemét 28–24
FTC–Veszprém 27–30
Tatabánya–Szeged 28–39
NEKA–Eger 28–24
Dabas–Budakalász 26–26
Balatonfüred–Veszprémi KKFT 37–29

3. FORDULÓ

augusztus 31., kedd
Veszprém–Komló 39–24
szeptember 24., péntek
Kecskemét–Veszprémi KKFT 19–28
Balatonfüred–Dabas 24–21
szeptember 25., szombat
Budakalász–NEKA 30–28
Eger–Tatabánya 28–32
Szeged–Csurgó 33–21
Gyöngyös–FTC 26–23

4. FORDULÓ
október 1., péntek

Tatabánya–Budakalász 23–19
NEKA–Dabas 24–23

október 2., szombat
Komló–Gyöngyös 27–27
FTC–Szeged 26–36

október 3., vasárnap
Kecskemét–Balatonfüred 29–35
Csurgó–Eger 33–34
október 4., hétfő
Veszprémi KKFT–Veszprém 25–37

5. FORDULÓ
október 8., péntek

Veszprém–Kecskemét 42–24
október 15., péntek
Dabas–Tatabánya 32–32
október 16., szombat
Budakalász–Csurgó 26–23
Eger–FTC 26–37
Szeged–Komló 32–24
Gyöngyös–Veszprémi KKFT 28–27

október 17., vasárnap

Balatonfüred–NEKA 33–24

6. FORDULÓ
október 22., péntek

Gyöngyös–Kecskemét 30–25
Komló–Eger 33–32
FTC–Budakalász 30–24
Csurgó–Dabas 22–19
NEKA–Tatabánya 31–21
október 24., vasárnap
Szeged–Veszprémi KKFT
Veszprém–Balatonfüred

7. FORDULÓ
augusztus 27., péntek

Szeged–Kecskemét 43–20
október 30., szombat
Budakalász–Komló
Eger–Veszprémi KKFT
NEKA–Csurgó
Dabas–FTC
Balatonfüred–Tatabánya
október 31., vasárnap
Veszprém–Gyöngyös

8. FORDULÓ
november 10., szerda

Veszprémi KKFT–Budakalász
november 12., péntek
Kecskemét–Eger
FTC–NEKA
november 13., szombat
Gyöngyös–Balatonfüred
Komló–Dabas
Csurgó–Tatabánya
november 14., vasárnap
Veszprém–Szeged

9. FORDULÓ
november 19., péntek
NEKA–Komló
november 20., szombat
Budakalász–Kecskemét
Szeged–Gyöngyös
Tatabánya–FTC
Dabas–Veszprémi KKFT
Balatonfüred–Csurgó
november 21., vasárnap
Eger–Veszprém

10. FORDULÓ
november 26., péntek

FTC–Csurgó
Kecskemét–Dabas
november 27., szombat
Szeged–Balatonfüred
Gyöngyös–Eger
Budakalász–Veszprém
Veszprémi KKFT–NEKA
Tatabánya–Komló

11. FORDULÓ
december 3., péntek

Dabas–Veszprém
december 4., szombat
Budakalász–Gyöngyös
Szeged–Eger
Csurgó–Komló
Tatabánya–Veszprémi KKFT
NEKA–Kecskemét
Balatonfüred–FTC

12. FORDULÓ
december 10., péntek

Eger–Balatonfüred
Kecskemét–Tatabánya
december 11., szombat
Szeged–Budakalász
Gyöngyös–Dabas
Veszprémi KKFT–Csurgó
Komló–FTC
december 12., vasárnap
Veszprém–NEKA

13. FORDULÓ
február 4., péntek

FTC–Veszprémi KKFT
február 5., szombat
Budakalász–Eger
Csurgó–Kecskemét
Tatabánya–Veszprém
NEKA–Gyöngyös
Szeged–Dabas
Balatonfüred–Komló

14. FORDULÓ
február 11., péntek

NEKA–Szeged
FTC–Kecskemét
február 12., szombat
Balatonfüred–Budakalász
Dabas–Eger
Tatabánya–Gyöngyös
Csurgó–Veszprém
Komló–Veszprémi KKFT

15. FORDULÓ
február 18., péntek

Kecskemét–Komló
február 19., szombat
Veszprém–FTC
Gyöngyös–Csurgó
Szeged–Tatabánya
Eger–NEKA
Budakalász–Dabas
február 20., vasárnap
Veszprémi KKFT–Balatonfüred

16. FORDULÓ
február 25., péntek
FTC–Gyöngyös
február 26., szombat
NEKA–Budakalász
Tatabánya–Eger
Csurgó–Szeged
Komló–Veszprém
Veszprémi KKFT–Kecskemét
Dabas–Balatonfüred

17. FORDULÓ
március 4., péntek

Balatonfüred–Kecskemét
március 5., szombat
Veszprém–Veszprémi KKFT
Gyöngyös–Komló
Szeged–FTC
Eger–Csurgó
Budakalász–Tatabánya
Dabas–NEKA

18. FORDULÓ
március 11., péntek

FTC–Eger
NEKA–Balatonfüred
március 12., szombat
Veszprémi KKFT–Gyöngyös
Kecskemét–Veszprém
Tatabánya–Dabas
Csurgó–Budakalász
Komló–Szeged

19. FORDULÓ
március 25., péntek

Balatonfüred–Veszprém
Kecskemét–Gyöngyös
március 26., szombat
Veszprémi KKFT–Szeged
Eger–Komló
Budakalász–FTC
Dabas–Csurgó
NEKA–Tatabánya

20. FORDULÓ
április 1., péntek

FTC–Dabas
április 2., szombat

Komló–Budakalász
Veszprémi KKFT–Eger
Kecskemét–Szeged
Gyöngyös–Veszprém
Csurgó–NEKA
Tatabánya–Balatonfüred

21. FORDULÓ
április 8., péntek

FTC–Tatabánya
Kecskemét–Budakalász
április 9., szombat
Veszprém–Eger
Csurgó–Balatonfüred
Komló–NEKA
április 10., vasárnap
Gyöngyös–Szeged
Veszprémi KKFT–Dabas

22. FORDULÓ
április 29., péntek

NEKA–FTC
április 30., szombat
Balatonfüred–Gyöngyös
Szeged–Veszprém
Eger–Kecskemét
Budakalász–Veszprémi KKFT
Dabas–Komló
Tatabánya–Csurgó

23. FORDULÓ
május 6., péntek

Balatonfüred–Szeged
Veszprém–Budakalász
május 7., szombat
Eger–Gyöngyös
Dabas–Kecskemét
NEKA–Veszprémi KKFT
Komló–Tatabánya
Csurgó–FTC

24. FORDULÓ
május 13., péntek

FTC–Balatonfüred
Kecskemét–NEKA
május 14., szombat
Gyöngyös–Budakalász
Eger–Szeged
Komló–Csurgó
Veszprém–Dabas
május 15., vasárnap
Veszprémi KKFT–Tatabánya

25. FORDULÓ
szeptember 4., szombat
Budakalász–Szeged 23–38
május 20., péntek

NEKA–Veszprém
FTC–Komló
május 21., szombat
Balatonfüred–Eger
Dabas–Gyöngyös
Tatabánya–Kecskemét
Csurgó–Veszprémi KKFT

26. FORDULÓ
május 27., péntek

Dabas–Szeged
Kecskemét–Csurgó
május 28., szombat
Veszprém–Tatabánya
Gyöngyös–NEKA
Komló–Balatonfüred
május 29., vasárnap
Eger–Budakalász
Veszprémi KKFT–FTC

2021.10.23 17:20:06

Kézilabda BOBORY BALÁZS (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)

Nagyon fontos, tekintélyt parancsoló győzelmet aratott a magyar csapat a Metz otthonában.

2021.10.23 14:23:28

Kézilabda NEDELYKOV TAMÁS (összefoglaló), TÖRÖK DÁNIEL (percről percre)

Bölk, Klujber és Szöllősi-Zácsik remekelt, a zöld-fehérek nagy meccsen győzték le a Brestet.

2021.10.20 18:19:31

Kézilabda NAGY PÉTER (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)

Majdnem meglepte a hazai pálya előnyét élvező német bajnokot a Szeged, de győzni nem tudott.

2021.10.17 15:12:29

Kézilabda PAPP BÁLINT (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)

A magyar csapat végig uralta a meccset, és magabiztos győzelmet aratott a női kézi BL-ben.

2021.10.16 15:09:42

Kézilabda PAPP BÁLINT (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)

Mindkét csapat nyerhetett volna, végül igazságos döntetlen született Érden.