Férfi kézi NB I: tizenöttel győzte le a Balatonfüred az egrieket

CS. M.CS. M.
2021.12.10. 19:42
Magabiztosan győzött a Balatonfüred (Fotó: Török János/Délmagyarország)
A Balatonfüred 36–21-re legyőzte az SBC Egert idegenben a férfi kézilabda NB I pénteki játéknapján, míg a Dabas 27–25-re nyert a Gyöngyös otthonában.

A Balatonfüred az első félidő után még csak öttel ment az Eger ellen, majd a folytatásban kiütötte ellenfelét és 36–21-re nyert. A Gyöngyös a szünetben még kettővel vezetett otthon, de a második félidőben egyértelműen a Dabas bizonyult jobbnak, s be is húzta a meccset (27–25-re).

EGER:
Balogh T. – Lezák 3 (2), Pulay 4, Tóth R. 4, Machác 1, Bernatonis 2, Holdosi. Csere: Seprős (kapus), Kiss G. 1, Szuharev 2, Kovács M., Lakosy 2, Száva, Tóvizi 2, Szepesi N., Kerezsi. Edző: Tóth Edmond
BALATONFÜRED:
BŐSZ 1 – RODRÍGUEZ P. 6, Németh B. 2, TOPIC 6, Dénes J., SZÖLLŐSI B. 10 (5), Bóka 4. Csere: Andó (kapus), Malinovic 2, KEMÉNY 1, Gosztovics, Szűcs B. 1, Szmetán M. 1, Brandt, Határ, Jánosi M. 2. Edző: György László
Az eredmény alakulása. 6. perc:
3–1. 12. p.: 7–6. 18. p.: 9–10. 24. p.: 12–14. 36. p.: 16–23. 42. p.: 18–28. 48. p.: 19–30. 54. p.: 19–33
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 5/5

Tóth Edmond:
– Az egész őszi szezonunk olyan volt, mint ez a mérkőzés. Ismét előjöttek a hibák, amit az ellenfél jól kihasznált. Ahogy nőtt a különbség, a hitünket is elveszítettük. Tavasszal mindent megteszünk azért, hogy benn maradjunk az első osztályban.
György László:
– Nagyszerűen játszott a csapat, ami a végeredményen is látszik. Fokozatosan növeltük a tempót, sok jó egyéni teljesítménnyel.

HE-DO B.BRAUN GYÖNGYÖS–DABASI KC VSE 25–27 (14–12)
Gyöngyös, 450
néző. Vezette: Bóna, Földesi.
GYÖNGYÖS:
A. Tomic – Vaszics 2, Markez 3 (1), Duris 3, Rosta B. 2, Hamidovic 5, VARSANDÁN M. 5 (1). Csere: Merkovszki, Nagy Benedek (kapusok), Gerdán, PAPP B. 4, Gábori 1, Gráf. Edző: Konkoly Csaba
DABAS:
Pallag – Ács 2, Török 2, Garajszki, KOLLER 8, SZÖLLŐSI SZ. 5, Laurinyecz 1. Csere: HOLLÓ (kapus), TARABOCHIA 7 (5), Váczi M. 1, Hutvágner 1. Edző: Tomori Győző
3–2. 18. p.: 10–10. 24. p.: 11–12. 30. p.: 14–12. 35. p.: 18–14. 41. p.: 20–17. 48. p.: 22–21. 56. p.: 22–24.
Kiállítások: 4 perc ill. 2 perc. Hétméteresek: 3/2 ill. 5/5
Konkoly Csaba: – Sokat dolgoztunk azokkal a szerkezeti problémákkal, amelyekkel az elmúlt két hétben küzdöttünk, nagyot harcoltak a fiúk, hogy a második félidő közepére négygólos előnyünk legyen. Támadásban nem sikerült tizenhárom percig gólt lőni, ami megpecsételte a sorsunkat. Sokat hibáztunk a kapus elleni párharcban, de nem működött rosszul a kényszerű szerkezet.
Tomori Győző: – Nagyon jó és harcos mérkőzést játszottunk. Mindkét csapatban rengeteg hiányzó van, ami meghatározta a játékot. A végén mi jöttünk ki jobban az egészből, örülök neki, hogy ilyen alázattal és akarattal kézilabdáztunk. A legfontosabb most mindkét oldalon, hogy a sérültek januárra bevethető állapotban legyenek.