Férfi kézi NB I: szorosan nyert Balatonbogláron az FTC

V. J.V. J.
2022.04.29. 19:31
Alulmaradt a NEKA az FTC-vel szemben (Fotó: Nemzeti Kézilabda Akadémia)
A Ferencvárosi TC 26–25-re nyert Balatonbogláron a NEKA vendégeként a férfi kézilabda NB I pénteki játéknapján.

A kapus Győri Kristóf nyolc védéssel és egy góllal, a válogatott Nagy Bence hat találattal járult hozzá a fővárosiak sikeréhez.

NEKA:
PALASICS – Krakovszki Zs., TEMESVÁRI 5, Dely, Papp T. 4, STRANIGG 5, Krakovszki B. 4 (3). Csere: Aleksza (kapus), Kiss A. 2, Mikita B. 1, Simotics 1, Sisa 3 (1), Kecskés L., Fekete Dániel. Edző: Sótonyi László
FTC: Zernovic – Bujdosó 2, J. MIKITA, Andjelics 3, DEBRECZENI 2, NAGY BENCE 6 (3), Kovacsics 1. Csere: GYŐRI K. (kapus) 1, Ónodi-Jánoskúti 4, Prainer 1, Füzi 4, Imre B., PORDÁN 2, Bognár A., Bohács. Edző: Horváth Attila
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–1. 11. p.: 6–3. 16. p.: 8–7. 20. p.: 8–9. 26. p.: 11–11. 34. p.: 13–13. 39. p.: 14–15. 44. p.: 18–17. 48. p.: 18–20. 53. p.: 20–23. 57. p.: 23–24
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 3/3
Sótonyi László: – Ismét bebizonyosodott, hogy nekünk mindig száz százalékon kell teljesítenünk, mert amint a lendületünk alábbhagy, kijön a fizikai és a rutinbeli különbség. Megérdemlik a srácok a dicséretet, mert nem adták fel, végig küzdöttek, hajtottak.
Horváth Attila: – Az első félidőben nem volt megfelelő a hozzáállásunk, sablonokat lőttünk, naggyá tettük a hazaiak kapusát. A szünetben rendeztük a sorokat, összeállt a védelmünk, és a folytatásban már elöl is szellemesebben játszottunk.