Férfi kézi NB I: helytállt a sereghajtó – a Szeged 3 góllal nyert Kecskeméten

V. Á.V. Á.
2022.04.02. 18:29
Rosta Miklós 7 góljával a Szeged legeredményesebb játékosa volt Kecskeméten (Fotó: Szabó Miklós)
A Pick Szeged 34–31 nyert Kecskeméten a férfi kézilabda NB I 20. fordulójában. A Telekom Veszprém Gyöngyösről hozta el a pontokat, a Tatabánya kiütötte a Balatonfüredet a rangadón.

A 22. percben még vezetett (13–12) a sereghajtó Kecskemét a bajnoki címvédő Pick Szeged ellen. A szünetre azonban már egygólos előnnyel mehettek a Tisza-partiak. Az újonc a második félidő elején is tartotta a lépést a Szegeddel (23–25, 45. perc). Hét perccel később viszont hatgólosra nőtt a vendégcsapat előnye (25–31). Juan Carlos Pastor együttese végül 34–31-re győzött, így jó szájízzel várhatja a német SG Flensburg-Handewitt elleni csütörtöki BL-csatát.

A Szeged legjobb gólszerzője Rosta Miklós volt (7), míg a hazai csapaté Simon Bence (9).

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
KECSKEMÉTI TE-PIROSKA SZÖRP‒PICK SZEGED 31‒34 (15‒16)
Kecskemét, 1300
néző. Vezette: Haskó, Natkai
KECSKEMÉT:
MARCZIKA ‒ ENAMOTO 5, ORSZÁGH 4, SIMON B. 9, Szrnka 2, Vetési 3, Horváth A. 3. Csere: Deményi (kapus) Karai 1, Mazák L., Hiramoto 3, Csordás, Forgács, Szeverényi 1. Edző: Bencze József
SZEGED: Alilovic ‒ Sostaric 4 (1), Henigman,Martins, ROSTA M. 7, Bodó 4, Blonz 1. Csere: Mikler (kapus) Garciandía 3, TÖNNESEN 5, Gaber, Mackovsek, BOMBAC 5, Frimmel 1, B. Radivojevics 4 (1). Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása.
5. perc: 2‒3. 8. p.: 3‒5. 11. p.: 6–6. 15. p.: 7‒9. 18. p.: 10‒10. 23. p.: 13‒12. 27. p.: 14‒16. 34. p.: 15‒18. 37. p.: 15‒19. 38. p.: 17‒19. 41. p.: 19‒22. 45. p.: 22‒25. 50. p.: 23‒28. 53. p.: 25‒31. 57. p.: 29‒33.
Kiállítások:
6, ill., 4 perc
Hétméteresek:
2/0, ill., 2/2
Bencze József:
‒ Küzdeni tudásból jelesre vizsgázott a csapat, megmutatta, hogy egy világsztárokkal teletűzdelt Szegeddel is szoros mérkőzést lehet vívni. A gólok számából is látható, milyen felszabadultan játszottak a fiúk. Jövő héten ugyanilyen nyílt játékkal szeretnénk itthon tartani a két pontot a Budakalász ellen.
Juan Carlos Pastor: ‒ Gratulálunk a Kecskemétnek, kitűnő meccset játszott. Nagyon sűrű a programunk, ami nehézségeket is okoz nekünk, jobb koncentrációra van szükségünk, hogy jobban teljesítsünk a heti két meccsen. Sokat kell dolgoznunk, de mindent megteszünk, hogy jól felkészüljünk a csütörtöki visszavágónkra.

SPORT36-KOMLÓ–BUDAKALÁSZ 33–28 (15–13)
Komló
, 900 néző. Vezette: Horváth P., Marton
KOMLÓ: GRANIC – URBÁN 3, Szunajko F. 1, MELNYICSUK 3, Jóga 2, JERKOVIC 11, Orbán 3. Csere: Pásztor I. (kapus), SZÖLLŐSI O., Grünfelder 1, TAKÁCS B. 6 (3), RADIC 2, Szkokán 1. Edző: Kilvinger Bálint
BUDAKALÁSZ: Djordjeszki – VARJÚ 6, Schmid, Dávid M., MIKALIN 5, JURIC-GRGIC 4 (2), Holpert. Csere: Váczi D. (kapus), I. Perisics 3, Tyiskov, KOVÁCS D. 5, Sinkovits, Koncz, Kiss B. 5, Maracskó. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 11. perc: 5–3. 20. p.: 10–8. 37. p.: 19–14. 42. p.: 22–19. 53. p.: 29–25.
Kiállítások: 12, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 5/2
Kilvinger Bálint:
– Jól felkészültünk a mérkőzésre, mindenképpen győzni akartunk a hiányzóink ellenére is. A csapat megmutatta, hogy nagy erő van benne, ráadásul kiváló hangulatban sikerült nyernünk.
Csoknyai István: – Nagyon rossz felfogásban kézilabdáztunk, nem azt mutattuk, ami idáig jellemzett bennünket. Ehhez persze kellett a Komló jó játéka is, amivel elbizonytalanították a kulcsjátékosainkat. Ezen a meccsen minden téren fölénk nőttek a hazaiak.

GRUNDFOS TATABÁNYA KC–BALATONFÜREDI KSE 38–27 (20–10)
Tatabánya
, 2500 néző. Vezette: Andorka, Hucker
TATABÁNYA: BARTUCZ – JUHÁSZ Á. 8 (1), ANCSIN G. 6, Stojnic 1, URBAN 2, ZDOLIK 12, Sunajko S. 2. Csere: Wyszomirski (kapus), Hornyák B. 1, Győri M. 2 (2), Usal 2, Fekete D. 2, Fotache, Balogh Zs. Edző: Dragan Djukics
BALATONFÜRED: Bősz – P. Rodríguez 2, Malinovic 2, Németh B. 2, Topic, SZÖLLŐSI B. 10 (2), Bóka 5. Csere: Andó (kapus), Szűcs B. 1, Gosztovics 3, Brandt, Kemény, Szmetán M. 2. Edző: György László
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–1. 13. p.: 7–2. 20. p.: 13–5. 27. p.: 19–9. 37. p.: 21–13. 47. p.: 29–16. 58. p.: 35–26.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2
Dragan Djukics:
– Ez a meccs a miénk volt! Nemzetközi tapasztalatainkat kamatoztattuk a bajnokságban. Persze hatvan percig nem játszottunk kifogástalanul, de Bartucz remekelt. Vannak még álmaink.
György László: – Nehéz egy ilyen mérkőzés után értékelni. Az első félidőben totálisan csődöt mondtunk, a folytatásban már csak arra törekedtünk, hogy csökkentsük a különbséget. Valamivel jobban is támadtunk, de ez most nem volt elegendő. Bízom benne, hogy ez a mérkőzés intő példa lesz nekünk.

FEJÉR-B.Á.L. VESZPRÉM–SBS-EGER 32–27 (17–12)
Veszprém
, 500 néző. Vezette: Bíró, Kiss O.
VESZPRÉM: Borbély – TÓTH P. 7, Széles 1, BUGYÁKI, VAJDA 5, Éles B. 5, HÁRI 6 (2). Csere: Miklós G. (kapus), Somogyi B. 2, Szmetán P. 2, Kurucz 1, Fazekas G. 1, Kristóf M., Seregi, Tóth Márton, Tóth J. 2. Edző: Éles József
EGER: Balogh T. – Lezák 2, PULAY 11 (4), Tóth R., Machác 2, ESZTEKI 6, Molnár B. 3. Csere: Seprős (kapus), Kiss G., Tóvizi 1, Kovács M., Szepesi N., Gavidia, Lakosy, Száva, Bernatonis 2. Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 8. perc: 5–3. 11. p.: 8–4. 12. p.: 10–5. 24. p.: 13–10. 29. p.: 16–12. 33. p.: 20–12. 40. p.: 24–15. 45. p.: 24–17. 51. p.: 27–20. 56. p.: 29–23.
Kiállítások: 6, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 5/4
Éles József:
– Szépen lemodelleztük az edzéseken az Eger játékát, főként a hét a hat ellenire készültünk, és tudtuk, hogy óriási sanszunk van, mert a fiataljaink jobban bírják a futást. A srácok rendkívül fegyelmezetten minden taktikai utasítást betartottak. Nem elégszünk meg ennyivel, jövő héten újra nyerni akarunk.
Tóth Edmond: – Megérdemelten nyertek a veszprémiek, sajnos esélyünk sem volt. Az első félidőben nagyon sokat hibáztunk, ebből rengeteg kontragólt kaptunk, kialakult egy öt-hat gólos különbség, amit szépen megtartott a végéig a Veszprém. Amíg van matematikai esélyünk a bennmaradásra, harcolunk.

CSURGÓI KK–NEKA 26–23 (14–14)
Csurgó,
700 néző. Vezette: Bóna, Földesi
CSURGÓ: Tatai – Gebhardt 1, Krecic, HERCEG 5, ROTIM 7, MLADEN KRSZMANCSICS 7 (1), A. Kovacevic. Csere: Konyicsák (kapus), Szeit L. 2, Bazsó, Borsos, Tóth Á., Gábor M. 3, Vasvári, Ács P. 1, Kozina. Edző: Baranyai Norbert
NEKA: Palasics – KRAKOVSZKI ZS. 4, Dely 1, PAPP T. 5, Stranigg 2, Kovács G. 5 (4), Krakovszki B. 2 (1). Csere: Aleksza (kapus), Temesvári 1, Mikita B. 2, Jajic, Simotics, Kecskés 1, Kiss A., Buri, Bendicsek. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–1. 18. p.: 8–7. 24. p.: 11–11. 32. p.: 15–14. 38. p.: 17–15. 43. p.: 19–17. 46. p.: 20–19. 52. p.: 23–20. 56. p.: 25–21.
Kiállítások: 8, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 1/1, ill. 5/5
Baranyai Norbert:
– Folytattuk azt a játékot, amely az utolsó néhány mérkőzésen sikert eredményezett. Ellenfelünk kiváló fiatalokból tevődik össze, nem volt könnyű ellenük játszani. Nagyot kellett küzdenünk, jól működött a védelmünk, helyén volt a csapat tagjainak szíve, és sikerült itthon tartani a pontokat.
Sótonyi László: – Fiatal a csapatunk, így minden mérkőzés nagyon lényeges a fejlődés szempontjából. Most a csapatjáték volt a legfontosabb, és jól vizsgáztak a fiúk. Sajnos az egyik húzóemberünk kiesett, és a kritikus helyzetekben jobban reagáltak a hazaiak. Összességében sok mindent viszontláttam azok közül, amiket kértem, és ennek nagyon örülök.

HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS–TELEKOM VESZPRÉM 28–36 (14–19)
Gyöngyös
, 1300 néző. Vezette: Sándor L., Szikszay
GYÖNGYÖS: Tomics – Gábori, MARKEZ 4 (1), DURIS 5, HEGEDŰS M. 3, UBORNYÁK 9 (2), Varsandán M. 2. Csere: Nagy Benedek (kapus), Vaszics, Nkousa 1, Vilovszki 1, Gerdán, Papp B. 2, Gyallai 1. Edző: Rosta István
VESZPRÉM: Corrales – Nenadics 3, JAHJA 7, Sipos, B. Balgotinsek, Mahé 2, Strlek 4. Csere: Cupara (kapus), Maqueda 3, Pergel, A. NILSSON 5, Ligetvári 3, Marguc 2, LUKÁCS P. 4 (1), Ilic Z. 1, Lékai 2. Edző: Momir Ilics
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–4. 12. p.: 7–9. 18. p.: 10–12. 24. p.: 12–15. 36. p.: 16–23. 42. p.: 17–27. 48. p.: 20–29. 54. p.: 23–33.
Kiállítások: 2, ill. 14. perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 2/1
Rosta István:
– A mérkőzést követően a közönség felállva tapsolta meg a két csapatot, ezzel értékelték a produkciót. A játékosok kitették a szívüket a pályára.
Momir Ilics: – Kellően komolyan vették a mérkőzést játékosaim. Negyvennyolc órával a szkopjei fellépésünk után nem könnyű újra tétmeccset játszani, de ez a munkánk. Elégedett vagyok a csapattal.