Férfi kézi NB I: a Budakalász legyőzte a Csurgót

V. Á.V. Á.
2021.10.16. 18:42
Csoknyai István csapata legyőzte a Csurgót (Fotó: Penovác Károly,Veszprém Megyei Napló, archív)
A Budakalász hazai pályán 26–23-ra nyert a Csurgói KK ellen a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján. A Szeged nyolcgólos különbséggel győzte le a Komlót, a Ferencváros Egerben gálázott, a Gyöngyös a Fejér-B.Á.L. Veszprém ellen tartotta otthon a pontokat.

Sorozatban harmadik bajnokiját veszítette el a Csurgó, amely a szünetben már négygólos hátrányban volt Budakalászon. A házigazda 26–23-ra győzött.

A Csurgó Facebook-oldalának tájékoztatása szerint az MKSZ versenyellenőre nem engedélyezte Gebhardt Ádám és Mladen Krszmancsics játékát, mivel csak másolattal rendelkeztek a személyazonosító igazolványukról.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
BUDAKALÁSZ KZRT–CSURGÓI KK 26–23 (14–10)
Budakalász,
250 néző. Vezette: Paska, Vastag
BUDAKALÁSZ: VÁCZI D. – Varjú, Schmid, DÁVID M., Mikalin 3, JURIC-GRGIC 8 (1), HOLPERT 6. Csere: DJORDJESZKI (kapus), Tyiskov 2, I. Perisics 4, Fórizs, Maracskó, Kiss B., Kovács D., Koncz, SINKOVITS 3. Edző: Csoknyai István
CSURGÓ: Tatai – TÓTH Á. 5, Schäffer 4, Herceg 2, ROTIM 4, GÁBOR M. 5, A. Kovacevic 1. Csere: Füstös Á., Konyicsák (kapusok), Bazsó, Krecic, Borsos 2, Vasvári Á., Breuer, Tóth D. Edző: Ortega Martínez Luis
Az eredmény alakulása. 8. perc: 6–4. 15. p.: 7–7. 22. p.: 12–7. 37. p.: 17–15. 49. p.: 22–19. 53. p.: 25–21
Kiállítások: 12, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/1, ill. 2/0
Csoknyai István:
– A sikerünk titka védekezésünk keménysége és kapusaink remek teljesítménye volt. Jó tempót diktáltunk, azonban a második félidő közepén megtorpantunk, s gyors kontragólokkal felzárkózott az ellenfél, de mindig akadt egy-egy játékos, aki átlendített minket a nehéz időszakon.
Ortega Martinez Luis: – Tudtuk, hogy jól védekező csapattal mérkőzünk meg, ezért szélességi játékra készültünk, amit többé-kevésbé sikerült is megvalósítanunk, de az ellenfél kapusai jól védtek. Az első félidőben nem tudtuk megállítani a Budakalász beállóit, a második félidőben jelentősen javult a védekezésünk, ám támadásban sokat hibáztunk.

PICK SZEGED–SPORT 36-KOMLÓ 32–24 (17–11)
Szeged
, 700 néző. Vezette: Rontó, Szanyi
SZEGED: ALILOVIC – Sostaric, Henigman, Mackovsek 4, BÁNHIDI 3, Frimmel 4, Martins 1. Csere: L. Krivokapics (kapus), Blonz 3 (1), Tönnesen 1, Garciandía 4, IFJ. ROSTA M. 4. Bodó 3, B. Radivojevics 5 (3), Varga M. Edző: Juan Carlos Pastor
KOMLÓ: Pásztor I. – Vaskó 1, Szunajko F. 1, Jerkovic 3, Jóga 2, Melnyicsuk 2, Orbán. Csere: Granic (kapus), ZOBEC 6 (3), VRANAC 4, Hoffmann, Grünfelder 2, Urbán 1, Szöllősi O. 1, Bazsa 1 (1). Edző: Kilvinger Bálint
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–3. 8. p.: 5–3. 14. p.: 9–6. 21. p.: 11–8. 28. p.: 15–10. 34. p.: 20–12. 40. p.: 25–12. 45. p.: 27–15. 51. p.: 28–18. 58. p.: 31–22
Kiállítások. 16, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 5/4
Juan Carlos Pastor:
– Amit elterveztünk, sikerült megvalósítani, miközben néhány fiatal is pályára lépett. A mérkőzés nagy részében jó ritmusban kézilabdáztunk, összességében elégedett vagyok csapatunk teljesítményével.
Kilvinger Bálint: – Játékunkban a jó megoldások és a katasztrofális hibák váltogatták egymást. A második félidő elején elhúzott a Szeged, de csapatom tartását bizonyítja, hogy a hajrában sikerült felzárkóznunk.

SBS-EGER–FTC 26–37 (15–20)
Eger,
750 néző. Vezette: Bujdosó, Horváth V.
EGER: Balogh T. – Lezák 5 (2), Pulay 3, Tóth R. 8, Machác, Tóvizi T. 1, Holdosi 1. Csere: Seprős (kapus), Kiss G., Bernatonis 3, Szuharev 1, Kovács M. 4, Szepesi N., Lakosy. Edző: Tóth Edmond
FTC: Győri K. – BUJDOSÓ 5 (1), FÜZI 7, Debreczeni 2, J. Mikita 1, KOVACSICS 3, NAGY BENCE 9 (1). Csere: ZERNOVIC 1 (kapus), Ónodi-Jánoskúti 5 (1), Andjelics 1, Prainer, Pordán, Bognár A. 1, Bohács, Imre B. 2, Turák. Edző: Horváth Attila
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–2. 12. p.: 5–6. 18. p.: 9–10. 24. p.: 10–16. 36. p.: 16–23. 42. p.: 18–26. 48. p.: 22–30. 54. p.: 24–33
Kiállítások: 16, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/3
Tóth Edmond:
– A Fradi a játék minden elemében fölénk nőtt, a tizenötödik perctől szinte esélyünk sem volt. Védekezésben nem tudtuk azt az intenzitást hozni, ami kell egy ilyen mérkőzésen. Keressük az okokat, hogy hazai pályán miért vagyunk ennyire görcsösek.
Horváth Attila: – Az elejétől kezdve nem volt kérdés, hogy ki nyeri a mérkőzést. Amit megbeszéltünk, az remekül működött. Végig lazán, felszabadultan játszottunk. Maximálisan elégedett vagyok.

HE-DO B.BRAUN GYÖNGYÖS–FEJÉR-B.Á.L VESZPRÉM 28–27 (13–15)
Gyöngyös
, 800 néző. Vezette: Sándor L., Szikszay
GYÖNGYÖS: A. Tomics (kapus) – Vaszics 4, MARKEZ 8, DURIS 4, Vilovszki 2, Hamidovic 4, Varsandán M. Csere: Nagy Benedek (kapus), Gerdán, Gráf 2, UBORNYÁK 4, Papp B., Gábori, Mátyás B. Edző: Konkoly Csaba
VESZPRÉM: Borbély – Szmetán P. 2, Széles 3, Fazekas G. 2, Vajda 1, ÉLES B. 8, Hári 4. Csere: Miklós G. (kapus), Bugyáki, Somogyi B. 3, Kurucz 3, Tóth P. 1. Edző: Tombor Csaba
Az eredmény alakulása. 6. perc: 5–6. 17. p.: 8–10. 30.p.: 13–15. 35. p.: 16–18. 41.p.: 19–20. 52. p.: 23–23. 56. p.: 25–25
Kiállítások: 12 perc, ill. 18 perc
Konkoly Csaba: – Bizonyítani szerettük volna, hogy idén mi vagyunk a jobbak, de kicsit magunk ellen is küzdöttünk. Az első játékrészben nem tudtuk megakadályozni játékukat, majd a másodikban sikerült, a játékosaim akaratával nem volt baj, és sikerült harmadszor is felállni a padlóról a mérkőzésen és nyerni. Fontos két pontot szereztünk, amely a lelkünknek is jót tett.
Tombor Csaba: – A szurkolótábor fantasztikus hangulatot teremtett. A mérkőzés nagy részében dominátunk, aztán az egyéni hibáink és a védekezésben az apró kihagyások megpecsételték sorsunkat. Fegyelmezetlenségből adódóan összeszedtünk egy hármas emberhátrányt, ami megfogta a társaságot. Nem tudtuk tartani az Ubornyák–Duris párost. Nehéz sorozatban vagyunk.

1. Szeged 7 7 261–164 +97 14
2. Veszprém 5 5 182–121 +61 10
3. Balatonfüred 4 3 1 116– 99 +17 7
4. Gyöngyös 5 3 1 1 135–125 +10 7
5. Budakalász 6 2 2 2 144–158 –14 6
6. Tatabánya 5 2 1 2 137–148 –11 5
7. FTC 5 2 3 144–142 +2 4
8. Dabas 5 1 2 2 126–126 0 4