Férfi kézilabda NB I: otthon továbbra is hibátlan a NEKA

2021.10.30. 19:42
Palasics Kristóf is gólt szerzett a NEKA-ban (Fotó: Török János/Délmagyarország)
Az újonc NEKA házigazdaként 29–23-ra legyőzte a Csurgót a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján. A Nemzeti Kézilabda Akadémia csapatának ez volt a negyedik hazai meccse és a negyedik sikere a mostani idényben. A Budakalász nagy csatában győzte le a Komlót, amely az utolsó öt percben négygólos hátrányát egy találatra faragta, de egyenlíteni már nem tudott. A Ferencváros a Dabas, a „kis” Veszprém az Eger vendégeként nyert, a Balatonfüred tízzel győzte le a Tatabányát.

Ami a Tatabányát illeti, Vladan Matics vezetőedző egy héttel ezelőtt – több mint hét év után – közös megegyezéssel távozott a csapat éléről, ezért kedden a portugál Sporting CP elleni Európa-liga-csoportmeccsen (23–37), valamint szombaton Balatonfüreden a korábbi másodedző, Sibalin Jakab és Ilyés Ferenc klubmenedzser ült a kispadon. A Tatabánya a mostani szezonban a Gyöngyöstől nyolc, a címvédő Szegedtől 11, az újonc NEKA-tól tíz góllal kapott ki, a Dabassal döntetlent játszott, csak az Egert és a Budakalászt tudta legyőzni.

A fürediek kapujában Andó Arián 21 védéssel, ritkán látható, 57 százalékos hatékonysággal járult hozzá a sikerhez.

FÉRFI KÉZILABDA NB I

NEKA–CSURGÓI KK 29–23 (15–12)
Balatonboglár, 250 néző. V: Hargitai, Markó
NEKA: Palasics 1 – Kiss A. 1, DELY 4, KOVÁCS G. 6 (2), PAPP T. 4, STRANIGG 4, Krakovszki B. 1. Csere: Aleksza (kapus), Tárnoki, Bendicsek 1, Szeitl L., Temesvári, Mikita B., Sisa 2, Krakovszki Zs. 2, DRASKOVICS 3. Edző: Sótonyi László
CSURGÓ: Füstös Á. – Gebhardt 1, Krecic 2, MLADEN KRSZMANCSICS 5 (3), Rotim 2, Borsos 2, A. Kovacevic. Csere: Tatai (kapus), Vasvári, Schäffer, Gábor M. 1, Juhász K. 1, Breuer, HERCEG 4, Kerkovits, TÓTH Á. 5. Edző: Mariano Ortega
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–2. 10. p.: 5–5. 15. p.: 9–5. 26. p.: 14–8. 29. p.: 14–12. 35. p.: 19–14. 40. p.: 19–17. 51. p.: 22–21. 57. p.: 26–22
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/3
Sótonyi László: – Tudtuk, hogy lesznek nehéz pillanatok ezen a mérkőzésen, hiszen a csurgóiak alkatilag erősebbek. Ezt nem mindig sikerült kompenzálni, de amikor felzárkóztak, volt nálunk valaki, aki hozzátett a csapat játékához. Csalóka a végeredmény, mert egy nagyon nehéz, küzdelmes meccs volt.
Mariano Ortega: – Az első félidőben a hazaiak beállója rengeteg gondot okozott nekünk. A NEKA fiataljai könyörtelenül megbüntették minden hibánkat. A második játékrészben összeállt a védelmünk, nem kaptunk könnyű gólokat sem, de amikor lehetőségünk lett volna a magunk javára billenteni a mérkőzést, rossz döntéseket hoztunk.

BUDAKALÁSZ KZRT–SPORT36- KOMLÓ 26–25 (14–12)
Budakalász, 150
néző. V: Horváth P., Marton
BUDAKALÁSZ: Váczi D. – Varjú, SCHMID 1, Mikalin 2, Juric-Grgic 2 (1), Holpert 1. Csere: DJORDJESZKI (kapus), TYISKOV 3, I. Perisics 7 (5), Fórizs, MARACSKÓ 3, Kiss B. 2, Kovács D., Koncz 3, SINKOVITS 2. Edző: Csoknyai István
KOMLÓ: GRANIC – Vaskó 1, Szunajko F. 2, Melnyicsuk 6 (5), Jóga, JERKOVIC 3, Orbán 3. Csere: Pásztor I. (kapus), Zobec 4 (1), Szöllősi O., Grünfelder 1, Urbán, Takács Bence 1 (1), Metz, VRANAC 4, Hoffmann. Edző: Kilvinger Bálint
Az eredmény alakulása. 7. perc: 1-4. 16. p.: 6-6. 23. p.: 8-11. 34. p.: 16–13. 42. p.: 22-15. 52. p.: 24-21
Kiállítások: 18, ill. 10 perc
Hétméteresek: 9/6, ill. 9/7
Csoknyai István: – Az első félidőben tizenöt-húsz percig a pályán sem voltunk, szinte mindent kihagytunk, de szerencsére mégis előnnyel mentünk szünetre. A második játékrészben volt egy negyedóra, amikor jól védekeztünk és könnyű gólokat lőttünk. Nagyon forró pillanatokat éltünk át a végjátékban, még az is benne volt, hogy elveszítünk egy pontot.
Kilvinger Bálint: – Hiába kezdtük jól a mérkőzést, nem tudtuk ezt a játékot folytatni. A fordulást követően visszakapaszkodtunk, küzdöttünk, ám a rossz periódusainkat kihasználtak a budakalásziak, és így jelentős előnyre tettek szert.

BALATONFÜREDI KSE–GRUNDFOS TATABÁNYA KC 32–22 (17–8)
Balatonfüred, 700 néző. V: Sándor L., Szikszay
BALATONFÜRED: ANDÓ – P. RODRÍGUEZ 3, MALINOVIC 4, NÉMETH B. 3, Topic 2, SZÖLLŐSI B. 6, Bóka 2. Csere: Bősz (kapus), KEMÉNY 4, Jánosi 1, Szmetán M. 1, GOSZTOVICS 4 (4), DÉNES 2, Szűcs B., Brandt, Határ. Edző: György László
TATABÁNYA: Bartucz – Tóth Barnabás, ANCSIN G. 7, Stojnic 1, Fotache 1, Zdolik 1, Sunajko S. 3 (1). Csere: Wyszomirski (kapus), Molnár B. 2, Juhász Á. 1, Balogh Zs. 1 (1), GYŐRI M. 4 (3), Urban 1, Usal. Mb. edző: Sibalin Jakab
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–2. 8. p.: 6–3. 10. p.: 6–5. 23. p.: 13–5. 28. p.: 15–8. 34. p.: 20–8. 40. p.: 22–11. 44. p.: 23–14. 51. p.: 28–14. 57. p.: 31–18
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 6/5
György László: – Óriási siker ez számunkra, nagyon örülünk a győzelemnek. Szenzációsan játszottunk, kitűnő egyéni teljesítmények akadtak csapatunkban. Ezen az úton szeretnénk továbbmenni.
Sibalin Jakab: – A fürediek a játék minden elemében fölénk kerekedtek. Azokban a pillanatokban, amikor szorosabbá tehettük volna a mérkőzést, mindig belehibáztunk. Mentálisan fel kell ráznunk a társaságot.

SBS-EGER–FEJÉR-B.Á.L. VESZPRÉM 27–35 (13–20)
Eger, 650 néző. V: Fekete T., Tóth D.
EGER: Balogh T. – Lezák 1 (1), Pulay 1, Tóth R. 8 (3), Machác 7, Bernatonis 3, Száva 2. Csere: Seprős (kapus), Kovács M. 2, Szuharev, Tóvizi T. 2, Szepesi N., Holdosi, Lakosy 1. Edző: Tóth Edmond
VESZPRÉM: BORBÉLY 1 – TÓTH P. 6, Széles 3, BUGYÁKI, VAJDA 2, FAZEKAS G. 5, Hári 3. Csere: Miklós G. (kapus), ÉLES B. 12 (4), Kristóf M. 3, Somogyi B., Szmetán P., Tóth J. Edző: Tombor Csaba
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–5. 12. p.: 2–9. 18. p.: 6–13. 24. p.: 8–18. 36. p.: 16–24. 42. p.: 19–29. 48. p.: 21–32. 54. p.: 23–35
Kiállítások: 10, ill. 2 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 4/4
Tóth Edmond: – Csúfos vereséget szenvedtünk, az első perctől kezdve nyomás alatt tartott bennünket az ellenfél. Amíg a védekezésünket nem tudjuk rendbe tenni, nem sok esélyünk lesz a győzelemre.
Tombor Csaba: – Minden játékosom a maximum közeli állapotban játszott, a kapusteljesítményünk kimagasló volt. Az elejétől kezdve irányítottuk a játékot, elbizonytalanítva ezzel az egrieket.

DABASI KC VSE–FTC 29–30 (14–13)
Dabas, 500 néző. V: Rontó, Szanyi
DABAS: Holló – ÁCS 4, Fekete B. 4, TÖRÖK 4, Szöllősi Sz. 1, KOLLER 3, Katona 1. Csere: Pallag 1 (kapus), Váczi M. 3 (2), Garajszki, HORVÁTH L. 4, Laurinyecz 1, Tarabochia 1 (1), Hutvágner 2 (2), Burony, Kende. Edző: Tomori Győző
FTC: Zernovic – Imre B. 1, FÜZI 3, DEBRECZENI 1, J. Mikita 2, NAGY BENCE 11 (2), Kovacsics 3. Csere: Győri K. (kapus), Turák, Bognár A. 3, Pordán 1, Andjelics 1, Bohács, Prainer 2, Bujdosó 2. Edző: Horváth Attila
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–3. 18. p.: 9–8. 24. p.: 11–10. 35. p.: 16–16. 41. p.: 20–21. 56. p.: 27–28
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 3/2
Tomori Győző: – Nagy Bence volt ma a különbség a két csapat között. Az elmúlt három mérkőzés alatt nem követtünk el összesen annyi technikai hibát, mint most, ezt jól kihasználta a Ferencváros. Ilyen a sport, ezúttal nem tudtunk pontot szerezni.
Horváth Attila: – Nagy csatára készültünk, tudtuk, hogy nehéz lesz elhozni a két pontot Dabasról. Végig küzdelmes mérkőzés volt, örülök, hogy így is tudtunk nyerni.