Férfi kézi NB I: a NEKA tartotta magát, de nyert a Szeged

K. Zs.K. Zs.
2022.02.11. 19:38
Mario Sostaric hét gólt lőtt a szegedi csapatban (Fotó: Tumbász Hédi – archív)
Nagyon szoros első félidő után a Szeged 31–26-ra győzött a NEKA vendégeként a férfi kézilabda NB I 14. fordulójának péntek esti mérkőzésén.

A NEKA nagyon jól tartotta magát, a 21. percben 13–11-re vezetett, és bár a szegediek 6–2-es rohammal zárták az első félidőt, a fordulás után, 19–18-nál megint a bogláriaknál volt az előny. Ekkor pörögtek fel igazán a szegediek: Mikler Roland lehúzta a rolót, társai odaát kilenc gólt lőttek egy ellenében – és 15 perc elteltével 27–20-ra megugrottak a vendégek.

Időkérés után nagy hajrát indított a NEKA, zsinórban öt gólt lőve felkapaszkodott 28–26-ra, de négy és fél perccel a vége előtt Fekete Dániel hetest és kétperces kiállítást érő szabálytalanságot követett el. Bogdan Radivojevics belőtte a büntetőt, s ezzel újra számára biztonságos különbséget épített a Szeged.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
14. FORDULÓ, pénteki mérkőzés
NEKA–PICK SZEGED 26–31 (16–17)
Balatonboglár, 600
néző. V: Altmár, Horváth M.
NEKA: ALEKSZA – Krakovszki Zs., DELY 4, KOVÁCS G. 5, PAPP T. 4, Fekete D. 4, Sisa 2. Csere: Palasics (kapus), Tárnoki 1, Bendicsek 2, Temesvári 1, Buri 1, Mikita B., Krakovszki B., Kiss A. 1, Szeitl L. 1. Edző: Sótonyi László
SZEGED: Alilovic – SOSTARIC 7, Garciandia, Bombac 1, Bánhidi 2, Bodó 1, Frimmel 2 (1). Csere: MIKLER (kapus), Gaber 2, Blonz 6, Henigman, Rosta M. 1, Mackovsek 3, Martins 2, B. Radivojevics 4 (4). Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–4. 11. p.: 6–6. 15. p.: 9–8. 18. p.: 10–11. 21. p.: 13–11. 25. p.: 15–14. 29. p.: 15–17. 33. p.: 19–18. 39. p.: 20–22. 48. p.: 20–27. 56. p.: 26–28
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: –, ill. 6/5.
Sótonyi László:
– Az előző heti bajnokihoz képest mentálisan és csapatteljesítményben sikerült előrelépnünk. Nem voltunk megilletődve, sok pozitívumot láttam, amire építhetünk a jövőben. Bízom benne, hogy a folytatásban is ez a mentalitás jellemzi a csapatot.
Juan Carlos Pastor: – Nagyon gyengén játszottunk, nem vagyunk jó formában. Tisztában vagyunk vele, hogy nem edzettünk annyit, amennyit szerettünk volna, és sok mindent elfelejtettünk abból, amit eddig csináltunk. Győzelmünket Mikler Roland védéseinek, illetve Mario Sostaric pontos befejezéseinek köszönhetjük.