Cupara földöntúli védései után a Veszprém győzni tudott Szegeden!

2022.04.30. 17:05
Mikler Roland hiába védett jól, csapata kikapott (Fotó: Kuklis István/Délmagyarország)
A férfi kézilabda NB I-ben a Veszprém idegenben 29–27-re legyőzte a Szegedet a bajnokság nagy rangadóján.

FÉRFI NB I
PICK SZEGED–TELEKOM VESZPRÉM 27–29
(16–16)
Szeged, 8143 néző. Vezette: Bócz, Wiedemann
SZEGED: Alilovic – Sostaric 4, Tönnesen 3, Bombac 2, ROSTA M. 4, Mackovsek, Frimmel 7 (4). Csere: MIKLER (kapus), B. Radivojevics 1 (1), Henigman 1, Garciandía 2, Bodó 3, Blonz, Martins. Edző: Juan Carlos Pastor
VESZPRÉM: Corrales – Gasper Marguc 3 (2), J. OMAR 5, Sipos A., Blagotinsek 1, LAUGE 6, Strlek 4. Csere: CUPARA (kapus), A. NILSSON 4, P. Nenadics 4 (3), Mahé 2, Maqueda, Lékai, Ligetvári. Edző: Momir Ilics
Az eredmény alakulása: 4. perc: 2–1. 8. p.: 5–4. 12. p.: 6–6. 16. p.: 11–8. 20. p.: 12–11. 24. p.: 15–12. 28. p.: 16–15. 32. p.: 16–17. 37. p.: 19–20. 42. p.: 20–22. 45. p.: 22–23. 49. p.: 22–25. 51. p.: 23–27. 57. p.: 27–27. 58. p.: 27–28
Kiállítások:
6, ill. 8 perc
Hétméteresek:
9/5, ill. 7/5

Juan Carlos Pastor:
– Az első félidőt azért nem zártuk három-négy gólos vezetéssel, mert sok ziccert hibáztunk. A szünet után a vendégek kapuvédője, Vladimir Cupara lépett elő főszereplővé, aki káprázatos védésekkel vétette magát észre. Kellemetlen ennyi szurkoló előtt rangadót veszíteni. Köszönjük, hogy rossz napjainkban is mellettünk állnak. Reménykedem, hogy a bajnoki döntőre sérültjeink is hadra foghatók lesznek.
Momir Ilics:
– A kitűnő Szegedet nyolc nap leforgása alatt kétszer legyőzni bravúr a javából, jár a dicséret játékosainknak. Az első félidőben nem működött a védekezésünk, a szünet után látottakkal viszont elégedett vagyok. A két csapat közötti különbséget Cupara extra teljesítménye jelentette.

Szegeden sem feledik az örök rivális Veszprém 2009. február 8-án, 26 éves korában meggyilkolt 211 centis, 113 kilós néhai román beállóját, Marian Cozmát, akiről a címvédőnél a vendégszekort nevezték el. A tavaly decemberben átadott 8143 férőhelyes Pick Aréna hosszú idő után ismét csordulásig megtelt, a kezdő sípszó előtt a szurkolók és a csapatok egyaránt Cozmát éltették.

Szokatlan módon egy héten belül másodszor csapott össze egymással a két Bajnokok Ligája-együttesünk, ráadásul ezúttal a bajnokság alapszakaszában, és maguk a főszereplők sem titkolták, ez a rangadó nem a tétről, hanem sokkal inkább a presztízsről szólt.

Túlzás lenne azt állítani, hogy egymásnak estek volna a felek, noha az első tíz percben 11 gól esett, a védekezés hatékonyságáról azonban mindent elmond, hogy a hazaiaknál Mirko Alilovic, míg a vendégeknél Rodrigo Corrales is csak akkor találkozott a labdával, amikor a hálóból kivette.

Ez egyben azt is jelentette, hogy jól céloztak a támadók, különösen a távoli zónákból, az exveszprémi Kent Robin Tönnesen például hamar belőtte magát, és az egyiptomi Jahja Omar vállalkozókedvével sem volt gond a túloldalon.

A szegediek két-három gólos előnyt építettek ki, de leszakítani nem tudták ellenfelüket, akiknek a támadójátéka Andreas Nilsson beállásával sokkal veszélyesebbé vált. Még negyedóra sem telt, máris váltott a kapuban az Építők, Vladimir Cupara pályára küldése pedig a mérkőzés fordulópontja lett. A szerb ugyan eleinte Corraleshez hasonlóan csak nyomozta a labdát, de onnantól, hogy a 20. percben megfogta az egyébként jól beszálló Bodó Richárd lövését, euforikus állapotban került. Közben az Alilovicot váltó Mikler Roland sem tétlenkedett, ám a bravúrjai után hiába kerültek többször ordító helyzetbe a hazaiak, Cupara eszén nem tudtak túljárni.

A félidő hajrájában már hárommal is ment a Tisza-parti alakulat, mégis döntetlennel vonultak pihenőre a felek, miután Nilsson és Jahja találata után 29:29-nél Gasper Marguc a jobb felsőbe bombázott (16–16).

A második játékrészt Jahja gólja nyitotta, és a 32. percben nemcsak a vezetést, de az irányítást is átvette a Telekom Veszprém. Onnantól a csongrádiaknak kellett szaladniuk az eredmény után, a rohanás viszont túl sok hibát eredményezett – mindkét oldalon. Egymást követték a technikai hibák, a rossz megoldások, az eladott labdák, a színvonal ebben a periódusban nem verdeste az eget. A szegedi szélsők Sebastian Frimmel kivételével látványos összeomláson mentek keresztül, Bogdan Radivojevics után Sostaric is tanácstalanná vált Cuparával szemben, akit folyamatosan éltetett a veszprémi tábor – nem érdemtelenül.

A bakonyiaknak – akik Petar Nenadics és Rasmus Lauge vezetésével türelmesen szövögették akcióikat – nem volt okuk az idegeskedésre, a 15 védésig jutó Cuparától pedig olyan támogatást kaptak a kapuból, amivel élni tudtak.

Mégis Frimmel mehetett volna mennybe, miután sokadik pattintott hetesével 56:23-nál egyenlített (27–27), ám két perccel később, mínusz egynél éppen ő volt az, aki kihagyta csapata negyedik hétméteresét, ami sorsdöntőnek bizonyult.

Lauge látványos kínaiból bevitte a kegyelemdöfést, Cupara pedig feltette a koronát a teljesítményére azzal, hogy Alexander Blonz büntetőjét is fölé tolta.

A Magyar Kupa győri elődöntője után a Telekom Veszprém tehát hét napon belül másodszor is legyőzte a címvédő Pick Szegedet, és ezzel gyakorlatilag megnyert az alapszakaszt – azaz a bajnoki finálé első felvonását minden valószínűséggel a Pick Arénában rendezik majd.

A TOVÁBBI MAI MÉRKŐZÉSEKEN

A kiesőhelyen álló Eger házigazdaként hét góllal legyőzte az utolsó Kecskemétet.

A hevesiek sikeréhez a szlovák Simon Machác kilenc góllal, Balogh Tibor 37, Seprős Bence 63 százalékos védési hatékonysággal (30/11, illetve 8/5) járult hozzá.

A Gyöngyös legyőzésével a Balatonfüred újabb lépést tett a bronzérem megszerzése felé.

BUDAKALÁSZFEJÉR-B.Á.L. VESZPRÉM 25–25 (14–13)
Budakalász, 400 néző. Vezette: Rontó, Szanyi
BUDAKALÁSZ: VÁCZI D. – Varjú, SINKOVITS 6, Kiss 4, Tyiskov, KONCZ 3, HOLPERT 4 Csere: Gjorgjeski (kapus), Fórizs, Maracskó 1, Vrhovina, DÁVID M., Kovács D., Juric-Grgic 4 (2), Schmid, Mikhalin 3. Edző: Csoknyai István
VESZPRÉM: BORBÉLY – Szmetán 1, Széles 1, BUGYÁKI, VAJDA 6, FAZEKAS 7, Hári 3 (3). Csere: Miklós (kapus), Tóth P. 1, Somogyi, Éles B. 2, Kristóf 3, Seregi, Tóth M. 1, Tóth J. Edző: Éles József
Az eredmény alakulása: 5. perc: 3–1. 14. p.: 5–5. 21. p.: 8–9. 28. p.: 13–13. 36. p.: 17–15. 42. p.: 21–16. 56. p.: 24–24
Kiállítások: 14, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 6/5
Csoknyai István:
– Kicsit keserű a szánk íze, hiszen rajtunk talán nem volt akkora a nyomás, mint az ellenfélen. A második félidőben elléptünk öt góllal, akkor uraltuk is a találkozót, felénk billent a mérleg nyelve, de a végjáték szoros lett és egy pontot sikerült csak szereznünk.
Éles József: – Nagyon fordulatos találkozón egy óriási mérkőzést játszottunk. Nagyon sokat jelent nekünk az egy pont a végelszámolásban.

DABAS KC VSESPORT36-KOMLÓ 29–31 (16–15)
Dabas,
OBO Aréna, 700néző.Vezette:Felhő F., Öcsi T.
DABAS:Pallag– HORVAT 8 (5), Ács 4, Garajszki, SZÖLLŐSI SZ. 2, TÖRÖK 5, Laurinyecz 2. Csere:HOLLÓ (kapus), Váczi M. 4, Zatureczki, Horváth L., TARABOCHIA 4, Kollonay, Katona, Hutvágner, Kende. Edző:Tomori Győző
KOMLÓ:Granic– Vaskó 1, Sunajko F., MELNYICSUK 5 (2), JÓGA 3, Jerkovic 3, Orbán B. 2. Csere:PÁSZTOR IMRE (kapus), Radic 4, SZÖLLŐSI O. 2, Grünfelder 1, Urbán 2, Takács Bence 4 (2), Szkokán, Beck, HOFFMANN 4. Edző: Kilvinger Bálint
Az eredmény alakulása: 6. perc:3–5.18. p.:9–10.25. p.:13–12.35. p.:19–17.48. p.:25–24.56. p.:26–29
Kiállítások:8, ill. 14 perc
Hétméteresek:5/5, ill. 5/4
Tomori Győző: –
Érezhető volt a mérkőzés folyamán, hogy több minőségi játékost tudtak forgatni a vendégek és ez a végjátékban be is igazolódott. Azonban, ha a második félidő közepén 3 gólos vezetésnél pontosabbak vagyunk, akár ma is szerezhettünk volna pontokat.
Kilvinger Bálint: –Mindig kemény mérkőzéseket játsszunk a Dabassal és a mai is az volt. Sok hibával játszottunk és sokat voltunk hátrányban is, de a végjáték nekünk sikerült jobban ezzel pedig tudjuk tartani a bajnoki pozíciónkat és szeretnénk minél előrébb végezni a szezonban.

SBS-EGERKECSKEMÉTI TE-PIROSKA SZÖRP 32–25 (13–9)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 400 néző. Vezette: Hargitai G., Markó G.
EGER: BALOGH T. – Lezák 3 (1), Szuharev 1, MACHÁC 9, KISS G., Eszteki 3, Tóth R. 3. Csere: Seprős (kapus), Molnár B. 1, Pulay 4 (1), Gavidia 1, Bernatonis 1, Tóvizi 1, Lakosy, Száva 2, Szepesi N. 3. Edző: Tóth Edmond
KECSKEMÉT: Deményi – Csordás M. 2, Enomoto 2, VETÉSI 6, Szonja, Hiramoto 1, Menyhárt 5 (4). Csere: Marczika (kapus), Mazák L., Horváth A. 5, Országh 2, Simon B. 1, Karai 1, Szeverényi. Edző: Bencze József
Az eredmény alakulása: 6. perc: 1–3. 12. p.: 3–3. 18. p.: 8–5. 24. p.: 11–7. 36. p.: 16–11. 42. p.: 21–13. 48. p.: 25–17. 54. p.: 30–22.
Kiállítások: 10, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 5/2, ill. 5/4.
Tóth Edm
ond: – Nagyon örülök az első hazai győzelemnek, reméljük, nem jött túl későn. Felszabadultan játszottunk, ezúttal nem nyomta össze a teher a csapatot. Mindenki kivette a részét a sikerből, kapaszkodunk az utolsó szalmaszálba.
Bencze József: – Balogh Tibor extra teljesítménye meghatározta a mérkőzés alakulását. Jól teljesített az egri védelem, ami elbizonytalanította a kulcsembereinket. Ezúttal nem tudtunk csapatként jól teljesíteni.

BALATONFÜREDI KSEHE-DO BRAUN GYÖNGYÖS 30–25 (15–10)
Balatonfüred, 400
néző. Vezette: Nagy F., Thúróczy
BALATONFÜRED:
ANDÓ – P. Rodríguez 1, MALINOVIC 5, NÉMETH B. 3, TOPIC 5, SZÖLLŐSI B. 9 (3), BÓKA 3. Csere: Bősz (kapus), Kemény 1, Jánosi, Szmetán M. 1, Gosztovics, Ág 1, SZŰCS B., Brandt 1, Határ. Edző: György László
GYÖNGYÖS:
A. Tomics 1 – Gábori 1, MARKEZ 4, Hegedűs M. 1, Gerdán, VARSANDÁN M. 9 (4), Duris 1. Csere: NAGY BENEDEK, Merkovszki (kapusok), Jaros 1, VILOVSZKI 2, Nkousa, Ubornyák 2, Papp B. 1, Hamidovics 2, Gráf. Edző: Kiss Dániel
Az eredmény alakulása: 5. perc:
1–0. 10. p.: 5–1. 12. p.: 5–4. 17. p.: 10–4. 25. p.: 13–7. 32. p.: 15–11. 35. p.: 18–11. 38. p.: 19–14. 43. p.: 22–18. 50. p.: 25–20. 54. p.: 27–22. 58. p.: 29–23
10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/4

György László:
– Maximálisa elégedett vagyok a csapatunkkal. Rendkívül fontos mérkőzés volt, és magabiztos győzelmet arattunk. Nagyon jól küzdöttünk, és a bajnoki szünetet is jól vészeltük át. Készülünk a Szeged ellen.
Kiss Dániel:
– Nagyon fontos mérkőzés volt, és mindvégig nagy küzdelem és ideges hangulat jellemezte. Az első félidőben tetemes hátrányba kerültünk, és nem tudtunk közelebb férkőzni a nagyon jól játszó Füred ellen.

GRUNDFOS TATABÁNYA KCCSURGÓI KK 32–24 (14–13)
Tatabánya, 1800
néző. Vezette: Sándor, Szikszay
TATABÁNYA:
Bartucz – Hornyák B. 3, Balogh Zs. 4 (1), JUHÁSZ Á. 9, STOJNIC 2, Zdolik, Sunajko S. 4. Csere: Wyszomirski (kapus), Fotache, Urban 2, Usal, ANCSIN G. 8 (1), Fekete D. Edző: Dragan Djukics
CSURGÓ:
Füstös Á. – Tóth Á. 5, Gábor 4, ROTIM 4, Borsos 1, Herceg 2, Bazsó. Csere: Konyicsák (kapus), Mladen Krszmancsics 3 (2), Szeitl 2, Ács P. 2, Vasvári, Kerkovits, Gebhardt 1. Edző: Baranyai Norbert
Az eredmény alakulása: 4. perc:
1–2. 8. p.: 5–3. 13. p.: 6–7. 25. p.: 13–11. 34. p.: 14–15. 41. p.: 19–15. 50. p.: 26–20. 56. p.: 30–24
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 5/2
Dragan Djukics:
– Két hét szünet után is sok hiányzóval és sérülttel vágtunk neki a mérkőzésnek. Néha így is kifejezetten jól játszottunk, különösen a második félidőben.
Baranyai Norbert:
– Jó mérkőzést tudtunk játszani a Tatabányával, különösen az első félidőben. A szünet után a sérültek miatt nem tudtuk úgy forgatni a csapatot, ahogy kellett volna, így kijött a két gárda közötti különbség. A végét nagyon sajnálom, mert nem kézilabdapályára való események is történtek.

Forrás: mksz.hu

30. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

30. perc Sostaric kiharcol egy hetest, Cupara bal karral a léc fölé tolja Blonz jobbkezes hetesét!

30. perc ILYEN NINCS, JAHJA FELTESZI KÍNAI FIGURÁRA A LABDÁT LAUGÉNEK, AKI JOBBAL A LÉC ALÁ LŐ A HATOS ELŐL BEUGORVA. 27–29, szerintünk ezzel eldőlt a rangadó.

59. perc Bombac passza után Rostát ellöki Ligetvári, ez is hetes, ez is jogos! Frimmel a jobb alsóba pörgetne ismét, de Cupara is éppen erre számol!

58. perc Jahja helyet csinál a falban Laugének, aki nem hibázik. 27–28!

57. perc Jahja löki Bombacot, hetes. Frimmel jobbal... a jobb alsóba csavar ismét! Húzott... Ezt még Cupara is megtapsolta.

56. perc Nenadics jobbal a balra elmozduló Miklerbe lő!

56. perc Nilsson kiharcol egy hetest, őrült hajrá. 26–27...

56. perc De Mahé elrontja, Frimmel meg gyorsan a jobb sarokba lő a szaggatottról.

55. perc Veszprémi időkérés.

54. perc Martins passzát Rosta a jobb sarokba dobja félmagasan hatról, középről, máris csak két góllal megy a Veszprém.

53. perc Radivojevicset ziccerben lökik el, hetes. Jön Corrales és Frimmel, utóbbi jobbal a jobb alsóba pattint.

53. perc Ez nem annyira, Ligetvárinak két perc Martins lerántásáért.

52. perc Mahé középre passzol, Nilsson hatról jobbal orron találja Mikler a labdával, egykori csapattársát. Megy is gyorsan elnézést kérni, szép jelenet volt.

51. perc Szép támadás végén Nilsson ziccerezik a szokott módon, Cupara pedig fogja Radivojevics újabb ziccerét! 23–27!

50. perc Lauge lő a jobb sarokba balról, ismét kapus nélkül támad a Szeged. 23–26!

49. perc Jahja jobban van, olyannyira, hogy most ő kap két percet, Bodó meg köszönte szépen a lehetőséget, így is gólt lőtt beállóból.

48. perc Mackovsek kap két percet ütésért. Jahja volt az áldozat. De jön a videózás... Csak két perc.

47. perc Hét a hat ellen a Szeged... és azonnal eladja a labdát. Carlos Pastor nem érti. Más sem.

46. perc Hazai időkérés.

46. perc Mikler hatalmas védése után Cupara őrületesen nagyot véd Sostaric bevetődésénél. A hazai játékos nem érti. Mi sem. De tombol a 340 vendégnéző. Főleg most, hogy Strlek betörése gólba torkollik. 22–24!

45. perc Nenadics jobbal azonnal a léc alá pattint. 22–23!

44. perc Cupara kirúgja a jobb sarok elől Garciandía közeli, félmagas dobását! Lauge pattintott passza után Nilsson a földön, hetes... és két perc Bodónak!

42. perc Lauge újabb próbálkozása Mikleré, Henigmann lefordul, máris egyenlő.

41. perc Lauge mezét majdnem letépik, de balról így is eredményes, 20–22! De csak Garciandía pattintott lövéséig.

40. perc Strlek lövését Mikler a kapufára tolja, a hazai közönség tombol. Ismét, mert Cupara védi Garciandía ziccerét! 43 százalékosan véd ma a veszprémi légiós!

40. perc Rostát egyszerre hárman lökik el, a beállós negyedik hetese, amit kiharcolt ma. Frimmel jobbal a lécre lő!

39. perc Blagotinsek elrúgja Bombac pattintott passzát, két perc ide is!

38. perc Rosta ziccerezése tökéletes volt előtte, de aztán Nenadics hetese is, jobbal a jobb alsóba bombáz, mindenféle trükközés nélkül.

38. perc Tönnesennek két perc.

37. perc Strlek a szélről egyenlít.

36. perc Mikler véd, majd Marguc hatalmas ziccert ront, hatról ballal a jobb alsó mellé lőtt, a levegőből. 19–19!

35. perc Blagotinsek betörésből, Mahé átlövésből eredményes, Sostaric a hatosról a jobb alsóba lő ballal Tönnesen bejátszása után. Frimmel meg hetesből volt eredményes a góleső közepette.

33. perc Bodó kiharcol egy hetest, Frimmel jobbal a jobb alsóba pattint, 17–17!

31. perc Jahja lő balról a léc alá egy szerencsésen elé visszapattanó blokk után, vezet a Veszprém!

31. PERC FOLYTATJUK!

A szombati találkozó lesz egyébként a két gárda 181. egymás elleni tétmeccse, ebből 122-szer a Veszprém, 51-szer a Szeged nyert, és hétszer döntetlen született.

Fotó: Kuklis István/Délmagyarország

Születésnapon 50 százalékos lövési eredményesség

30. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! 16–16!

30. perc Nenadics átlövése kapuscsemege. Garciandía ellépi a másik oldalon, Maqueda keresztpasszából Marguc ballal a jobb felsőbe talál a jobb szélről.

29. perc Cupara lábbal elkapja Radivojevics hetesét, rálépett a labdára, amely ott marad a kapus mellett! Labdaszelídítő.

28. perc Blonz ziccerét is elcsípi Cupara, Jahja és Nilsson is eredményes betörésből, majd Rosta harcol ki egy hetest.

26. perc Bodó tízről jobbal szétlövi a jobb felső sarkot. 16–13! Lékai belemenése után Radivojevics ziccerét fogja Cupara, Maquedának meg két perc utólag lökésért.

26. perc Időkérés a vendégektől.

25. perc Rosta beállóból a kapus lába között eredményes, Bodó nagy bejátszása után.

24. perc Lékai lövése rossz, Sostaric ziccerét fogja Cupara, Nilsson a kapuba lő... de belépett!

23. perc Bombac tör be Maqueda mellett, labda a jobb alsóban. Aztán odanéz csúnyán Maquedára, aki összekapott velük a kupában a minap. Pedig volt szegedi...

22. perc Mikler nagyot véd Nilsson lövésénél, de hetes Henigman belülvédekezéséért. Nenadics a harmadik hetesdobó a vendégoldalról, ballal a jobb alsóba lő cselezgetés nélkül. 13–12!

21. perc Garciandía jobbra forgat, ballal eredményes szélről Sostaric. A pályára suhan Maqueda is. Kap egy nagyot Bodótól gyorsan.

21. perc Hazai időkérés.

20. perc Nilsson eredményes egy kontra végén a hatosról, 12–11. Előtte Bodó lövését fogta Cupara, majd Rosta hibázott.

20. perc Sostaric labdakezelése rossz, belülvédekezés a másik oldalon, Mahé jobbal a bal alsó mellé ejti a labdát.

Ez igen, egy védés volt az egész meccsen, az imént, Miklertől!

18. perc És védi Nenadics átlövését, Bodó passza sem jó a másik oldalon Henigmann felé. Jahja betör a falba, beugrik a vonalról, ballal a jobb felsőbe talál.

17. perc Tönnesen Bodónak passzol, az átlövés remek, 12–9! Mikler a hazai kapuban.

16. perc Jahja lövése rossz, Bombac passzát Frimmel a bal szélről jobbal a túlsó felsőbe tekeri.

15. perc Lauge nagy gólja után Tönnesen szétlövi a jobb felső sarkot kilencről, Cuparának majd meg kell mutatni a meccs után, mi is történt pontosan. 10–8!

14. perc Rosta lő szintén beállóból, Cupara a veszprémi kapuban. Aki kap egy gólt Garciandíától, aki jó passzt kapott egy veszprémitől... Mahétől. 9–7!

13. perc Tönnesen irgalmatlan nagy gólt dob ballal tízről, átlövésnek álcázott légtérsértésből. Nilsson mester válaszol beállóból, egyedül maradt.

12. perc Pár rossz támadás után Strlek marad szemközt a kapussal... hat hat!

10. perc Jó veszprémi védekezés, Frimmel belép, Lauge ziccerét fogja Halilovic a másik oldalon.

9. perc Bombac betörése parádés, előtte Jahja lőtt gólt hasonlóképpen, aztán Lauge átlövésből a jobb alsóba talál középről, 9-ről, a levegőből. 6–5, Nilsson melegít.

7. perc Mahénél belemenés, Bombac Frimmel elé pattint, a bevetődés után a jobb alsóban a labda.

7. perc Strlek a bal szélről okos gólt dob, megvárva, amíg Halilovicot legyőzi a gravitáció.

6. perc Tönnesen szintén ütemtelenül, előkészítés nélkül lő... ez is nagy gól. 4–2!

5. perc Mahé a jobb szélről, a földről, kilencről a jobb alsóba lő, meglepve Halilovicot.

4. perc Marguc ballal a jobb felsőbe lő, Sostaric azonnal válaszol befutásból. Mahé a léc fölé lő a kilencesről, de szabaddobás. 3–1!

3. perc Jahja perdítése rossz, Bombac nagy labdát ad Sostaricnak, aki jobbról a léc alá pattint. A másik oldalon Bodó ellöki Henigman, hetes.

1. perc Rostát löki Lauge, Radivojevics ballal a jobb alsó sarokba lő.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta kékben, a vendégek piros-fekete mezben és fekete nadrágban.

A Szeged még nem kapott ki ebben az arénában...

A vendégszektort hivatalosan is Marian Cozma Szektornak nevezték el.

TÖRTÉNELMI MÉRKŐZÉS. 8300 néző, minden egy elkelt. Új nézőszámrekord a magyar férfi kézilabda-bajnokság történelmében.

– Már csak egy céljuk maradt: megvédeni a címüket a bajnokságban. Mi kell ehhez?
– Nem szeretnék ennyire előreszaladni, a szombati bajnokira összpontosítok. Egyrészt azért, mert eldől, ki végez az élen az alapszakaszban, másrészt hogy melyik csapat kezdheti otthon a döntőt. Habár az eredmény nem befolyásol semmit, a presztízs miatt fontos a győzelem, és jó lenne kijavítani azokat a hibákat, amelyeket legutóbb elkövettünk a Veszprém ellen.

– Tizenöt kísérletből tizenkét gólt szerzett a győri négyes döntőben, a lövőformájára tehát nem lehet panasz.
– Örülök, hogy jól ment, az ilyen mérkőzések mindig feltüzelnek. A legszebb viszont az lett volna, ha a jó teljesítményem eredménnyel is párosul, és megnyertük volna a kupát. Visszanéztük a felvételeket, a mester, Juan Carlos Pastor is kiemelte, hogy sokszor döntöttem jól, a hangsúlyt mégis inkább arra a három lövésre helyezte, amelyikből nem született gól. Elmondta, mit kellett volna tennem.

– A sérült Bánhidi Bence hiányában nagyobb teher hárul önre?
– A nagy meccseken több feladatot, fontos szerepet kapok, ezeket többé-kevésbé jól megoldom. A támadójátékunk a két beállónkra, Bencére és Matej Gaberre épül, ha ők nincsenek, megérezzük, védekezésben viszont csak rajtunk múlik, hogyan teljesítünk, kettes és hármas védőink képesek bárkit levenni a pályáról. Matej remélhetőleg hamarosan felépül, így most inkább Rosta Mikire hárul több felelősség. Bence kiesése után újra kellett tanulnunk bizonyos elemeket, főleg a passzok mennek azóta másképp. A Veszprém ellen azonban senkit sem kell külön motiválni, az a gyanúm, ezúttal is az utolsó öt-tíz perc fog dönteni.

– A Telekom Veszprém legyőzése feledtetheti a korai Bajnokok Ligája-búcsút és a Magyar Kupa-elődöntős vereséget?
– Biztos, hogy jót tenne a lelkünknek és mentálisan is sokat dobna a csapaton, ha szombaton megvernénk a Veszprémet hazai pályán – mondta a Nemzeti Sportnak a Pick Szeged válogatott balátlövője, Bodó Richárd a hétvégi rangadó előtt, amely az alapszakasz-elsőségről dönt. – A győri MK-elődöntőben harcoltunk, küzdöttünk, ötven percig kifejezetten jól kézilabdáztunk, és ami fontos, az előző hetekhez képest sikerült előrelépnünk játékban. A hajrá azonban a veszprémieké volt, akik hatékonyan használták ki az emberelőnyös szituációkat.

A Magyar Kupa győri négyes döntőjében 80 százalékos lövőhatékonysággal kirukkoló szegedi balátlövő, Bodó Richárd szerint Bánhidi Bence sérülése óta újra kellett tanulniuk bizonyos elemeket.

14. Kecskemét21 318536–666–130 6

Marguc szerint a Szeged hatékony játékrendszerében a játékosok jól ismerik egymást, a védelmük egységes, a támadások motorjai pedig az irányítók, a szlovén Dean Bombac és a portugál Miguel Martins, ezért elsősorban őket kell majd megállítani. A szombati meccs tétje az alapszakasz-elsőség lesz, amelyik csapat nyer, a tabella élén végez, illetve döntetlen esetén a Veszprémnek állna a zászló, hacsak pontokat nem veszít a hátralévő bajnokikon otthon a Budakalász, Dabas, Tatabánya hármas valamelyike, vagy idegenben a NEKA együttese ellen, amire azért elég kicsi az esély.

„A taktikájuk ettől alapjaiban nem sokat változott, nincsenek nagy titkaink egymás előtt. Szinte mindig csak apró részletek döntöttek. A kupa elődöntőjében kicsit jobbak voltunk, főleg a második félidőben játszottunk hatékonyabban, úgyhogy megérdemeltük a győzelmet, de ebből semmit sem lehet leszűrni a következő találkozóra  – fogalmazott Marguc. – Tény, nagy veszteség nekik Bánhidi kiesése, de egyrészt beállóposzton Matej Gaber és Rosta Miklós is remekül játszik, másrészt attól, hogy egy ember hiányzik, a többiek még nem felejtettek el kézilabdázni. Bence fontos játékosa a Szegednek, de eddig is meg tudták oldani a pótlását, most sem lesz másképp.”

A játékos egyébként a 2021–2022-es idényben eddig a Telekom Veszprém házi gólkirálya, a magyar bajnokságban 77, a Bajnokok Ligájában 67, a Magyar Kupában pedig 13 gólt szerzett. Az idénybeli két Szeged elleni mérkőzésen összesen kilencszer talált be Mikler Roland és/vagy Mirko Alilovic kapujába, a két összecsapás között viszont az volt a legnagyobb különbség, hogy a másodikon nem játszott a válogatott beálló Bánhidi Bence, aki az évadban sérülés miatt nagy valószínűséggel már nem is fog pályára lépni.

„Először fogunk egymás ellen játszani a Pick Arénában, és ahogy hallottam, minden jegy elkelt, úgyhogy jó kis hangulat lesz  – mondta lapunknak Gasper Marguc, a veszprémiek szlovén jobbszélsője. – Ezen ugyanakkor semmi sem fog múlni, ennél több ember előtt is játszottunk már, akik zömmel nem nekünk szurkoltak. Sőt, kifejezetten szeretjük az ilyen meccseket, extra motivációt és erőt adnak.”

Eddig a Telekom Veszprém felé billen a mérleg nyelve az idényben, ha a Pick Szeged elleni rangadókat nézzük, a tavaly novemberi bajnokin 26–26-os döntetlen született a Veszprém Arénában, a hétvégi Magyar Kupa-elődöntőben pedig 30–27-re nyert Momir Ilics együttese. Ugyanakkor a két csapat még sosem csapott össze a szegedi Pick Arénában, amelyben szombaton telt ház, azaz több mint nyolcezer szurkoló várja a csapatokat.

Magyarország két legerősebb férfi kézilabdacsapata, a Telekom Veszprém és a Pick Szeged először találkozik a telt házas Pick Arénában, a tét papíron az alapszakasz-elsőség, de valójában ennél jóval nagyobb.

Visszapillantó ITT!

A Telekom Veszprém 30–27-re legyőzte a Pick Szegedet, és bejutott a Magyar Kupa vasárnapi döntőjébe, ahol a Fejér-B.Á.L. Veszprémet is megverte.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A SZEGED–VESZPRÉM MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!